Trwa ładowanie...
Przejdź na

Białystok. Marsz Równości. Antoni Porowski z "Queer Eye" komentuje: "Nie damy się uciszyć"

42
Podziel się

Aktor odniósł się do ostatnich wydarzeń w Białymstoku. "Możemy maszerować, bo takie jest nasze cholerne prawo"

Białystok. Marsz Równości. Antoni Porowski z "Queer Eye" komentuje: "Nie damy się uciszyć"
bCIqWUTF

Marsz Równości w Białymstoku wciąż budzi w mediach ogromne emocje. W trakcie pokojowej demonstracji doszło do licznych aktów agresji, przemocy i chuligaństwa ze strony wściekłych pseudokibiców. Zdjęcia i nagrania z przebiegu parady szybko obiegły cały świat i wywołały wielkie poruszenie również w zagranicznych mediach. Temat rozpalił do czerwoności także polski Internet, a zachowanie kiboli zdecydowało się potępić kilkadziesiąt polityków, osób publicznych i rodzimych celebrytów.

Wśród osób, które postanowiły wyrazić publicznie swoje oburzenie za pomocą social mediów, znaleźli się m.in.: Maffashion, Julia Wieniawa, Małgorzata Rozenek-Majdan, Honorata "Honey" Skarbek, Radek Pestka, Karolina Korwin-Piotrowska, Jan Kietliński oraz Saszan. Każde z nich potępiło skandaliczne zachowanie chuliganów i wyraziło jasny sprzeciw wobec szykanowania i nietolerancji względem osób LGBT. Pierwsza z wymienionych gwiazd spotkała się nawet z ostrą krytyką jednego z internautów, który stwierdził, że ta... popiera zboczenia.

Swoje oburzenie wydarzeniami w Białymstoku wyraził również Antoni Porowski, aktor polskiego pochodzenia i gwiazdor serii Netflixa Queer Eye. Przemyśleniami na temat Marszu Równości podzielił się na Instagramie, gdzie tym razem nie przebierał w słowach. Pseudokibiców bijących pokojowo demonstrujących ludzi nazwał "trollami" i zapewnił, że nie da się uciszyć.

bCIqWUTH

Mówię do wszystkich trolli, które chciały powstrzymać Marsz Równości w Białymstoku. Nie damy się uciszyć. Niech nowe pokolenie Polaków da z siebie więcej miłości i akceptacji. Niech homofoby zrozumieją, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Możemy maszerować, bo takie jest nasze cholerne prawo - napisał Antoni Porowski na Instagramie.

W dalszej części wypowiedzi aktor przekonuje do zakończenia wojny polsko-polskiej, która miała bez wątpienia wpływ na wydarzenia w Białymstoku.

Nasz kraj wielokrotnie cierpiał z powodu ucisku i wojen ze strony naszych sąsiadów. Nie zaczynajmy kolejnej sami ze sobą, kupo łajna. W Nowym Jorku celebrujemy miesiąc dumy, dlatego celebrujmy go na całym świecie - zakończył Porowski.

Post Antoniego Porowskiego spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów, którzy podziękowali mu za głos w tej palącej kwestii. Szybko zaroiło się też od pozytywnych komentarzy, zarówno pod adresem aktora, jak i uczestników Parady Równości w Białymstoku.

bCIqWUTN

W pełni pochwalamy postawę osób publicznych, które głośno i wyraźnie sprzeciwiają się prześladowaniu oraz dyskryminowaniu wszelkich mniejszości.

bCIqWUTO
bCIqWUUi
KOMENTARZE
(42)
Gość
12 miesięcy temu
Kogo wolelibyscie spotkać wieczorem, kiedy wracacie późno do domu? Parę jednej plci czy kilku kiboli?
gość
12 miesięcy temu
Nawet zwierzęta tak się nie zachowują. Przerażające do czego prowadzi nienawiść. W państwie, które tak wiele wycierpiało z powodu nienawiści....
Gość
12 miesięcy temu
Brawo Antoni!
bCIqWUUj
gość
12 miesięcy temu
Sam fakt, że musimy organizować parady równości jest absurdalny. Powinniśmy żyć w społeczeństwie wzajemnej akceptacji i miłości do bliźniego. Czy nie aby tego chciał Bóg? Mam wrażenie, że nawet on w swoim miłosierdziu jest w stanie akceptować ludzi znajdujących się w mniejszości. Dlatego ciężko się ogląda ludzi mających Boga na ustach i w tym samym czasie bijących niewinnych ludzi.
gość
12 miesięcy temu
brunatny Ściek
Najnowsze komentarze (42)
just
7 miesięcy temu
Kamiol z BB 2 nie może wygrać 15.12 lżył lgtbq
just
7 miesięcy temu
Kamil z BB 2 nie może wygrać: powiedzał że h..izm należy leczyć że Natan l..ijka to gorszy sort, , rz..aj tęczą i że niemęski facet to b..chlóp z ch..jem
Tomek
12 miesięcy temu
Lewicy nie udała się prowokacja! Nawet tego nie potrafią zrobić.
Gość
12 miesięcy temu
Ładny, ale pierwszy raz go widzę, bo s**tflixa nie oglądam.
krata
12 miesięcy temu
ale nie pod moim domem i kościołem
Gość
12 miesięcy temu
Nudne juz te marsze....🤮 maja odwrotny skutek do zamierzonego..
Karola
12 miesięcy temu
Polska zamiast isc z duchem czasu i byc bardziej otwarta. Pokazuje jak bardzo sie cofa...mimo XXI wieku...bardzo smutne...
gość
12 miesięcy temu
antoni jest super
bCIqWUUb
gość
12 miesięcy temu
Cieszyłabym się gdybym miała takie problemy jak oni mówię tu o jednych i drugich,mam to wszystko gdzieś.....
gość
12 miesięcy temu
Tylko, że Antoni nie jest aktorem...
Gość
12 miesięcy temu
Można nie zgadzać się z czyimś poglądami ale na przykład rzucać się z pięściami na drugiego człowieka, bo ma inne poglądy, to dla mnie już zupełnie inna sprawa.
gość
12 miesięcy temu
Szanujmy się! Kto rozpoczął te demonstracje,parady”równości”z gołymi tyłkami,obleśnymi dziadami wymalowanymi Wyjazd do Francji-tam takie marsze odbywają się kulturalnie,spokojnie i b/wrzasków W sercu Paryża! Wiec to wy nas nie uciszycie!
gość
12 miesięcy temu
a maszerujcie nikt wam tego nie zabrania tylko SZANUJCIE INNYCH ...
gość
12 miesięcy temu
Maszeruj głośno krzycz niech żyje Wołodia Ilicz!!! To już wszystko było tylko zawodnik o tym nie wie bo był w kapuście
bCIqWUUD