Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz oburzony chłopcem sypiącym kwiatki na procesji. Tomasz Lis komentuje: "Przepraszam, i co z tego?"

270
Podziel się:

W dyskusję na Twitterze włączył się również Krzysztof Bosak.

Ksiądz oburzony chłopcem sypiącym kwiatki na procesji. Tomasz Lis komentuje: "Przepraszam, i co z tego?"

Choć z początku celem serwisów społecznościowych było bez wątpienia ułatwienie budowania stosunków społecznych i przysłowiowe "łączenie" ludzi, od jakiegoś czasu zdaje się dziać zupełnie odwrotnie. Obecnie każdy bez żadnych konsekwencji i często anonimowo może wyrazić swoje zdanie w niemalże każdej kwestii i większość oczywiście korzysta z tej możliwości.

Świetnym narzędziem do tego, by poruszać tematy uznane przez siebie za ważne, jest Twitter, którego doceniły nie tylko gwiazdy i politycy, ale jak się okazało, również duchowni.

W związku z niedawno obchodzonym Bożym Ciałem, swoimi rozważaniami na temat tego święta postanowił podzielić się proboszcz Daniel Wachowiak, którego na Twitterze obserwuje ponad 16 tysięcy osób. O duchownym było głośno już jakiś czas temu, gdy otwarcie krytykował prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, a później odprawił za niego mszę. W listopadzie ubiegłego roku Wachowiak został przeniesiony z jednej z poznańskich parafii do kościoła w Piłce, wsi w gminie Drawsko.

Tym razem duchownemu nie przypadło do gustu zachowanie pewnej kobiety i jej syna w jednej z wielkopolskich parafii. Chłopiec sypał kwiatki podczas procesji, która odbyła się w zeszły czwartek. Mama dziecka miała dać mu koszyczek wypełniony kwiatami i ustawić w rządku z dziewczynkami. Duchowny za pośrednictwem Twittera dał upust swojemu zaniepokojeniu w związku z zaistniałą sytuacją.

W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty - czytamy na profilu księdza. Pozwólcie, że nie skomentuję - dodał wyraźnie zniesmaczony.

Na profilu proboszcza niemal od razu zawrzało. Jego wpis zdecydował się skomentować m.in. Tomasz Lis, który nie widzi w sytuacji nic nadzwyczajnego.

Przepraszam, i co z tego? - napisał dziennikarz.

Pojawili się oczywiście i tacy, którym towarzyszą te same odczucia, co zniesmaczonemu księdzu.

W Kościele role płciowe mają być różne, a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy - skomentował stanowczo wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak.

Też uważacie, że sypianie kwiatków na procesji jest zarezerwowane wyłącznie dla dziewczynek?

KOMENTARZE
(270)
gość
3 lata temu
a to chłopczyk nie może sypać kwiatków? bo Panu Bogu się to nie podoba? czy księdzu? paranoja!
gość
3 lata temu
Ci księża muszą być tak bardzo niepewni siebie i swojej seksualności, że nawet kwiaty są dla nich zagrożeniem. Muszą być przy tym bardzo nieszczęśliwi.
gość
3 lata temu
Ci ludzie powariowali
Gość
3 lata temu
Nigdy nie słyszałam, ze kwiatki mogą sypać tylko dziewczynki... bez przesady, nawet by mi to do głowy nie przyszło postrzeganie tego w taki sposób jak ten ksiadz
Gość
3 lata temu
Mój synek tez sypał kwiatki!!!
Najnowsze komentarze (270)
edmund38
2 lata temu
A ja olewam ! Mozna ?
gość
3 lata temu
mój też sypie, któryś rok z rzędu, nikt nic nie mówi
gość
3 lata temu
czepiają się, że chłopiec kwiatki sypie, a kto się stroi w najdroższe tkaniny, przeszywane złotem, to jest dopiero... p.dalstwo...
gość
3 lata temu
a może ten chłopiec w przyszłości będzie ogrodnikiem lub architektem krajobrazu? przecież to nie są "ciepłe" zawody. Mój św pamięci ojciec, który był ultrakatolem, antysemitą, homofobem i seksistą się w grobie przewraca, bo on kochał kwiaty i naturę, wolny czas spędzał na działce!
Gość
3 lata temu
To tak samo jak dziewczynki chcą być ministrantki i tez powinny mieć prawo do tego. Bo u nad w kościele stały trzy sztandary dziewczynek i jakoś dało się postawić kolejny sztandar niby od Ministrantów. Kościół to jedność! I nie powinno być takich podziałów według mnie
gość
3 lata temu
Co ksiądz to ""Bóg", wszystkowiedzący, a to tylko mały, zarozumiały grzeszny człowiek.
Gość
3 lata temu
A mój sypać na komisariacie.
gość
3 lata temu
przestancie chodzic do koscioła to nie będzie takiego problemu
Gość
3 lata temu
Idę wydoić krowę
gość
3 lata temu
Bosak jako osoba homoseksualna chyba wie, że takie różnice nie mają znaczenia?
Ale zeby wyko...
3 lata temu
Ale zeby wykorzystac chopcy I'm nie przeszkadzaja
gość
3 lata temu
A ksiadz to nie moze miec wlasnego zdania ?
gość
3 lata temu
wszystko na chwałę bożą, więc o co chodzi?
EDYTA
3 lata temu
ten lis to taki ulomny czlowiek niby madry a g***i jak noga stolowa .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie