Sobota 08.06.2019 08:30

Magda Gessler zapłaci pół miliona złotych grzywny? Rozdawała dzieciom lody o smaku alkoholu!

Magda Gessler

Magda Gessler zapłaci pół miliona złotych grzywny? Rozdawała dzieciom lody o smaku alkoholu!

W minioną niedzielę Magda Gessler osobiście obdzielała gałkami lodów własnej produkcji dzieci i ich rodziców. Zachwycona opowiadała w międzyczasie, że lody powstały na podstawie unikatowej receptury jej babci z Sardynii. Niestety, kupujący nie do końca podzielali jej entuzjazm, grymasząc, że gałki są za drogie.

Jak się okazuje, lody Magdy nie przypadły także do gustu Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która w niektórych smakach dopatrzyła się próby wpędzania dzieci w alkoholizm.

Na cenzurowanym znalazły się lody o smaku prosecco i campari z pomarańczą. Wprawdzie jeszcze nie ustalono, czy znajdowały się w nich substancje zakazane takie jak alkohol, ale to nic nie szkodzi, bo sama nazwa jest wystarczająco oburzająca.

Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości - przekonuje w Fakcie Katarzyna Łukowska, pełniąca obowiązki dyrektora PARPA

Czyli Agencja dopatrzyła się w nowym biznesie Magdy wyjątkowej perfidii, bo nie dość, że restauratorka narzuciła wysokie ceny, to jeszcze sprytnie rozpija dzieci za pieniądze ich rodziców. Grozi jej za to pół miliona złotych grzywny.

Zachodzi tu tożsamość nazwy produktu z oznaczeniem napoju alkoholowego, co w konsekwencji stanowi naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - dodaje radca prawny, dr Małgorzata Świeca.

Gessler postanowiła nie zajmować się osobiście tą sprawą, ani nawet jej komentować. Po opinię odsyła do swojego prawnika.

Nie sposób zgodzić się z tezą, że informowanie o sprzedaży lodów i smaku napojów alkoholowych, stanowi promocję sprzedaży tych lodów - wyjaśnia radca prawny Andrzej Dudyk.

Zobacz też: Magda Gessler zainwestowała 400 TYSIĘCY W ALKOHOL!


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (187)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 187
Odpowiedz
64 27
zgłoś
Gość 08.06.2019 08:31
Bzdura! Piękny gest Pani Magdy!
Odpowiedz
12 41
zgłoś
Gość 08.06.2019 08:32
Dobrze !
Odpowiedz
836 37
zgłoś
Gość 08.06.2019 08:33
A Pawełki z adwokatem??? Jadłam jak miałam 6lat i co. A sniezki o smaku adwokatu?
Odpowiedz
672 53
zgłoś
Gość_nada 08.06.2019 08:33
Nie kupujmy dziecku picolo na urodziny bo to wprowadzanie w przyszły alkoholizm.
Odpowiedz
58 30
zgłoś
Gość 08.06.2019 08:33
Nie rozumiem jej fenomenu. Ma w sobie dużo egoizmu i ogólnie myśli, ze jest top #1. Dla mnie straciła wszystkie wartości, nawołując do głodzenia karpia. Ta Pani ma tylko śmieszne wpisy na fejsie. I tyle...
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 187