Sobota 08.06.2019 19:30

Gwiazdy wspierają Paradę Równości: Maja Ostaszewska, Anja Rubik, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa... (ZDJĘCIA)

Maja Ostaszewska Jessica Mercedes Kayah Julia Wieniawa Maciej Musiał Barbara Kurdej-Szatan Doda Maria Peszek Anja Rubik

Bywamy czepialscy i złośliwi, ale zawsze stajemy po stronie otwartości i tolerancji. Dlatego nie możemy milczeć, kiedy znane postaci, które w założeniu powinny dawać przykład szacunku dla bliźniego, swoją nienawiść do inności podpierają wypaczonym pojmowaniem "tradycji".

Przypomnijmy: Zofia Klepacka w Radio Maryja: "LGBT zmierza do tego, aby w przyszłości nie było żadnych zasad i wartości"

Na szczęście nie brakuje też sław, które stają w obronie mniejszości. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy w dyskursie politycznym w Polsce społeczność LGBT traktuje się wrogo, ważne jest wsparcie osób znanych i szanowanych. Wiemy, że będąc osobą publiczną, określanie swoich poglądów na forum nie jest najłatwiejszą decyzją. Nikt nie chce stracić roli w serialu czy kontraktu reklamowego, tylko dlatego, że jego zaangażowanie w walkę o równość jest nie na rękę producentom.

W sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Doceniamy wszystkie osoby publiczne, które wzięły w niej udział lub w inny sposób okazały wparcie środowisku LGBT. Byli to m.in.: Kayah, Małgorzata Ostrowska, Jessica Mercedes, Maffashion, Joanna Krupa i wielu innych.

« Poprzednie 1/17

Gwiazdy wspierają Paradę Równości

2Gwiazdy wspierają Paradę Równości