Czwartek 11.07.2019 15:05

Eurowizja Junior 2019. Wiemy, jak zostanie wybrany reprezentant Polski. Dorówna Roksanie Węgiel?

Eurowizja Junior 2019 Roksana Węgiel Szansa na sukces hotnews

Eurowizja Junior 2019. Wiemy, jak zostanie wybrany reprezentant Polski. Dorówna Roksanie Węgiel?

Eurowizja Junior odbędzie się w tym roku w listopadzie w Gliwicach. Wszystko za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa Roksany Węgiel, która reprezentowała nasz kraj w Mińsku. Młoda piosenkarka i była uczestniczka The Voice Kids zaprezentowała tam utwór Anyone I Want to Be, który z miejsca stał się hitem polskich rozgłośni radiowych. Warto wspomnieć, że "dziecięca wersja Eurowizji" organizowana jest od kilku lat i póki co Polska odnosi w niej dużo więcej sukcesów, niż w jej "dorosłej" wersji.

W związku z tym, że TVP podjęła się organizacji Eurowizji Junior w Polsce, to wybór tegorocznego reprezentanta bądź reprezentantki również musi mieć wyjątkowy charakter. Do tego celu zostanie wykorzystanych kilka odcinków nowego sezonu Szansy na sukces, która jakiś czas temu powróciła na antenę z Arturem Orzechem w roli prowadzącego. Z trzech pierwszych odcinków serii ostatecznie zostanie wyłoniony zwycięzca i reprezentant Polski na Eurowizji Junior 2019. O planach Telewizji Polskiej poinformował jej dyrektor, Jacek Kurski.

Z każdego z tych odcinków wyłonimy po dwie osoby, które zmierzą się w kolejnym - czwartym - odcinku Szansy na sukces, który będzie transmitowany na żywo. Finałowa szóstka wówczas zaprezentowałaby po dwa utwory - jednym z nich będzie wykon kultowego polskiego artysty, a drugim utworem będzie autorska piosenka, dedykowana konkursowi Junior Eurovision Song Contest. Zwycięzca tego odcinka wraz ze swoją autorską piosenką będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 - wyjaśnił Kurski w rozmowie z dziennikarzami.

Jak donosi serwis Wirtualnemedia.pl w pierwszych trzech odcinkach nowej Szansy na sukces pojawią się uczestnicy od 9 do 14 lat, aby spełnić wymogi konkursu. Jacek Kurski zastrzega jednak, że zmiana w formacie jest jedynie tymczasowa. W kolejnych odcinkach programu pojawią się już tak jak dotąd osoby, które ukończyły 15. rok życia.

Warto wspomnieć, że wcześniej planowano wyłonić reprezentanta Polski spośród uczestników drugiej edycji show The Voice Kids, jednak plany te ostatecznie porzucono. Myślicie, że Roksana Węgiel wkrótce doczeka się godnego zastępstwa?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (33)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 33
Odpowiedz
146 76
zgłoś
gość 11.07.2019 15:12
Wygrała, bo Polacy zrobili szturm na internetowe głosowanie; drugiego tak zdesperowanego kraju nie ma.
Odpowiedz
17 8
zgłoś
gość 11.07.2019 15:13
W szansie nie ma wyłącznie osób, które świetnie śpiewają, będzie klapa. Do tego z woalsna piosenką, napisaną przez 9-14 łatka? Na pewno wygramy.
Odpowiedz
77 36
zgłoś
gość 11.07.2019 15:13
jedna 14 latka ktorej wydaje się ze jest jakąś Bijons wystarczy nam na wiele lat. Na następców nie czekamy.
Odpowiedz
161 41
zgłoś
Zdzisek 11.07.2019 15:14
Mogliby Marylę Rodowicz wystawić bo wygląda młodo,fajnie się ubiera i ma takie przaśne przeboje co Eurowizja lubi.
Odpowiedz
13 23
zgłoś
Gosciowa 11.07.2019 15:45
Oj szkoda że Krzysztof Ibisz nie śpiewa... widzialabym go tam 😉
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 33