Wtorek 04.06.2019 10:00

Ivanka Trump w Pałacu Buckingham: chłodne spotkanie z Harrym i "patriotyczne faux pas" (ZDJĘCIA)

Ivanka Trump książę Harry

Donald Trump na swoją trzydniową wyprawę do Wielkiej Brytanii zabrał żonę i córkę, która jest chyba najbliższą prezydentowi Stanów Zjednoczonych osobą. Ivanka przy okazji wizyty ojca na Wyspach ma zaplanowany swój własny program.

Odwiedziny Trumpów zbiegają się w czasie z głośną wypowiedzią prezydenta USA dotyczącą Meghan Markle. Trump miał nazwać księżną "paskudną" po tym, jak ta z kolei nazwała go mizoginem i twórcą podziałów. Trudno wyobrazić sobie bardziej niezręczne okoliczności odwiedzin amerykańskiej rodziny prezydenckiej w Wielkiej Brytanii, dlatego tuż przed zawitaniem u królowiej Elżbiety Trump wyparł się tych słów.

Zobacz: Donald Trump wypiera się słów pod adresem Meghan Markle: "Nie nazwałem jej paskudną!"

Tymczasem sytuację uratować miała Ivanka - piękna i przedsiębiorcza córka prezydenta, która odwiedziła Pałac Buckingham i pojawiła się na królewskim bankiecie. Niestety Ivance już dostało się od obserwatorów wydarzenia, którzy dostrzegli faux pas w wykonaniu Amerykanki - podczas hymnu nie położyła prawej ręki na sercu, co bezlitośnie jej wytknięto:

To był amerykański hymn, nie brytyjski! Powinnaś mieć dłoń na sercu! - piszą. Twój tata to zrobił, a ty nie - czytamy na Twitterze.

To jednak nie jedyny trudny moment tej wizyty. Podczas podziwiania kolekcji dzieł sztuki zgromadzonych przez rodzinę królewską, w pewnym momencie obok Ivanki pojawił się Harry. Nie da się nie zauważyć, że na jego twarzy rysowała się obojętność bardziej niż typowy dla księcia uśmiech.

Myślicie, że Ivanka ma szansę naprawić to, co zepsuł jej tata?

« Poprzednie 1/14

Ivanka Trump w odwiedzinach u królowej Elżbiety

2Ivanka Trump w odwiedzinach u królowej Elżbiety