Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz poucza Daniela Martyniuka: "Od problemów nie można UCIEKAĆ". Rozwiodą się przed pierwszą rocznicą ślubu?

67
Podziel się

"Nie należy zawierać związków pochopnie. Szukać, a nie czekać, że miłość spadnie z nieba" - przekonuje ksiądz Kazimierz Sowa. "Rozwód pozostawia w życiu człowieka ślad".

Ksiądz poucza Daniela Martyniuka: "Od problemów nie można UCIEKAĆ". Rozwiodą się przed pierwszą rocznicą ślubu?
bCxIOAPV

Wygląda na to, że Daniel i Ewelina Martyniukowie nie będą obchodzić pierwszej rocznicy ślubu w serdecznej atmosferze. Nie minął nawet rok od ich hucznego ślubu celebrowanego przez kilku księży, a ich małżeństwo jest już w rozsypce.

Niestety, zapowiadało się na to od początku, a konkretnie od brawurowej szarży młodego Martyniuka na rodzinną posiadłość w Russicicach. Daniel zajechał tam z fasonem, swoim białym porsche, późnym wieczorem w maju ubiegłego roku. Ku jego rozczarowaniu, gospodarze próbowali uniemożliwić mu spotkanie z ich dziewiętnastoletnią córką, tłumacząc, że musi uczyć się do matury. Wprawiło to Daniela w tak kiepski humor, że trzeba było wezwać policję. Funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę, co nie przysporzyło mu sympatii w oczach przyszłych teściów.

bCxIOAPX

Na szczęście szybko wyszło na jaw, że Ewelina zdążyła zajść w ciążę ze swoim o dziesięć lat starszym chłopakiem, więc dawne niesnaski zeszły na dalszy plan w obliczu konieczności zachowania pozorów.

Niestety, małżeństwo szybko rozczarowało Daniela i winą za ten stan rzeczy postanowił obarczyć żonę i teściową. Jak ujawnił na rozwodowym filmiku, zamieszczonym na Instagramie, Ewelina z premedytacją złapała go na dziecko, sprytnie pozbywając się plastra antykoncepcyjnego, co przepełniło Daniela goryczą, gdyż, jak wyjaśnił, "każdy chyba wie, jak się zabezpieczać". Do teściowej zaś ma zadawniony żal o to, że podobno na wieść o ciąży córki, naciskała na ślub.

W tej sytuacji Daniel uznał, że rozwód o regularne oczernianie żony i jej rodziny na Instagramie są jedynym wyjściem z tej trudnej sytuacji. Ponadto zapowiada sądową walkę o córkę, którą, jak zasugerował w swojej emocjonalnej wypowiedzi, teściowie siłą trzymają na śmierdzącej fermie drobiu.

bCxIOAQd

Swoją drogą wiara Daniela, którego dwa razy przyłapano z narkotykami, już nawet nie wspominając o utracie prawa jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu, w to, że sąd w ogóle będzie chciał rozważyć przyznanie mu opieki nad dzieckiem, może świadczyć o jego kontakcie z rzeczywistością…

Zdaniem księdza Kazimierza Sowy, znanego z programu Święte miejsca, młodzi powinni jeszcze raz przemyśleć decyzję o rozwodzie.

W Piśmie Świętym jest słowo, które odnosi się trochę do kogoś innego: "Szukajcie, a znajdziecie". Myślę, że najpierw trzeba szukać tej osoby, z którą chce się spędzić całe życie, nie zawierać związków pochopnie, szukać, a nie czekać, aż miłość spadnie z nieba - wyjaśnia w Super Expressie. Po drugie trzeba rozmawiać, nawet o trudnych sprawach, od problemów nie można uciekać.

Niestety, nikt z rodzin państwa młodych ani księży tłumnie celebrujących mszę weselną syna gwiazdora disco polo nie zadał sobie trudu, by zweryfikować gotowość trzydziestoletniego kawalera, pozostającego na utrzymaniu rodziców i dziewiętnastoletniej maturzystki do małżeństwa. Być może przeważyła nadzieja, że wszystko jakoś się samo ułoży.

bCxIOAQe

Zdaniem księdza Sowy, to raczej rzadko tak przebiega.

Nie ma relacji między ludźmi bez słuchania drugiego człowieka - tłumaczy duchowny. Jeśli nie ma rozmowy, słuchania i zrozumienia, to taki związek jest oparty tylko na emocjach, które bardzo często mogą ulecieć. Rozwód jest ostatecznością, ale w Kościele mamy do czynienia z separacją, żeby przemyśleć swoje sprawy. Rozwód jest czymś, co pozostawia w życiu człowieka jakiś ślad i konsekwencje, poza ty to bardzo dramatyczne przeżycie.

Myślicie, że Daniel weźmie sobie rady duchownego do serca?

_

bCxIOAQf
bCxIOAQg

_

bCxIOAQy
KOMENTARZE
(67)
Gość
10 miesięcy temu
Artykuł o MRM zniknął, bo nie był pochlebny xD
Gość
10 miesięcy temu
Gonią płaci za lajki a komentarz zniknie ^^
gość
10 miesięcy temu
ten gościu jest żałosny. Szkoda dziewczyny i dziecka.
bCxIOAQz
Gość
10 miesięcy temu
Strasznie g***i ten koles.
Gość
10 miesięcy temu
Wiecie że w psim portalu pracuje przyjaciel Emila H? :d
Najnowsze komentarze (67)
gość
10 miesięcy temu
Laska fajna
Gość
10 miesięcy temu
Ksiądz naucza moralnošci dobre żarty ....
Gość
10 miesięcy temu
Bycie ze sobą na siłę jest chore . Zawsze lepszy jest rozwód i to ekspresowy.
gość
10 miesięcy temu
On twierdzi ze ona ma parcie ma szkoło a z tego co widzę to on komentuje ich problemy osobiste po wszystkich socialmediach‼️❗️
Gość
10 miesięcy temu
Może ksiądz chce zapodac w ananaska
gość
10 miesięcy temu
A czasem rozwód to jedyne wyjście, by móc znów żyć normalnie. Tyle się mówi o tym jaka to trauma. Owszem, tak bywa. Ale są i tacy ludzie dla których rozwód jest wybawieniem.
lon
10 miesięcy temu
Ten człowiek jest taki rozwydrzony, że zastanawiam się czy nie powiedzieć że to dziecko jest.
Gość
10 miesięcy temu
Mama młodej bardzo ładnie prezentowała się na ślubie.
bCxIOAQr
gość
10 miesięcy temu
A to on sie nie zabezpieczył??? Niemożliwe... a taki przewidujący...
Gość
10 miesięcy temu
Wzruszajace🤪
z
10 miesięcy temu
wpadka i szybki ślub nigdy ze sobą nie idą w parze do szczęścia... jeszcze że ten mężuś oczerniał żone przed ślubem jak i po a ta z nim siedzi. po co ja sie pytam?
Ola
10 miesięcy temu
Wieśniaczka puściła się po miesiącu znajomości.
gość
10 miesięcy temu
Chyba największym problemem są rodzice i teściowie którzy na siłę chcą ich pogodzić
gość
10 miesięcy temu
z tym parciem na szkło to raczej on,a nie jego żona , żadnej wypowiedzi ani fotki jej nie widziałam, natomiast on gwiazdorzy
...
Następna strona
bCxIOAQT