Piątek 19.07.2019 21:30

Tomasz Sekielski zapowiada film o Janie Pawle II: "Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża Polaka, ale chcemy dotrzeć do prawdy"

Tomasz Sekielski Jan Paweł II Tylko nie mów nikomu

Tomasz Sekielski zapowiada film o Janie Pawle II: "Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża Polaka, ale chcemy dotrzeć do prawdy"

O Tomaszu Sekielskim głośno jest od dobrych kilku miesięcy w związku z jego filmem, który ukazał się w sieci na początku maja. Dokument o pedofilii w kościele zatytułowany Tylko nie mów nikomu wzbudzał wiele emocji na długo przed premierą, a niemal od razu po niej został numerem jeden karty Na czasie platformy YouTube. Do tej pory produkcję braci Sekielskich obejrzano ponad 22 miliony razy.

Twórcy filmu twierdzą, że nie spodziewali się aż takiego sukcesu jeśli chodzi o liczbę wyświetleń. Co ciekawe, dokument dotarł nawet do samego Watykanu, skąd odnotowano ponoć 46 odsłon. W związku z zainteresowaniem kontrowersyjnym tematem, Tomek już jakiś czas temu zapowiedział drugą część filmu. Z najnowszego instagramowego postu dziennikarza wynika, że kolejny dokument poświęcony pedofilii w Kościele jest zaplanowany na koniec 2020 roku. Tym razem Sekielscy zamierzają pochylić się nad postacią… papieża Jana Pawła II:

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku - zapowiada na Instagramie, równocześnie zapewniając, że jego celem nie jest odebranie dobrego imienia Karolowi Wojtyle:

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu.

Przy okazji dziennikarz, którego poprzedni film powstał przy wsparciu finansowym około 2500 osób, poprosił również o pomoc pieniężną na zrealizowanie kolejnej produkcji:

Aby zweryfikować te informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące Jana Pawła II. Dlatego po raz kolejny prosimy Was o wsparcie finansowe. Tylko tak może powstać w pełni niezależny i wolny od nacisków film dokumentalny.

Pod najnowszą publikacją Tomasz pojawiło się mnóstwo komentarzy wsparcia od internautów:

Dziękuję za pokazanie prawdy!, Robicie Panowie kawał dobrej roboty!, Powodzenia, trzymam kciuki - czytamy.

Też czekacie na drugą część?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku. Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu. Aby zweryfikować te informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące Jana Pawła II. Dlatego po raz kolejny prosimy Was o wsparcie finansowe. Tylko tak może powstać w pełni niezależny i wolny od nacisków film dokumentalny. Opis projektu i zbiórka na patronite.pl/sekielski Kombinat Medialny Sp. z o.o. nr konta: PL 16 1950 0001 2006 0339 0016 0002 tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny Kod SWIFT Idea Bank: IEEAPLPA PayPal: m.sekielski@gmail.com FOTO: MAKSYMILIAN RIGAMONTI @rigamonti #sekielskibrothers #filmsekielskiego #filmdokumentalny

Post udostępniony przez Tomasz Sekielski (@tomaszsekielski)Lip 19, 2019 o 5:00 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (665)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 665
Odpowiedz
238 63
zgłoś
Gość 19.07.2019 21:31
Grubo. PS PUDEL podałeś fake newsa o p. Słodowym!!
Odpowiedz
253 158
zgłoś
gość 19.07.2019 21:31
Za prawdę o Karolku to cię zjedzą, stary.
Odpowiedz
209 253
zgłoś
Gość 19.07.2019 21:31
Najlepszy polski dziennikarz. Kultowe wywiady filmy i prawda
Odpowiedz
202 166
zgłoś
Gość 19.07.2019 21:31
Walnij się w bańkę !
Odpowiedz
229 147
zgłoś
Gość 19.07.2019 21:32
Sorry ale bez przesady!dajecie spokoj! 😎
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 665