Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin założyła "społeczność biało-czerwonych serc". "Razem z moim partnerem pomożemy Wam stworzyć miejsce dla dobrej energii"

406
Podziel się

"Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, z radością powitamy prawników i specjalistów, będziemy przyznawać wyróżnienia" - opisuje projekt dziennikarka. Kinga "wyróżniła" już Zofię Klepacką.

Kinga Rusin założyła "społeczność biało-czerwonych serc". "Razem z moim partnerem pomożemy Wam stworzyć miejsce dla dobrej energii"
bCNUrRCJ

Jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń ostatnich miesięcy w świecie show biznesu jest konflikt Kingi Rusin i Zofii Klepackiej, któryzaczął się w dzień wyborów do europarlamentu. Panie reprezentują skrajnie różne poglądy i raczej trudno wyobrazić sobie, by kiedykolwiek uścisnęły sobie dłonie, choć byłoby to spektakularne wydarzenie.

bCNUrRCL

Rusin poczuła, że jest głosem wielu obywateli Polski, którzy czują się dyskryminowani nie tylko z uwagi na orientację seksualną. Dziennikarka wystartowała właśnie z ruchem "biało-czerwonych serc" i otworzyła nowe konto na Instagramie.

(...) Razem z moim partnerem Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro. Projekt jest spontaniczny. Chcemy tworzyć go razem z Wami - czytamy.

Udostępnimy to miejsce również organizacjom pozarządowym zajmującym się poszczególnymi tematami. Zaprosimy tu Rzecznika Praw Obywatelskich, jego pomoc i wskazówki mogą być bezcenne. Z radością powitamy prawników i specjalistów, którzy zechcą pomóc w ważnych sprawach. Zapraszamy do współpracy media - przekażemy im szczegóły spraw by mogły je opisać, rozwinąć.

Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc. Polacy są z natury dobrzy, a kilka procent złych ludzi nie może nas zdominować - tłumaczy Kinga.

bCNUrRCR

Dziennikarka postanowiła przyznać pierwsze wyróżnienia i anty-wyróżnienia. Wśród docenionych przez Kingę znaleźli się Tomasz Sekielski oraz ksiądz jezuita Jacek Prusak za odważne kazanie dotyczące pedofilii w Kościele, które wygłosił w Krakowie 12 maja.

Anty-nagrody, Czarne Serca, otrzymali z kolei:

Jan Pietrzak - za sugerowanie przemocy na tle politycznym- wypowiedź, że opozycja "to nowotwór polityczny, który kiedyś trzeba będzie wyciąć" oraz Zofia Klepacka - za wypowiedź w PolskieRadio24.pl o homoseksualizmie jako wynaturzeniu, a także Rafał B. - który nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa.

Popieracie pomysł Kingi Rusin?

bCNUrRCS
bCNUrRDm
KOMENTARZE
(406)
gość
rok temu
no i nareszcie misja kingi sie zmaterializowala... bedziemy miec spolecznosc... pod plaszczykiem milosci bedzie obrzucac blotem tych, ktorzy sie z nia nie zgadzaja i wrzeszczec na nich z drugiego konca ulicy... wszystko w imie dobrej energii
gość
rok temu
Wspaniała inicjatywa Kingi!
gość
rok temu
Właśnie za to cenię Rusin- pomysły i zaangażowanie. Wspaniała kobieta
bCNUrRDn
Gość
rok temu
Nie wierzę w dobre intencje tej osoby. Nauczyła nas, że non- stop jątrzy.O czym więc mowa?
Gość
rok temu
To to juz my nie mamy wlasnego zdania i wlasnych wartości żeby odróżniać dobro od zła?
Najnowsze komentarze (406)
gość
rok temu
taki projekt to jest coś!
gość
rok temu
dobro wraca Kinia
gość
rok temu
dobrze,że osoba publiczna jak Kinga tak się angażuje!
gość
rok temu
o jak fajnie, super pomysł pani Rusin!
gość
rok temu
Kinga jesteś świetną kobietą!
gość
rok temu
postawa godna naśladowania Kinga!
gość
rok temu
im więcej takich inicjatyw, tym lepiej!
gość
rok temu
ale fajnie! im więcej takich projektów tym lepiej!
bCNUrRDf
gość
rok temu
no proszę, da się w tym kraju,super
gość
rok temu
potrzebna inicjatywa, super Kinia!
gość
rok temu
fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł, pani Rusin popieram
gość
rok temu
Kinia super pomysł! trzymam kciuki!
gość
rok temu
fajny pomysł żeby zjednoczyć ludzi!
lili
rok temu
super pomysły ma
...
Następna strona
bCNUrRDH