Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maciej Musiał poparł Paradę Równości. Fani: "Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą?"

356
Podziel się

Aktor spotkał się z zarzutami, że postępuje wbrew katolickim wartościom. Zobaczcie, co odpowiedział.

Maciej Musiał poparł Paradę Równości. Fani: "Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą?"
bCYcSAth

W sobotę w Warszawie po raz 14. odbyła się Parada Równości, która ma na celu zwrócić uwagę na problem braku tolerancji dla mniejszości seksualnych. Tego dnia tłumy ludzi maszerują ulicami z tęczowymi flagami, które są symbolem środowiska LGBT.

Poparcie dla równouprawnienia osób homoseksualnych z każdym rokiem deklaruje coraz więcej osób, również publicznych. Część z nich idzie w paradzie, a inni wyrażają solidarność z ruchem LGBT w mediach społecznościowych.

bCYcSAtj

W tym roku głos zabrał m.in. Maciej Musiał, który wrzucił na Instagram swoje zdjęcie w koszulce z tęczową flagą i napisem "love".

Love is love - podpisał fotografię aktor.

Jak można się było spodziewać, post Musiała wywołał gorącą dyskusję. Część komentujących gratulowało mu odwagi i postawy pełnej tolerancji. Niestety pojawiły się też krytyczne komentarze. Maciej deklaruje się bowiem jako osoba wierząca i niektórzy uznali, że popierając homoseksualistów, aktor postępuje wbrew katolickim wartościom.

bCYcSAtp

Mam tylko takie pytanie? Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą? Bardzo mnie to interesuje, bo ja nie potrafię tego zrobić - zapytała jedna z internatek.

Maciej odpowiedział krótko: "Kim jestem, żeby kogokolwiek sądzić? Moja wiara uczy mnie przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka".

Nie wszystkim spodobało się to wyjaśnienie.

"Dziwne, że sądzi tak osoba trzymająca się blisko kościoła katolickiego", "Jako katolicy mamy kochać i szanować wszystkich ludzi, ale nie możemy popierać i propagować grzechu, jakim jest np. homoseksualizm", "Szkoda, Maćku. Chyba "odjechałeś". Szacunek to zupełnie coś innego niż promocja", "W Piśmie Świętym wyrażnie jest napisane, co Pan Bóg myśli o np. małżeństwach jednopłciowych" - pisali.

bCYcSAtq

Myślicie, że część fanów odwróci się od Maćka z powodu jego poglądów?

bCYcSAtr
bCYcSAtK
KOMENTARZE
(356)
Gość
rok temu
On naprawdę wydaje się bardzo ogarnięty i poukładany
Gość
rok temu
Najwazniejsze przykazanie w religii chrzescijanskiej to: kochaj blizniego jak siebie samego. Niestety, wielu o tym zapomina i sieje nienawisc na lewo i prawo.
Gość
rok temu
Brawo Maciek
bCYcSAtL
Gość
rok temu
Co to za wartości, jak księża dmuchają chłopaków? No nie. Coś to nie tak.
MalaMi
rok temu
Też jestem katoliczką i bardzo smuci fakt, że niektórzy uważają wiarę za pretekst do nienawiści i hejtu. Żyjmy i dajmy żyć innym.
Najnowsze komentarze (356)
Talant
rok temu
Pusty dzieciak i jeszcze bardziej kiepski aktor z Karolakiem nadają się idealnie dwa pustostany
Gość
rok temu
A może Maciej Musiał labsuhe die bacwirrzecw Boga. Dzięki temu ma dostęp do niektórych wydarzeń jako prowadzący. Bo mnie - wierzaca w Boga - oburza, ze ktoś parodiuje msze święta czy procesje! Żądają szacunku od innych, ale sami to nie okazują.
gość
rok temu
po prostu koleś nie kwestionuje dzieła boga
Gość
rok temu
Wszystkim przypodobac sie - nie da sie.
Gość
rok temu
No widzisz musiał Brad Pitt znany światowy aktor nie firmowal swoja twarzą parady a ty tak jsk siw z tym czujesz?
gość
rok temu
Wie co to miłowanie bliźniego jak nauczał kolo co chadzał po jeziorze.
gość
rok temu
uległ. upadł. żeby tylko powstał a nie ciągnął za kasą i sławą. szkoda, szkoda, szkoda
gość
rok temu
ma parcie na szkło tylko inaczej niż Wieniawa... kształci się w zawodzie, żeby nie gadali, że starzy mu wszystko załatwili
bCYcSAtD
JA
rok temu
szacunek dla czlowieka tak dla grzechu i promocjii grzechu i zla nie ....nie... nie maciek zastanow sie co promujesz ta koszulka...
gość
rok temu
BRAWO MACIEK TY GEJU
gość
rok temu
szkoda komentować takie wydarzenia. Dno
Gryf
rok temu
Karą za grzech sodomski jest śmierć. Sodoma i Gołota została zniszczona a z nią całe zepsute grzechem społeczeństwo. Maciek albo jest katolikiem bo tatuś i mamusia tak uczyli albo traktuje swoją wiarę na zasadzie letniosci i wybiórczo. To mi pasuje ale to już nie koniecznie. Marku niestety nie da się być trochę w ciąży i przestrzegać Prawo Boże trochę a trochę no4
pozdrawiam ws...
rok temu
Wpiszcie " KATECHEZA 373: GRZECHY WOŁAJĄCE O POMSTĘ DO NIEBA – GRZECH SODOMSKI" i przeczytajcie. Poniżej fragment, całość na stronie diecezji sandomierskiej. Pośród grzechów wołających o pomstę do nieba znajduje się tak zwany grzech sodomski. Nazwa tego zła wzięła się od czynów mieszkańców miast Sodomy i Gomory.
pozdrawiam ws...
rok temu
Wysłuchajcie fragmentu konferencji ks egzorcysty Piotra Glasa pt:"Co szatan mówi na egzorcyzmach ". Wpiszcie:"ks Piotr Glas-Homoseksualne małżeństwa to sakrament satanistów ".
...
Następna strona
bCYcSAuf