Trwa ładowanie...
Przejdź na

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o trudnej relacji z kościołem: "Nie akceptuję jego stanowiska w sprawach in vitro i LGBT"

217
Podziel się

"Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości" - dodaje. Zgadzacie się z jej opinią?

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o trudnej relacji z kościołem: "Nie akceptuję jego stanowiska w sprawach in vitro i LGBT"
bCGfWtFh

Temat patologii w polskim kościele, przywołany przez szokujący dokument braci Sekielskich, nie ominął nawet sfery show biznesu. Co bardziej świadomi celebryci postanowili wykorzystać swoją popularność z nadzieją, że uda im się zmienić nieco podejście instytucji do wielu aspektów współczesnego życia, które już nikogo nie powinny ani oburzać, ani tym bardziej gorszyć. Jedną z najbardziej zagorzałych aktywistek znanych z pierwszych stron gazet jest niewątpliwie Małgorzata Rozenek-Majdan, która nieustannie walczy o zmianę postrzegania metody in vitro.

W najnowszym wywiadzie dla portalu Zdrowie i Parenting WP gwiazda w rozmowie z Olą Nagel wyraziła swoje nadzieje na postęp w zmianie katolickiego światopoglądu.

bCGfWtFj

Kościół zmaga się z ogromnymi problemami. Ma bardzo wiele poważnych problemów, nad którymi musi się pochylić. Znajduje się w ogromnym kryzysie, największym od dłuższego czasu. Jestem w stanie zrozumieć, że hierarchowie nie mają teraz czasu na to, żeby jeszcze pochylać się nad tematem in vitro. (…) Nie mam wątpliwości, że w przyszłości Kościół Katolicki zaakceptuje tę metodę zachodzenia w ciążę, tak jak zaakceptował przeszczepy i transfuzje krwi, które kiedyś budziły takie kontrowersje, jak teraz in vitro.

Gosia podkreśliła też, jak ważne jest, aby pamiętać, że w Polsce żyją także obywatele z innym wyznaniem oraz ateiści, którzy według praw zapewnionych nam w konstytucji, nie mogą być ograniczani ze względu na "innowierstwo".

Myślę, że nie powinniśmy ograniczać stosowania technik medycznych pod hierarchów kościelnych. Pamiętajmy, że mamy rozdział kościoła od państwa. Ten rozdział nam jest konstytucyjnie zapewniony. Nie może być tak, że osoba niewierząca nie ma dostępu do jakiejś techniki, bo takie jest stanowisko kościoła. Żeby kościół zachował swoją bardzo ważną rolę, musi stać się apolityczny - przekonuje Rozenek.

bCGfWtFp

Prezenterka przyznała wprost, że stanowiska kościelnych hierarchów w wielu sprawach są dla niej najzwyczajniej nie do przyjęcia. Szczególnie leży jej na sercu brak tolerancji i zrozumienia dla metody in vitro oraz środowisk LGBT.

Ja mam z kościołem nie po drodze od dłuższego czasu. Nie akceptuję stanowiska kościoła w sprawie in vitro. Uważam, że jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie akceptuję stanowiska kościoła w stosunku do środowisk LGBT. Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości. Nie akceptuję stanowiska kościoła wobec wielu tematów. To w połączeniu z hipokryzją niektórych duchownych powoduje, że nie jest to teraz przewodnik duchowy którego potrzebuję - podsumowała swój wywód gwiazda.

Zgadzacie się z Małgorzatą?

bCGfWtFq
bCGfWtFK
KOMENTARZE
(217)
Gość
12 miesięcy temu
Popieram.
Gośćadwokat
12 miesięcy temu
Okazuje się, że Pani ma swoje zdanie i to mądre... Popieram:)
gość
12 miesięcy temu
zamilcz kobieto
bCGfWtFL
Gość
12 miesięcy temu
W końcu z sensem
Gość
12 miesięcy temu
Bardzo madrze powiedziala.
Najnowsze komentarze (217)
Gość
12 miesięcy temu
A na komunie w 2015 r syna posłała...
Qwert
12 miesięcy temu
Wszyscy jesteście durniami! Żyjecie,nawet do kościoła chodzicie i nic nie rozumiecie!!! Żałosne! Diabeł tez jest wierzący,nawet bardzo!!!
Gość
12 miesięcy temu
Wiadomo że obydwie sprawy kloca się z tym co jest w PS. Ale nie mogę zrozumieć jak można nadal odrzucać dzieci z in vitro i gejów bo jakiś pijvs tak każe w antycznej książce której treść była zmieniana 100 razy :/Wiara Ale z dawka własnego myślenia!
gość
12 miesięcy temu
Panie Rozenek jako typowa Małpka z TVN musi mieć zdanie zgodne z polityką firmy.. inaczej straciłaby kontrakty.. wszyscy tam nagle LGBT.. RTV agd kochają
gość
12 miesięcy temu
No coż... Ta pani ma nie po drodze z Kościołem już od lat. Wychodzi za mąż, a później się rozwodzi i ponownie zawiera ślub kościelny. Droga Małgorzato to nie jest po katolicku. Jak widać po drodze jest ci grzeszne życie.
przestańcie j...
12 miesięcy temu
A Pani czytała kiedyś może Biblię? Ale tak ze zrozumieniem?
Michał
12 miesięcy temu
Co ty kobieto gadasz ?! Przecież to dewiacje !!!
Gość
12 miesięcy temu
Co zauważam... to że ludzie, którzy nie żyją wg dekalogu, zgodnie z wiarą chrześcijańską a tylko im się tak wydaje - najczęściej krytykują kościół katolicki ...
bCGfWtFD
Gość
12 miesięcy temu
Ona ze swoim ilorazem to o gabce do naczyń może się ww wypowiadać
gość
12 miesięcy temu
Gosia to nie musisz należeć do Kościoła - nie ma musu
gość
12 miesięcy temu
HIPOKRYTAMI SA KSIEZA
gość
12 miesięcy temu
ZGADZAM SIE I POPIERAM
Gość
12 miesięcy temu
Skoro wszystko pochodzi od boga to tacy ludzie tez, jesli bog pozwolil na to by sie urodzili to dajcie im zyc!
Gość
12 miesięcy temu
Wiedzieć lepiej niż wierzyć. Brak wiedzy to powód do wstydu
...
Następna strona
bCGfWtGf