Sobota 08.06.2019 18:45

Izabela Marcinkiewicz złamała zakaz sądu? Dalej pisze o "Kazie": "Będę walczyć o swoje prawa i nikt mi tego nie zabroni!"

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz Izabela Marcinkiewicz Kazimierz Marcinkiewicz

Izabela Marcinkiewicz złamała zakaz sądu? Dalej pisze o "Kazie": "Będę walczyć o swoje prawa i nikt mi tego nie zabroni!"

Po miłości Izabeli Olchowicz i Kazimierza Marcinkiewicza został już tylko dług alimentacyjny byłego premiera. Jak twierdziła poetka z Brwinowa, to przez obojętność Kaza w grudniu 2014 roku uderzyła samochodem w ekran dźwiękoszczelny. O feralnym dniu przypomina jej przeczulica skóry i ręka zamocowana na temblaku.

Przypomnijmy: Dramatu Isabel ciąg dalszy: "Jeśli Wam się sądownie należą pieniądze, macie prawo się o nie upominać, jak wypłaty za pracę"

Od momentu wypadku Olchowicz nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Najmniejszy dotyk odbiera jako ból, dlatego nie może iść do pracy. Uważa, że obowiązkiem Marcinkiewicza jest utrzymywanie jej do końca życia. Niestety, były premier wciąż nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego. Ma mu w tym pomóc prokuratura.

Poetka na bieżąco komentowała na swoim Facebooku rosnący dług Kaza. Marcinkiewicz w pewnym momencie nie wytrzymał i pozwał Izabelę do sądu. Zgodnie z wyrokiem, Olchowicz miała zaprzestać publikować jakichkolwiek informacji na temat byłego męża, które nie wiążą się bezpośrednio z jego działalnością publiczną. Za złamanie zakazu grozi jej grzywna w wysokości dziesięciu tysięcy złotych.

Zobacz: Sąd zakazał Izabeli opowiadać o "Kazie": "Dłużnik żarty sobie stroi" (TYLKO U NAS)

Wierzycielka długu jednak nie zgadza się z wyrokiem sądu. Kobieta podobno pozwała sędziego, a na jej profilu na Facebooku pojawił się kolejny wpis. Tym razem nie użyła nazwiska byłego męża:

Żeby sąd mógł zakazać komuś coś robić, musi udowodnić, że ten ktoś to robi lub zrobił. Nie inaczej. Chyba, że mamy do czynienia ze stronniczością i dyskryminacją. (...) Zawsze się odwołujcie! Nigdy nie poddawajcie się! Korzystajcie ze swoich praw! - zachęcała.

Izabela znalazła sposób, by obejść zakaz sądu:

Pisząc o całej sprawie nawet nie muszę używać danych personalnych osoby pozywającej, bo i tak wszyscy wiemy o kogo chodzi. Pojawiające się miejscami określenie dłużnik alimentacyjny jest tutaj najbardziej uzasadnione i prawdziwe - przekonywała.

Załóżmy, że dłużnik domaga się, aby o nim nie pisano, dokładnie o jego życiu prywatnym, i ma do tego prawo. Otwarcie przyznam, że choćby nawet dłużnik błagał mnie na kolanach, nie mam zamiaru i ochoty pisać o jego życiu prywatnym - zarzekała się.

Poetka czuje, że musi walczyć o swoje prawa poprzez pisanie o nieuregulowanym długu byłego męża:

Ja żyję swoim życiem i swoimi sprawami - zdecydowanie tak wolę, i przy tym dochodzę swoich spraw i praw! I będę walczyć o swoje prawa i swoje dobro do końca życia i o jeden dzień dłużej. I nikt mi tego nie zabroni! Nie będę pisać (nie pisałabym) o problemie niealimentacji, jeśli tego problemu nie będzie (nie byłoby). Czyli, póki problem jest i dochodzą inne wątki, dopóty będę o tym pisać (i o ile to pomaga również innym kobietom) - zapowiada Isabel.

Poetka dodała, że przyzwolenie na "kneblowanie ust" kobietom poszkodowanym stworzyłoby z Polski "drugą Syrię". Na koniec wywodu przytoczyła dwa artykuły z Konstytucji, dotyczące prawa do równości.

Stop niealimentacji. Stop manipulacji. Kobiety razem! - posumowała.

Myślicie, że stanie się ikoną walczącą o prawa kobiet?


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (272)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 272
Odpowiedz
73 175
zgłoś
gość 08.06.2019 18:46
I dobrz. Alimenciarz mysli ze jest ponad prawem. Taki jesy wtrok sadu wiec plaz Kaz.
Odpowiedz
418 44
zgłoś
Gość 08.06.2019 18:46
Odciąć internet 😆
Odpowiedz
142 10
zgłoś
gość 08.06.2019 18:47
Ta sprawa jest jak jakiś zły sen, koszmar.
Odpowiedz
499 49
zgłoś
Chi 08.06.2019 18:47
Masakra...prawie mi go szkoda;)
Odpowiedz
122 24
zgłoś
Gość 08.06.2019 18:47
Idz pracy znajdz!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 272