Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ewa Minge chwali program 500 +: "Te pieniądze są NIEZBĘDNE"

263
Podziel się

Projektantka przekonuje, że dzięki takiemu dofinansowaniu zbliżamy się poziomem do zachodnich państw. Zgadzacie się z nią?

Ewa Minge chwali program 500 +: "Te pieniądze są NIEZBĘDNE"
bCyfsWrp

Ewa Minge jest jedną z najbardziej uznanych polskich projektantek i kobietą, która nie boi się mówić tego, co myśli. Często zabiera głos w ważnych, społecznych sprawach i komentuje otaczającą ją rzeczywistość.

Swego czasu głośno było o jej konflikcie z Moniką Zamachowską, po tym jak projektantka odważyła się publicznie potępić dziennikarkę za wywlekanie rodzinnych brudów i nazwała ją złodziejką mężów.

bCyfsWrr

Od tamtej pory Minge nieco ograniczyła swoją aktywność w mediach i usunęła się w cień, ale co jakiś czas powraca z wpisem, którym wsadza kij w mrowisko. Tak też stało się i tym razem. Gwiazda postanowiła dołożyć swoje trzy grosze do dyskusji na temat programu 500 +. Okazuje się, że Ewa jest jego zwolenniczką i uważa, że dzięki takiemu dofinansowaniu zbliżamy się poziomem do zachodnich państw.

Kiełbasa wyborcza czy raczej wyborowa? Pewnie będę za to, co napiszę wyklęta, ale nie mogę już słuchać tych wrzasków, że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe, bo takie 500+ zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci, żeby żyć wygodnie. Serio??? Ten kto wie, czym jest wychowanie czwórki dzieci, ma tez pojęcie o owej "wygodzie i dostatku". Otóż to 500 jest dla dzieci i choć trudno uniknąć różnych patologicznych przypadków, to w większości nie zmienia te "pięć stów" niczyjego charakteru. Oceniam z pozycji pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji. Te pieniądze są niezbędne i u naszych sąsiadów z zachodniej strony dzieci dostają dużo więcej. Tam też nie sami święci i nie zawsze na buty czy wycieczkę są wydawane owe pieniądze - przekonuje Minge.

U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci, którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku, aby nie obciążać państwa, o które się tak bardzo boją lub oddać swój przydział potrzebującej sąsiadce. Za miedzą krowom też dopłacają, a emeryci zwiedzają świat, bo ich na to stać. Młodzi mają ulgi podatkowe itp. historie. Ale, że Niemcy bogatsi? Może właśnie dlatego, że dbają o obywatela?!

Ewa podkreśla, że jest "apolityczna" i nie chwali w ten sposób PiS-u, ale popiera samą ideę.

bCyfsWrx

Straszenie, że państwo zbankrutuje i trzymanie socjalu na poziomie głodującej Etiopii nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. Trzeba zainwestować, żeby zbierać plony. Człowiek to najlepsza inwestycja. Tej kiełbasy mógł użyć każdy. Minęło 30 lat. Przez lata pomagałam żyć godnie mojej babci, moim przyjaciółkom, które samotnie wychowywały dzieci też pomagałam i patrzyłam jak w mojej ukochanej z dzieciństwa wsi kolejna krowa idzie pod nóż, bo żre tyle, że nawet na maskotkę zbyt droga. Jestem apolityczna od zawsze i od zawsze blisko ziemi i ludzi. Daleko mi do gwiazd i celebryckiego życia, choć mam je na wyciągnięcie ręki. Lubię realne klimaty, bez przypinania się do ścianek i jupiterów. Lubię, jak ludzie dookoła są szczęśliwi i wiem po mojej małej strukturze, że szczęśliwy człowiek jest bardziej wydajny, twórczy, otwarty na nowe doświadczenia. To nie polityka, to życie - podsumowuje gwiazda.

Ma rację?

bCyfsWry
bCyfsWrS
KOMENTARZE
(263)
Gość
12 miesięcy temu
Tak tylko co z tego jak drozyzna jak diabli
sfrustrowany
12 miesięcy temu
a co dla pracujących i bezdzietnych? wyższe podatki i drożyzna
Gość
12 miesięcy temu
I dobrze gada :)
bCyfsWrT
Gość
12 miesięcy temu
Nikt się u niej nie zwolnił,gratuluję,ale to nie znaczy że 500 plus nie rozleniwia. Ludzie wolą siedzieć na socjalu niż pracować, co jest widoczne gołym okiem z perspektywy pracodawcy.
Gość
12 miesięcy temu
Madra kobieta
Najnowsze komentarze (263)
Gość
11 miesięcy temu
Dla ludzi co popierają 500+, polecam trochę wiedzy. Nie można gonić "zachodu" nie mając funduszy, chyba że jak Wasze kochane PiS chcecie poświęcić rozwój państwa to gratuluję.
Ela
12 miesięcy temu
brawo Ewa - tak to wygląda
popus
12 miesięcy temu
brawo EWA - masz racje - tak to wygląda
Kobieta
12 miesięcy temu
Mam identyczne zdanie jak Pani Ewa Minge na temat 500+
gosc
12 miesięcy temu
Ewa to klasa madrosc inelidencja Dama ale skromna
gość
12 miesięcy temu
Powodzenia Pani Ewo ma kobieta racje😗
M665
12 miesięcy temu
Taaa zabieranie uczciwie pracującym, żeby kupować głosy cwaniaków to jest super sprawa.
Jasiu
12 miesięcy temu
Bravo Pani Ewo. W końcu jakiś głos rozsądku. Mądrze, rzeczowo i trafnie.
bCyfsWrL
Gość
12 miesięcy temu
Jest coraz drożej... A pensja? Jednak zarobki w Polsce "trochę" się różnią od niemieckich.
Gość
12 miesięcy temu
Minge - zacznij uczciwie swoim pracownikom płaciç, to im 500+ nie będzie potrzebne. A nie zatrudniasz ich kosztem reszty Polaków!
SMK
12 miesięcy temu
Wyglada dziwnie , ale mówi rozsądnie 🙂
gość
12 miesięcy temu
Tylko dla czego dla jednych są niezbędne ( czasem to nie pracujący rodzice ) a nie należą się innym.... Dzieci samotnych rodziców są dużo gorsze od tych w pełnej rodzinie? Albo wszystkie, albo żadne.
gość
12 miesięcy temu
te pieniądze powinny dostawać tylko osoby pracujące!!!!!!
gość
12 miesięcy temu
Konserwator marketowy w Skocji zarabia 3,5 tys zl tygodniowo, Gdyby było podobnie, to niechby i 1000+, no problem. Teraz wiecie dlaczego za wszelką cenę nie wprowadzą euro. Musiałyby się skończyć machloje manipulacje. Kasa albo jest, albo jej nie ma.
...
Następna strona
bCyfsWsn