Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci gwiazdy: "Zrobimy grilla, tak jak rok temu. Wtedy był teleskop i oglądaliśmy zaćmienie"

66
Podziel się

Wdowiec po artystce wspomniał także moment zdiagnozowania nowotworu u jego ukochanej. "Byłem wstrząśnięty. Ja byłem przekonany, że będzie jeszcze żyła" - zdradził w wywiadzie dla TOK FM.

Kamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci gwiazdy: "Zrobimy grilla, tak jak rok temu. Wtedy był teleskop i oglądaliśmy zaćmienie"
bCNKuxvp

W niedzielę mija dokładnie rok od śmierci Kory. Szalenie uzdolniona artystka odeszła 28 lipca 2018 roku po wieloletniej walce z nowotworem. Jej pogrzeb odbył się 8 sierpnia. Pożegnać gwiazdę przybyły największe nazwiska polskiej kultury, polityki i show biznesu, w tym: Monika Olejnik, Jerzy Buzek, Igor Herbut, Janusz Panacewicz, Stan Borys, Nina Terentiew, Piotr Metz i Kuba Wojewódzki.

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci gwiazdy jej mąż Kamil Sipowicz udzielił obszernego wywiadu dziennikarce TOK FM Darii Dziewięckiej, w którym zdradził jak ma zamiar spędzić 28 lipca, oraz jak wyglądał jego pierwszy rok bez Olgi Jackowskiej.

bCNKuxvr

Pojadę na Roztocze, do Bliżowa, tam gdzie Kora odeszła. Tam chcę spędzić czas. Pojadę kilka dni wcześniej. Przyjadą też znajomi, którzy byli w ostatnich dniach Kory. Rozpalimy ognisko, zrobimy grilla, tak jak to się odbywało dokładnie rok temu. Wtedy był teleskop i oglądaliśmy zaćmienie, które wtedy było - wspomniał w rozmowie z TOK FM.

Dodał też, że rozważa wybranie sie na koncert z piosenkami Kory, który ma się odbyć w Zamościu.

Na pewno w rocznicę odwiedzi go wiele osób, ja pracuję nad projektami muzycznymi związanymi z Korą, nad filmami: fabularnym, dokumentalnym, wyjdą niepublikowane wiersze Kory. Jestem depozytariuszem jej spuścizny - wyznał.

bCNKuxvx

Sipowicz opowiedział też o niezwykłej więzi Kory z naturą oraz jej pasji do pracy w ogrodzie.

W tym roku pielęgnujemy kwiaty, które zasadziła. Ogrodnik, który rozmawiał z Korą, odpowiednio poprzycinał krzewy. Tak samo ogród warzywny, który zasadziła: cebulę, natkę, pomidory, kolendrę, truskawki, też staramy się, żeby było tak, jak chciała i pielęgnujemy to. Zajmuję się też zwierzętami, które zostały: kotką Mimi, Fridą - pieskiem, którego ona znalazła i wyleczyła, Pikuś jeszcze jest. Staramy się, żeby to miejsce wyglądało tak, jak za jej życia, trzeba pielęgnować rośliny, zwierzęta, drzewa. Kora bardzo kochała rośliny. Co roku na wiosnę pielęgnowała ogród, kupowaliśmy nowe drzewa, kwiaty. Przesadzała, miała do tego serce. Kochała rośliny. Sadownik zasadził w tym roku to, co ona chciała. Te rośliny, które ona zasadziła żyją i mam nadzieję, że ona się z tego powodu cieszy - wyjaśnił.

Dziennikarka zapytała też wdowca o moment zdiagnozowania Kory oraz o to, jakie towarzyszyły mu emocje.

bCNKuxvy

Moja reakcja była straszna. Pamiętam, jak lekarz mi to powiedział. Byłem wstrząśnięty, byłem załamany. Do Kory może to aż tak bardzo to nie dotarło, bo była pod wpływem leków. Mateusz, syn Kory, uważał, że to będzie jej ostatni czas, ja byłem przekonany, że będzie jeszcze żyła. I jeszcze pięć lat życia nam się udało, dzięki jej ogromnej sile i potwornemu zaparciu, dzięki mojemu towarzyszeniu w tych wędrówkach po szpitalach i w szukaniu lekarstw, metod, ścieraniu się z polskim systemem opieki zdrowotnej - wspomniał mąż artystki.

Kamil Sipowicz podzielił się także przemyśleniami na temat tego, jak można sobie poradzić z tak przytłaczającymi wieściami jak zdiagnozowana choroba śmiertelna.

Każdy wschód słońca, każdy zachód, każdy powiew wiatru, każdy kwiat, każdy kontakt z psem, z kotem. Każda sekunda życia jest bardzo ważna, życie jest czymś cudownym i trzeba je cenić. To największa nauka, którą daje nam choroba śmiertelna - żeby cieszyć się każdym momentem i nie zamartwiać się tym, co będzie później - podsumował.

bCNKuxvz
bCNKuxvA
bCNKuxvS
KOMENTARZE
(66)
Gość
rok temu
Jednak zupełnie inaczej choruje się, gdy człowiek ma pieniądze i może sobie na wszystko pozwolić, dlatego nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że pieniądze szczęścia nie dają. Tak mówią tylko Ci, którzy je mają,
Gość
rok temu
Ja mam 32 lata i mam trzecie stadium raka z przerzutami. Wiem, że z tego nie wyjdę, ale proszę was o modlitwę za takich ludzi jak ja. Nie chcę cierpieć. Chce tylko spokoju do końca.
gość
rok temu
To już ROK? Czy Wam rownież ten czas tak zapiernicza???
bCNKuxvT
Nati
rok temu
Artystka cudowna ❤️
Gość
rok temu
Rok temu odeszła moja Mama..też była Osobą Wyjątkową..
Najnowsze komentarze (66)
Gość
rok temu
Nie wiem. Ciągle trudno w to uwierzyć.
Gość
rok temu
Zmarła w moje urodziny :(
Gość
rok temu
Zmarła w moje urodziny :(
Gość
rok temu
Będę sie modlił za ciebie z córka . A tym czasem żyj i jedz na jakieś fajnie wakacje papa
Gość
rok temu
Będę sie modlił za ciebie z córka . A tym czasem żyj i jedz na jakieś fajnie wakacje papa
Gość
rok temu
Jest rocznica dlaczego ma nie opowiadać ? On sie ciesz że ktoś go słucha . Dajcie spokój z tymi waszymi mądrościami i niezadowoleniem
emerytka
rok temu
moja ukochana Artystka
gość
rok temu
Kora bez wątpienia miała w sobie to coś ... piękna z pazurem i mega utalentowana
bCNKuxvL
gość
rok temu
Jeśli wypada tak powiedzieć to urna z jej szczątkami była piękna
gość
rok temu
Będę o pani myśleć i modlić się żeby miała pani spokój w chorobie
Gość
rok temu
Ależ on ją kochał
gość
rok temu
Chcialam dac lapke w gore,ale nie moge.Pisza,ze glos juz oddany.O co chodzi?
.
rok temu
CUDOWNA KOBIETA .***(
Ja
rok temu
Była wspaniałą, niesamowicie nietuzinkową artystką.Miała w sobie magię.
...
Następna strona
bCNKuxwn