Trwa ładowanie...
Przejdź na

Donald i Melania Trump świętują D-Day i kończą wizytę w Wielkiej Brytanii (FOTO)

61
Podziel się

Prezydent USA towarzyszył królowej Elżbiecie podczas uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii.

Donald i Melania Trump świętują D-Day i kończą wizytę w Wielkiej Brytanii (FOTO)
bCOfKcet

Wizyta Donalda i Melanii Trump w Wielkiej Brytanii właśnie dobiega końca. Prezydent Stanów Zjednoczonych i jego małżonka gościli od poniedziałku w Londynie, gdzie uczestniczyli w audiencji u królowej Elżbiety i bawili się na uroczystym bankiecie zorganizowanym na ich cześć w Pałacu Buckingham.

bCOfKcev

W środę w Portsmouth rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii. Oprócz królowej Elżbiety i Donalda Trumpa, w wydarzeniu wzięło udział 15 światowych przywódców, w tym polski premier, Mateusz Morawiecki. Prezydent USA, w charakterystycznym dla siebie stylu, odczytał napisane w formie modlitwy przemówienie prezydenta Franklina D. Roosevelta z 6 czerwca 1944 roku, upamiętniając rolę amerykańskich wojsk w lądowaniu aliantów w Normandii.

Daj nam wiarę w Ciebie, wiarę w naszych synów, wiarę w siebie nawzajem oraz prośbę o błogosławieństwo w walce z "bezbożnymi siłami naszego wroga" - wyczytał Trump.

Po wystąpieniu Donalda goście obejrzeli archiwalne przemówienia, w tym Winstona Churchilla, a pod koniec imprezy usłyszeli salwy honorowe i obejrzeli pokaz myśliwców. Kulminacją wydarzenia był moment, w którym dwaj weterani - 95-letni Harry Read i 94-letni John Hutton - skoczyli ze spadochronami w celu uhonorowania poległych kolegów.

Po zakończeniu obchodów, 72-latek podziękował Elżbiecie II za gościnę i "okazane serce", nazywając wiekową monarchinię "cudowną kobietą". Już w czwartek Trump odwiedzi z Theresą May francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona w Normandii, gdzie uroczystości będą kontynuowane.

bCOfKceB
bCOfKceC
bCOfKceD
bCOfKceW
KOMENTARZE
(61)
Lilianka90
rok temu
Ela to chyba nas wszystkich przeżyje :))))))
Gość
rok temu
Najdziwniejsze jest to, że królowa to pamięta. Miala już wtedy ze 20 lat
gość
rok temu
Melanie pieknie
bCOfKceX
gość
rok temu
Pani Melania to jest po prostu prawdziwa Dama !!! Szok! Wyglada obłędnie . Zreszta nasza Pani Kwasniewska również piękna !!! Nie mozna im odmowic klasy !
Gość
rok temu
Po jakiego diabla Polacy walczyli o Anglie?Churchil i tak ich potem wykolowal.
Najnowsze komentarze (61)
gość
rok temu
Czy tylko mi się wydaje,że królowa wygląda młodziej niż Trump?
gość
rok temu
Nasza Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda jest prawdziwą Damą-elegancja,szyk,inteligencja i uroda sprawiają,że nie musimy się wstydzić naszej Prezydentowej.
WW
rok temu
Morawiecki (polski, czyli nie wasz premier) siedział tuż za królową i Trumpem i ani jednej fotki z takim ujęciem nie pokazujecie, gdy u Angoli ich niemało??
gość
rok temu
Kto mu te spodnie dał, tragicznie skrojone!!!
gość
rok temu
Uściślając...uroczystości nie „są kontynuowane” w Normandii, tylko to są WŁAŚCIWE uroczystości, upamiętniające 6.06.1944. Lądowanie wojsk alianckich na plażach północy Francji. Oglądałam uroczystości i było bardzo wzruszająco. Weterani byli wspanialu
gość
rok temu
Ten mikrofon wyglada jak chomik :P
Drumpf
rok temu
Dali mi za duże pory.... :D
Hihihi
rok temu
KRÓLOWA I TRUMP JAK Jacek i Barbara :D
bCOfKceP
Gość
rok temu
Tramp - prezydent USA, milioner, a spodnie ma jak żul spod budki z piwem.
gość
rok temu
Gdzie Melania ma oczy..?!? :)))
gość
rok temu
Pan Tramp chyba ma iksy, a te jego spodnie to koszmar...
Gość
rok temu
Statek aliantow właśnie wylądował na glowie Melanie 😁🤫
gość
rok temu
Piękna jest ta Melania
Gość
rok temu
Boże, wybacz Ameryce za szerzenie demokracji w Wietnamie, Iraku i Syrii....
...
Następna strona
bCOfKcfr