Czwartek 11.07.2019 10:30

Nicki Minaj odwołała koncert w Arabii Saudyjskiej! "Wyrażam wsparcie dla praw kobiet, LGBTQ i wolności słowa"

Nicki Minaj hotnews

Nicki Minaj odwołała koncert w Arabii Saudyjskiej! "Wyrażam wsparcie dla praw kobiet, LGBTQ i wolności słowa"

Nicki Minaj to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych raperek naszych czasów. Jej pozycją swego czasu skutecznie zachwiała jednak konkurencja w postaci Cardi B, która wkroczyła do świata rapu bardzo pewnym krokiem. Młodsza o 10 lat rywalka szybko opracowała plan zajęcia jej miejsca na muzycznym piedestale, co Minaj wyjątkowo ciężko przeżyła. Panie nie dogadują się do tego stopnia, że podczas imprezy Harper's Bazaar wywołały awanturę z latającym butem w roli głównej.

Nicki Minaj aktualnie promuje swój najnowszy singiel Megatron, który ma jej zapewnić powrót na szczyty list przebojów. Póki co piosenka nie odniosła spektakularnego sukcesu, podobnie jak ostatni album raperki zatytułowany Queen, jednak ona sama nie zamierza składać broni. W ramach autopromocji Minaj została również zaangażowana jako główna gwiazda festiwalu muzycznego Jeddah World Fest, jednak właśnie odwołała swój występ.

O swojej decyzji raperka poinformowała w specjalnym oświadczeniu. Okazuje się, że przemyślała sprawę i ostatecznie zmieniła zdanie z powodu rozbieżności między jej poglądami a atmosferą panującą w tym kraju. Bez wątpienia decyzję pomogły jej też podjąć protesty grup i organizacji broniących praw człowieka oraz osób LGBTQ. Te apelowały bowiem do niej od momentu ogłoszenia jej udziału w festiwalu.

Po głębokim namyśle zdecydowałam się wycofać z zaplanowanego koncertu w ramach Jeddah World Fest. Niczego nie pragnę bardziej, niż wystąpić przed fanami w Arabii Saudyjskiej. Po zasięgnięciu wiedzy dotyczącej tej kwestii uznałam jednak, że ważne jest moje wyraźne poparcie dla praw kobiet, społeczności LGBTQ oraz wolności wyrażania się - napisała Nicki Minaj w swoim oświadczeniu.

Jej ogłoszenie spotkało się co prawda z entuzjazmem fanów na całym świecie, jednak nie zabrakło też głosów krytyki, szczególnie ze strony miłośników jej talentu mieszkających właśnie w Arabii Saudyjskiej. Faktem jest jednak, że, jak przypomina Reuters, łamanie praw kobiet w tym kraju jest praktycznie na porządku dziennym, a osoby homoseksualne może spotkać tam nawet śmierć.

Przypomnijmy, że Nicki Minaj występowała w przeszłości chociażby podczas nowojorskiej parady Gay Pride i wielokrotnie wyrażała wsparcie dla środowisk LGBTQ. Wcześniej w Arabii Saudyjskiej występowała z kolei między innymi Mariah Carey, której koncert bojkotowały organizacje broniące praw kobiet, a także sami fani.

Myślicie, że Nicki Minaj podjęła dobrą decyzję?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (82)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 82
Odpowiedz
114 21
zgłoś
Gość 11.07.2019 10:32
A byłaby taka piękna, gdyby nie te przerysowane stroje, tandetny makijaż i na siłę dmuchany tyłek...
Odpowiedz
312 9
zgłoś
Gość 11.07.2019 10:34
Super!!!! WresZcie. Nie może być tak, ze w kraju w którym łamane są fundamentalne i totalnie podstawowe prawa człowieka, gdzie są odbywane publiczne egzekucje artyści sibie przyjeżdzają i czerpią kase od króla Arabii saudyjskiej.
Odpowiedz
22 13
zgłoś
gość 11.07.2019 10:34
Tamtejsze władze zapewne załamią sie z tego powodu! :)
Odpowiedz
16 31
zgłoś
gość 11.07.2019 10:34
Gość: Super!!!! WresZcie. Nie może być tak, ze w kraju w którym łamane są fundamentalne i totalnie podstawowe prawa człowieka, gdzie są odbywane publiczne egzekucje artyści sibie przyjeżdzają i czerpią kase od króla Arabii saudyjskiej.
serio myślisz, ze ich obchodzi to ze jakaś plastic lala nie zrobi u nich koncertu?
Odpowiedz
30 4
zgłoś
Gość 11.07.2019 10:36
Niemożliwe? Religia pokoju i takie wydarzenia? No kto by przypuszczał
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 82