Wtorek 11.06.2019 19:00

Anja Rubik w "The Times Magazine" wspomina pierwsze seksualne doświadczenia: "Zaczęłam w wieku 7-8 lat"

Anja Rubik

Anja Rubik w "The Times Magazine" wspomina pierwsze seksualne doświadczenia: "Zaczęłam w wieku 7-8 lat"

Anja Rubik oprócz występów na wybiegach, chętnie angażuje się w liczne kampanie społeczne. Wspierała strajk nauczycieli, Czarny Protest, a ostatnio także Warszawską Paradę Równości. 35-latka za cel obrała sobie poszerzenie świadomości seksualnej Polaków. Wystartowała ze swoim edukacyjnym programem #SexEdPL, w ramach którego znane osoby przekonywały o konieczności rozmawiania o seksie. W akcji wzięli udział między innymi Maffashion czy Mateusz Banasiuk, który zrezygnował z tradycyjnych "pszczółek" i uczył o seksie na przykładzie kanapki.

PRZYPOMNIJMY: Mateusz Banasiuk uczy seksu na przykładzie... robienia kanapki: "Nie chcemy, żeby wyszedł fast food"

Modelka razem z wykwalifikowanymi edukatorami seksualnymi napisała także podręcznik wychowania seksualnego. Książka ma być alternatywą dla tradycyjnych "kompendiów wiedzy" z zakresu wychowania do życia w rodzinie. Jak zauważyła Rubik, gruba książka używana w szkołach jedynie pogłębia mity na temat seksu.

PRZYPOMNIJMY: Anja Rubik miażdży szkolny podręcznik: "Okres to krwawe łzy macicy, która płacze za dzieckiem"

O swojej walce o edukację seksualną w Polsce na światowym poziomie opowiedziała w najnowszym wydaniu The Times Magazine. W wywiadzie poruszyła między innymi temat swoich pierwszych doświadczeń seksualnych:

Kiedy myślę o własnych doświadczeniach, zaczęłam w wieku 7-8 lat. Bawiłam się swoim misiem. Z tego okresu nie pamiętam niczego innego, tylko tego misia.

Podkreśliła również, że edukacja seksualna w szkołach jest na bardzo niskim poziomie:

W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście.

Rubik opowiedziała o problemie homofobii, który szczególnie dotyczy mniejszych miejscowości:

Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, to na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na leczenie, zamiast cię zaakceptować.

Myślicie, że zagraniczni czytelnicy docenią jej zaangażowanie w edukację Polaków?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (318)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 318
Odpowiedz
84 28
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:08
I co z tego?
Odpowiedz
202 54
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:08
Po prostu wiadomość dnia. A może nawet miesiąca
Odpowiedz
101 21
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:09
Nie wiem, co powiedzieć...
Odpowiedz
263 40
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:10
LOL. A wiele osób z moich roczników z lat 80. przyznaję, że dowiedziało się, jak się robi dzieci około 3. klasy szkoły podstawowej. Ogólnie uświadamiani byliśmy około 1. klasy.
Odpowiedz
98 70
zgłoś
Gość 11.06.2019 19:13
Czytajcie ze zrozumieniem!!!! Ludzie - pudel tytuł podkręca a Wy od razu się rzucacie na to ze niby coś powiedziała co tak na prawdę wyglada jak z kontekstu wyjęte
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 318