Wtorek 11.06.2019 19:30

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"

Maciej Musiał

Maciej Musiał odpowiada na zarzuty o "promowanie homoseksualizmu": "Jest mi smutno"

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości, która zaogniła publiczną dyskusję na temat równouprawnienia mniejszości seksualnych. Po stronie środowiska LGBT opowiedziało się wiele osób publicznych, m.in. Kayah, Anja Rubik czy Maja Ostaszewska.

Przypomnijmy: Gwiazdy wspierają Paradę Równości: Maja Ostaszewska, Anja Rubik, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa... (ZDJĘCIA)

Wsparcie dla homoseksualistów okazał także Maciej Musiał, który opublikował na Instagramie swoje zdjęcie w koszulce z motywem tęczy i napisem "love". Aktor spotkał się z tego powodu z falą krytyki ze strony katolików, ponieważ sam deklaruje się jako wierzący. W komentarzach zarzucano mu m.in., że "promuje homoseksualizm". W odpowiedzi Musiał argumentował, że "jego wiara uczy go szacunku do drugiego człowieka". To jednak nie powstrzymało lawiny hejtu.

Zobacz: Maciej Musiał poparł Paradę Równości. Fani: "Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą?"

Maciek postanowił odnieść się do zarzutów w oddzielnym poście.

Jest mi smutno. Szalenie przykro. Bo mój ostatni post miał w komunikacie łączyć, a jednak znowu podzielił. Głęboko wierzę, że z perspektywy katolika jest możliwy szacunek, nawet jeśli coś nie zgadza się z nauką kościoła. Ten szacunek chciałem wyrazić i czuję, że trzeba go wyrażać - napisał.

Musiał przyznał jednak, że źle się poczuł z faktem, że były biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce, Szymon Niemiec, odprawił na Paradzie Równości mszę.

Myślę, że w tak trudnej dyskusji organizatorzy parady mogą zrobić krok w stronę wierzących i zabronić używania takich znaków. Ale druga strona nie pozostaje dlużna (...) - zaznacza aktor.

24-latek po raz kolejny zaapelował o wzajemny szacunek.

Stoję pośród tego wszystkiego i myślę - nie chcę się bić! Chcę, żebyśmy się szanowali! Chcę szacunku do osób niewierzących, które chcą żyć inaczej. Chcę szacunku do osób wierzących. Może się mylę, może to jest po prostu niemożliwe. Chociaż serce podpowiada mi, że jest. Co robił Jezus w Ewangeliach? Rozmawiał właśnie z tymi, z którymi nikt nie chciał rozmawiać - zauważył.

Maciej dodał, że wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że "traci wiarę w ludzi i dobro". Wyłączył też możliwość komentowania swojego wpisu, aby "każdy przemyślał go w spokoju".

Myślicie, że słowa Maćka faktycznie skłonią konserwatywną część jego fanów do refleksji?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)Cze 11, 2019 o 3:23 PDT

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (215)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 211-215 z 215
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Wacek 12.06.2019 22:28
Przytulić?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 12.06.2019 23:09
gość: A poszedł z tym swoim szacunkiem na Marsz Rodziny?? Bardzo mnie to interesuje.
A to jest modne i będą o nim gadać?
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Panie Macieju, 13.06.2019 06:40
chylę czoła, jest Pan bardzo mądrym człowiekiem. Jestem z Panem jak wielu prawdziwych chrześcijan dla których miłość bliźniego jest najważniejsza. Proszę nie tracić wiary w ludzi, większość jest rozsądna i mądra, agresywne mniejszości z każdej strony są po prostu bardziej widoczne. Z wyrazami szacunku Beata
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 13.06.2019 11:53
Młody ale bardzo madry chłopak może powinien zostac politykiem a nie aktorem BRAWO MACIEK
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 13.06.2019 12:11
gość: jest to przykre, katolicy polscy z chrześcijaństwem, tolerancją i wiedza nie mają nic wspólnego, taki z tego wniosek....zawzięte, zazdrosne i mściwe....
Za to lgbt pokazało jak szanuje katolików.
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 211-215 z 215