Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rydzyk dał podwyżkę swoim pracownikom. Z 7 na 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

119
Podziel się

W należącej do Tadeusza Rydzyka Fundacji Lux Veritas zarabia się dużo powyżej średniej krajowej. „Lux Veritas w 2018 roku podwoiła zyski”.

Rydzyk dał podwyżkę swoim pracownikom. Z 7 na 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
bCInMBKd

Tadeusz Rydzyk, toruński biznesmen ubierający się w sutanny prowadzi liczne interesy. Wszystkie rozkwitły po objęciu rządów w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość. Nagle okazało się, że zatrzymane przez rząd PO i PSL dotacje dla prowadzonej przez Rydzyka Fundacji Lux Veritas, która jest między innymi nadawcą TV Trwam oraz udziałowcem Geotermii Toruń, są potrzebne i uzasadnione.

Od początku kadencji PiS-u Rydzyk otrzymał: dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na swoją prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na "wzmocnienie wizerunku Polski za granicą", 140 tysięcy na "promocję czytelnictwa", 800 tysięcy złotych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na "promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej” i 300 tysięcy od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na studia w stodole ministra Szyszki.

bCInMBKf

Jak wynika ze sprawozdań finansowych, na konto redemptorysty co miesiąc wpada prawie 40 tysięcy złotych z partyjnego budżetu PiS-u, a 11 ministerstw płaci mu regularne haracze z naszych podatków.

Trudno się dziwić, że pracownikom Lux Veritas żyje się coraz lepiej. Fundacja zatrudnia 50 osób, w tym 38 pracowników redakcyjno-technicznych, marketingowców oraz księgowych i administratorów. Ostatnio, jak wynika ze sprawozdania finansowego firmy, wszyscy dostali podwyżki. W 2017 roku średnia pensja w Lux Veritas wynosiła 7 tysięcy złotych miesięcznie, a w 2018 roku juz 9 tysięcy.

Podwyżka była możliwa dzięki hojności rządu, która sprawiła, że fundacja podwoiła swoje zyski z 1,5 miliona złotych w 2017 roku do 3,3 miliona w 2018.

W całej gospodarce obserwujemy wyraźny wzrost wynagrodzeń - tłumaczy w Super Expressie ekonomista Marek Zuber. Najwięcej zyskują pracownicy niewykwalifikowani.
Jak dodaje, w skali kraju wynagrodzenia wzrosły średnio o 7 procent. No, akurat w Lux Veritas troszkę więcej, bo o prawie 30 procent...

bCInMBKl
bCInMBKm
bCInMBKG
KOMENTARZE
(119)
Gość
rok temu
Gdzie składać CV?
Gość
rok temu
Że żadna prokuratura, ani skarbówka się za nich nie weźmie
gość
rok temu
Jak dla mnie to księża w ogóle nie powinni zarabiać i tylko z powołania wstępować do seminarium
bCInMBKH
gość
rok temu
Czemu jeszcze się nim nie zajęli?
Gość
rok temu
Jedna wielka żenada 😩
Najnowsze komentarze (119)
Gość
rok temu
Nie chcielibyście z nim pracować. Pranie mózgu, inwigilacja, musztra. A jak podpadniesz, lecisz na pysk bez tłumaczenia. źle wspominam.. Złota klatka..
Gość
rok temu
I tak te ku..y z wiejskiej wpierw łupią obywateli przez urząd skarbowy, podatki, sratki itp od spadku, od wzbogacenia się a potem robią przelewy do tego cwaniaka
Gość
rok temu
Te pieniądze się im po prostu należą 😂😂
Gość
rok temu
Daje podwyżki ale z czyjej kasy.
Gość
rok temu
To sie nazywa s...
gość
rok temu
Bieńkowska by za to nie wyżyła!
gość
rok temu
Panie Dyrektorze przypominam przykazanie VII - " Nie kradnij"
Gość
rok temu
Pracuje 20 lat z Księżmi i jeszcze nie spotkałam takiego, który by nie uważał,że spotkała to straszna niesprawiedliwość z faktu,że muszą płacić pracownikom za ich uczciwą pracę
bCInMBKz
gość
rok temu
To są nasze pieniądze my daliśmy ? To jest bez naszej wiedzy
Gość
rok temu
Ma z czego PiS mu daje to co nam zabiera
gość
rok temu
Jeszcze z 15 lat i pensje będą mieli jak w WOŚP
diabel
rok temu
czyli 2000+ hahaha
Gość
rok temu
Tez chce podwyzke od rydzyka
Nauczyciel
rok temu
Ma jakieś wakaty?
...
Następna strona
bCInMBLb