Zofia Klepacka jednak dostała tytuł honorowego członka AK! "To bezprawne i formalnie niemożliwe" - Pudelek

Zofia Klepacka jednak dostała tytuł honorowego członka AK! "To bezprawne i formalnie niemożliwe"

1058 reakcji
0
0
1058
Podziel się

Klepacka została wyróżniona przez oddział Warszawa-Wschód. Prezes zarządu Związku AK ostro komentuje: "Nie znam żadnych jej zasług dla naszej społeczności".

Nie da się ukryć, że w ostatnich dniach Zofia Klepacka stała się najpopularniejszą sportsmenką w Polsce i bynajmniej nie stało się tak za sprawą jej dokonań w sferze zawodowej. Kontrowersyjne wypowiedzi i wpisy, które wiele osób, w tym Kinga Rusin, uznały za homofobiczne, sprowadziły na nią krytykę, ale też przysporzyły jej wielu fanów. Dzięki swoim "odważnym" poglądom, windsurferka miała zostać wyróżniona przez Związek Żołnierzy AK i stać się ich członkiem honorowym. Uroczystość miała się odbyć 3 czerwca o godzinie 17:00 w Centrum Szembeka w Warszawie.

Sensacyjna wiadomość została szybko zdementowana przez członków zarząd związku, którzy w rozmowie z naTemat przyznali, że nie mieli pojęcia o kandydaturze 33-latki.

Ostatecznie okazało się, że Klepacka dostała wyróżnienie, a uroczystość odbyła się zgodnie z planem.

Głos w sprawie postanowił zabrać Leszek Żukowski, prezes zarządu Związku, informując dziennikarza Onetu, że cała sprawa jest bardziej zagmatwana, niż mogłoby się wydawać.

To bezprawne i formalnie niemożliwe. Nikt tego nie konsultował z zarządem Związku. To nie ma też żadnej mocy prawnej, ponieważ tytuł honorowego członkostwa naszego związku może nadać tylko zjazd delegatów, a najbliższy odbędzie się za dwa lata. To jakaś samowolna decyzja Okręgu Warszawa-Wschód .

Żukowski poszedł o krok dalej, stwierdzając, że zainicjowanie całej akcji było próbą przypodobania się popularnej sportsmence.

Nie wiem, dlaczego tak postąpili członkowie tego Okręgu. Osoba, która zgłosiła tę panią Klepacką do tego tytułu, najwidoczniej chciała się jej przypodobać. Ja nie znam tej pani. Co ona zrobiła dla naszego związku, by nadawać jej taki tytuł? Nie znam żadnych jej zasług dla naszej społeczności. I nie jest też przecież kombatantem.

1058
0
0
0
0
0
0
Polub pudelek.pl na Facebooku:
KOMENTARZE
(1058)
gość
5 miesięcy temu
brak mi słów....
gość
5 miesięcy temu
No brawo o taką Polskę walczyliśmy... co za ludzie
Gość
5 miesięcy temu
A co takiego ta Pani zrobiła dla naszego kraju? Bo wydaje mi się, że krytykowanie innych publicznie nie powinno być nagradzane.....
Najnowsze komentarze (1058)
gość
4 miesiące temu
CIEKAWE KIEDY JEJ DADZĄ DODATEK KOMBATANCKI
kadet
4 miesiące temu
A to niemądre dziewuszysko , ŁASE NA ŚWIECIDEŁKA PRZYJĘŁO w takich okolicznościach to wyróżnienie to wstyd. Nie ma honoru ta biedaczka
gość
5 miesięcy temu
moi dziadkowie i babcie, ktorzy walczyli w powstaniu, patrzyli na ginacych przyjaciol i pierwsze milosci i byli torturowani pozniej przez sowietow/w obozach przewracaja sie w grobach...
gość
5 miesięcy temu
najobrzydliwsza rzecz jaka widzialam w tym kraju od dawna, a niektore naprawde trudno przebic
gość
5 miesięcy temu
Nie do wiary.
gość
5 miesięcy temu
W takim razie honorowy - znaczy normalny! Ludzie nie znają znaczeń słów a potem jest jak jest!
Gość
5 miesięcy temu
Wstyd!
gość
5 miesięcy temu
wstyd na całej linii, ciekawe jak będzie fotografowana jak jej będa zabierać. Nawet nie wyszkolona że do pustej głowy się nie salutuje. ha ha ha
gość
5 miesięcy temu
ależ ona jest p******a
LJ
5 miesięcy temu
wstyd ciąg dalszy...
gość
5 miesięcy temu
Brawo Zofia , tak trzymać, dewianci ręce precz od polskich dzieci
gość
5 miesięcy temu
no walczyla w powstaniu warszawskim, tylko dobrze sie trzyma
Kris
5 miesięcy temu
Jak można salutować do pustego łba. Brak podstawowej wiedzy. Żenada.
Gość
5 miesięcy temu
Mentalne dno!
...
Następna strona