Środa 12.06.2019 08:30

Ewa Minge chwali program 500 +: "Te pieniądze są NIEZBĘDNE"

Ewa Minge

Ewa Minge chwali program 500 +: "Te pieniądze są NIEZBĘDNE"

Ewa Minge jest jedną z najbardziej uznanych polskich projektantek i kobietą, która nie boi się mówić tego, co myśli. Często zabiera głos w ważnych, społecznych sprawach i komentuje otaczającą ją rzeczywistość.

Swego czasu głośno było o jej konflikcie z Moniką Zamachowską, po tym jak projektantka odważyła się publicznie potępić dziennikarkę za wywlekanie rodzinnych brudów i nazwała ją złodziejką mężów.

Przypomnijmy: Minge apeluje do Zamachowskiej: "UKRADŁAŚ CHŁOPA. Siedź cicho i nie dobijaj rodziny"

Od tamtej pory Minge nieco ograniczyła swoją aktywność w mediach i usunęła się w cień, ale co jakiś czas powraca z wpisem, którym wsadza kij w mrowisko. Tak też stało się i tym razem. Gwiazda postanowiła dołożyć swoje trzy grosze do dyskusji na temat programu 500 +. Okazuje się, że Ewa jest jego zwolenniczką i uważa, że dzięki takiemu dofinansowaniu zbliżamy się poziomem do zachodnich państw.

Kiełbasa wyborcza czy raczej wyborowa? Pewnie będę za to, co napiszę wyklęta, ale nie mogę już słuchać tych wrzasków, że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe, bo takie 500+ zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci, żeby żyć wygodnie. Serio??? Ten kto wie, czym jest wychowanie czwórki dzieci, ma tez pojęcie o owej "wygodzie i dostatku". Otóż to 500 jest dla dzieci i choć trudno uniknąć różnych patologicznych przypadków, to w większości nie zmienia te "pięć stów" niczyjego charakteru. Oceniam z pozycji pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji. Te pieniądze są niezbędne i u naszych sąsiadów z zachodniej strony dzieci dostają dużo więcej. Tam też nie sami święci i nie zawsze na buty czy wycieczkę są wydawane owe pieniądze - przekonuje Minge.

U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci, którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku, aby nie obciążać państwa, o które się tak bardzo boją lub oddać swój przydział potrzebującej sąsiadce. Za miedzą krowom też dopłacają, a emeryci zwiedzają świat, bo ich na to stać. Młodzi mają ulgi podatkowe itp. historie. Ale, że Niemcy bogatsi? Może właśnie dlatego, że dbają o obywatela?!

Ewa podkreśla, że jest "apolityczna" i nie chwali w ten sposób PiS-u, ale popiera samą ideę.

Straszenie, że państwo zbankrutuje i trzymanie socjalu na poziomie głodującej Etiopii nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. Trzeba zainwestować, żeby zbierać plony. Człowiek to najlepsza inwestycja. Tej kiełbasy mógł użyć każdy. Minęło 30 lat. Przez lata pomagałam żyć godnie mojej babci, moim przyjaciółkom, które samotnie wychowywały dzieci też pomagałam i patrzyłam jak w mojej ukochanej z dzieciństwa wsi kolejna krowa idzie pod nóż, bo żre tyle, że nawet na maskotkę zbyt droga. Jestem apolityczna od zawsze i od zawsze blisko ziemi i ludzi. Daleko mi do gwiazd i celebryckiego życia, choć mam je na wyciągnięcie ręki. Lubię realne klimaty, bez przypinania się do ścianek i jupiterów. Lubię, jak ludzie dookoła są szczęśliwi i wiem po mojej małej strukturze, że szczęśliwy człowiek jest bardziej wydajny, twórczy, otwarty na nowe doświadczenia. To nie polityka, to życie - podsumowuje gwiazda.

Ma rację?

Zobacz też: Ewa Minge atakuje Elizę z "Warsaw Shore": "Upokorzenie, jakie zafundowała porządnej dziewczynie, było zwyczajnie słabe!"

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Kiełbasa wyborcza czy raczej wyborowa ? Pewnie będę za to co napisze wyklęta ale nie mogę już słuchać tych wrzasków ,że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe ,bo takie 500+ zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci żeby żyć wygodnie . Serio??? Ten kto wie, czym jest wychowanie czwórki dzieci ma tez pojęcie o owej” wygodzie i dostatku „. Otóż to 500 jest dla dzieci i choć trudno uniknąć różnych patologicznych przypadków ,to w większości nie zmienia, te „pięć stów „niczyjego charakteru. Oceniam z pozycji pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji . Te pieniądze są niezbędne i u naszych sąsiadów z zachodniej strony dzieci dostają dużo więcej . Tam tez nie sami święci i nie zawsze na buty czy wycieczkę są wydawane owe pieniądze . U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci , którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku aby nie obciążać państwa , o które się tak bardzo boją lub oddać” swój przydział „potrzebującej sąsiadce. Za miedzą krowom tez dopłacają a emeryci zwiedzają świat ,bo ich na to stać . Młodzi maja ulgi podatkowe itp historie . Ale, że Niemcy bogatsi ? Może właśnie dlatego, że dbają o obywatela?! Straszenie , że państwo zbankrutuje i trzymanie socjalu na poziomie głodującej Etiopii, nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. Trzeba zainwestować zeby zbierać plony. Człowiek ,to najlepsza inwestycja . Tej kiełbasy mógł użyć każdy . Minęło 30 lat . Przez lata pomagałam żyć godnie mojej babci, moim przyjaciółkom , które samotnie wychowywały dzieci tez pomagałam i patrzyłam jak w mojej ukochanej z dzieciństwa wsi ,kolejna krowa idzie pod nóż, bo żre tyle, że nawet na maskotkę zbyt droga . Jestem apolityczna od zawsze i od zawsze blisko ziemi i ludzi . Daleko mi do gwiazd i celebryckiego życia, choć mam je na wyciągnięcie ręki .Lubię realne klimaty , bez przypinania się do ścianek i jupiterów . Lubię jak ludzie dookoła są szczęśliwi i wiem po mojej małej strukturze , że szczęśliwy człowiek jest bardziej wydajny, twórczy, otwarty na nowe doświadczenia. To nie polityka, to życie #ewaminge

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge)Cze 11, 2019 o 11:30 PDT

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (615)

Odpowiedz
4 2
zgłoś
Ola 12.06.2019 20:43
Ma rację
Odpowiedz
4 3
zgłoś
Gość 12.06.2019 20:46
No wkoncu ktoś po ludzku mówi obudzcie się ludzie to nie żadne rozdawnicwo to rozwój socjalu państwa jak i polityki społecznej a co za tym idzie każdej dziedziny gospodarki
Odpowiedz
4 2
zgłoś
gość 12.06.2019 20:49
Tylko dlaczego najbardziej obciążeni są ludzie pracujący. Jak Sebixom i Karynom nie chciało się uczyć to teraz my musimy płacić na ich Brajanki i Dżesiki
Odpowiedz
1 1
zgłoś
Gość 12.06.2019 20:55
Do sfrustrowanego:Wybrałeś drogę singla Twój wwybór.W pojedynkę dasz radę
Odpowiedz
1 2
zgłoś
Gość 12.06.2019 21:02
gość: Ewa nie wie o czym pisze, ale porusza takie tematy, zeby ktos jeszcze o niej pamietal. 500+ to porazka. Nie dosc, ze ludzie bez dzieci musza do tego dokladac, to te pieniadze nie ida na potrzeby dzieci. Gdyby rzad pomyslal o dzieciach, zrobilby tak jak na zachodzie - darmowa edukacja, bilety, leki... a nie rozdawanie pieniedzy. I to nie idzie z pieniedzy polityków, tylko Polaków...
Szkoda, że nie wiesz komu te pieniądze wzięli. Wolisz żeby były w rękach przestępców niż dzieci.
Ładowanie komentarzy…