Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szokujące wyznanie Tana France z "Porad różowej brygady": "Modliłem się, żeby być biały. Kradłem krem wybielający mojej kuzynki"

69
Podziel się

Celebryta przyznał, że jako dziecko marzył o tym, aby być biały. Przerażające?

Szokujące wyznanie Tana France z "Porad różowej brygady": "Modliłem się, żeby być biały. Kradłem krem wybielający mojej kuzynki"
bCPCUCRh

Program Porady różowej brygady po raz pierwszy zawitał na ekrany amerykańskich telewizorów w 2003 roku. Historie zaniedbanych heteroseksualnych mężczyzn, którzy oddają się w ręce homoseksualnych specjalistów okazały się być tak wielkim przebojem, że przed kilkoma laty Netflix wykupił prawa do formatu. Na platformie streamingowej znaleźć można już trzy sezony nowej edycji programu.

Niewątpliwie największą gwiazdą obsady jest Antoni Porowski - uwodzicielski spec od gotowania polskiego pochodzenia. Jego koledzy też nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Modowy ekspert show - Tan France właśnie wydał swój pierwszy pamiętnik, w którym podzieli się traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa.

bCPCUCRj

Pamiętam, że kiedy miałem pięć lat, myślałem: "Boże, dałbym wszystko, żeby być biały. Chcę być biały, chcę być biały, jesteś od razu bardziej atrakcyjny - pisze autor książki, który wychował się w Wielkiej Brytanii w drugim pokoleniu pakistańskich imigrantów.

Co więcej, France starał się fizycznie zmienić kolor swojej skóry poprzez stosowanie szkodliwych kremów wybielających.

Kradłem krem wybielający mojej kuzynki. Nie miałem jaj, żeby się o to zapytać. Wstyd mi było, że poddałem się presji otoczenia. Był to mój mały sekret. Używałem go tylko w nocy, zanim kładłem się spać, kiedy nikt nie mógł mnie na tym przyłapać. Uwierzcie, to bolało jak cholera - wyznaje na kartach pamiętnika.

bCPCUCRp

Gwiazdor Netfliksa nadmienia jednak, że zmiana koloru skóry nie miała być dla niego jedynie sposobem na stanie się bardziej atrakcyjnym. Jaśniejsza cera miała być dla niego przede wszystkim przepustką do życia bez strachu o swoje bezpieczeństwo.

Rozmawiałem z wieloma przyjaciółmi z różnych mniejszości rasowych, mówili, że też mieli ten sen. Śniło mi się, że byłem biały po przebudzeniu. Po raz pierwszy ten sen przydarzył mi się, gdy byłem bardzo młody. Cały czas bałem się, że coś złego mi się przytrafi, jeśli wyjdę z domu. (…) Jeżeli mój starszy brat nie szedł ze mną do szkoły, to biegłem. W ten sposób chciałem uniknąć bycia pobitym.

Na szczęście celebrycie udało się pogodzić ze swoim pochodzeniem.

bCPCUCRq

Jeżeli zapytasz mnie teraz, co jest ulubionym elementem mojego wyglądu, odpowiem bez zastanowienia, że jest to moja skóra. Uważam, że moja karnacja jest piękna. Jako dziesięciolatek nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek mogę pokochać moją skórę i mogę się założyć, że większość ludzi, którzy nie są biali, myślała podobnie - przyznaje.

Nadal uważacie, że uczenie dzieci tolerancji jest złym pomysłem?

bCPCUCRr
bCPCUCRK
KOMENTARZE
(69)
Gość
rok temu
Tak, jest to przerażające. A wszystko przez nienawiść drugiego człowieka. Gdyby nie było rasizmu, ludzie nie mieliby takich pragnień. Dobrego dnia, 🐩 - kowicze.
Gość
rok temu
Arabowie i Hindusi są zaliczani do rasy białej. To on chyba też jest biały.
gość
rok temu
Moja wnuczka jest mulatka i też mi już powiedziała że chciałaby być biała aż mi serce sciskalo gdy to mówila bo ona widzi jak jej się ludzie przygladaja
bCPCUCRL
gość
rok temu
Tak i niestety to jest częste. Miałam koleżankę Hinduskę, która tez się tym zamartwiała, choć była bardzo ładną dziewczyną.Miała ogromny kompleks z powodu koloru swojej skóry. Lupita Nyongo też mówiła o tym w wywiadzie.
gość
rok temu
Raczej smutne jak przerażające...
Najnowsze komentarze (69)
gość
rok temu
kto to jest
Gość
rok temu
A co w tym szokujacego? Kazdy by chcial.
Gość
rok temu
Homoseksualisci niech sie pomodla o zanik zaburzenia...
gość
rok temu
I co, może my biali powinniśmy się czuć z tego powodu wini? A odwalcie się wszyscy od białych!
Gość
rok temu
Biedny facet☹️ To tak przy okazji, ale mnie zaskoczyło że osoby z krajów w ktorych prawie wszyscy maja ciemniejsza/ciemna karnacje, u diebie doswiadczaja bardzo ciezkiej presji na tym punkcie - moja kolezanka jest hinduska (erazmus..) i mowila mi ze jak sie urodzila (w indiach, bogata że hej) to pierwszym pytaniem babci bylo czy jest bardziej biała od swojej matki.
Gość
rok temu
Jak Megan Markle, tez nacierala sie wybielajacym mazidlem.
Gość
rok temu
Podobny do tego gościa z youtuba od wizualizacji
gość
rok temu
Rasista!
bCPCUCRD
gość
rok temu
Nie "być biały" ale być białym. Dzieci, skończcie 5 klasę a potem dopiero piszcie artykuły do Pudla.
gość
rok temu
Rasizm jest okrutny ludzie którzy to popierają bez serca ,to jest straszne że człowiek człowiekowi to robi.😟😞😥
Gość
rok temu
On wygląda jak Jakóbiak...
Gość
rok temu
Ta pokochał kolor skóry bo co ma powiedzieć jak krem chu** dał
gość
rok temu
ale c***a
gość
rok temu
OK uczmy dzieci tolerancji - ale czemu tylko dla homo i czarnych? tępienie nasmiewania sie, bo ktos jest mniej ladny, gruby, ma okulary - tego też to musi dotyczyc!!!!
...
Następna strona
bCPCUCSf