Trwa ładowanie...
Przejdź na

Emily Ratajkowski walczy o prawa kobiet zarośniętą pachą: "Czasami pozwalam, by na moim ciele rosło owłosienie. To sprawia, że czuję się BARDZO SEKSOWNIE" (FOTO)

120
Podziel się:

Znana modelka i od niedawna feministka opublikowała obszerny esej na łamach "Harper's Bazaar". Dobry sposób na promocję?

Emily Ratajkowski walczy o prawa kobiet zarośniętą pachą: "Czasami pozwalam, by na moim ciele rosło owłosienie. To sprawia, że czuję się BARDZO SEKSOWNIE" (FOTO)
bELmarIR

Trzeba przyznać, że w ciągu 6 lat Emily Ratajkowski udało się zrobić błyskotliwą karierę w świecie mody. Amerykanka o polskich korzeniach już dawno udowodniła, że ma większe ambicje niż tylko rozbieranie się w kolejnych sesjach, a epatowanie swoją seksualnością traktuje jako przykład czwartej fali feminizmu.

bELmarIT

Kilka dni temu w amerykańskim wydaniu _**Harper's Bazaar**_ ukazał się obszerny esej, w którym Emily podzieliła się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego obrazu kobiety. Przy okazji gwiazda wystąpiła w sesji, w której zaprezentowała... owłosioną pachę. Okazuje się, że "kontrowersyjna" fotografia miała być buntem modelki przeciwko obowiązującym standardom piękna. Samozwańcza aktywistka twierdzi, że "nie zgadza się na piętnowanie kobiet, które chcą się wyłamać z narzuconych przez męską kulturę schematów".

Czasami pozwalam, by na moim ciele rosło owłosienie - wyznała. To sprawia, że czuję się bardzo seksownie. Golenie pach zależy wyłącznie ode mnie. Dla mnie owłosienie ciała to kolejna okazja dla kobiet do skorzystania ze swojej możliwości wyboru.

Amerykanka przyznała, że zaczęła siebie inaczej postrzegać po rozpoczęciu studiów na uniwersytecie UCLA.

bELmarIZ

Na studiach chodziłam na zajęcia z gender studies. Dzięki temu dotarło do mnie, jak niewiele wiedziałam na temat płci i zaczęłam badać swoją kobiecą tożsamość.

Ratajkowski przyznała, że na przekór ostrzeżeniom, uwielbia podkreślać swoją kobiecość, a bycie seksowną "na stałe wpisało się w jej naturę i dodało jej pewności siebie".

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mówili mi, że jeżeli założę to lub to, nikt nie będzie brać mnie na serio. Nauczyciele komentowali mój wygląd stwierdzając, że nikt nie będzie mnie szanować. Jestem przekonana, że zdecydowana większość moich spostrzeżeń na temat tego, co znaczy być dziewczyną, została ukształtowana przez męską kulturę. Do diabła, jestem nawet pewna, że nadal ma ona silny wpływ na mnie i moje wybory. Ale czy nie o to chodzi w feminizmie? O wybór? - zakończyła.

Myślicie, że to szczere przemyślenia czy sposób na promocję?

bELmarJa
bELmarJb
bELmarJu
KOMENTARZE
(120)
Gość
2 lata temu
Ona feministka?? Kobieta ktora w taki sposób zrobila karierę? To obraza dla prawdziwych feministek, prosze nie nazywajcie jej tak
Gość
2 lata temu
Tez czasami lubie sie zapuscic, np. gdy nie chce mi sie golic. Ale czy to oznacza, ze powinnam publikowac zdjecia bobra? Litosci. Ludzie zwariowali
Gość
2 lata temu
No to powalczyla hahahha myślę że teraz prawa kobiet będą na cały świecie równe prawu mężczyzn xdd
bELmarJv
Gość
2 lata temu
To kobiety sobie narzucają jak się zachowywac, jak ubierac, macierzyństwo etc a nie panowie...panie maja prawo do wszystkiego co panowie niestety spora grupa kobiet mentalnie wciąż w średniowieczu. Drogie panie dajcie żyć innym kobietom, niech każda żyje i pokazuje co chce.
Gość
2 lata temu
Ta pani chyba pokazala juz wszystko łącznie ze stanem umyslu
Najnowsze komentarze (120)
Rex
2 lata temu
To bardzo ważne dla całej ludzkości
gość
2 lata temu
ata co znowu wymysla??niech sobie chodzi zarosnieta jak krzak.
gość
2 lata temu
Już nie wie co ma biedna robić
gość
2 lata temu
Zeby dostac sie do UCLA, musiala byc lebska. A wy? Co pokonczyliscie, inteligenci?
gość
2 lata temu
ciekawe co jej z tego "feminizmu" zostanie jak uroda przeminie
Gość
2 lata temu
Zawsze irytowało mnie u feministek, że chcą stworzyć kulturę żeńską, przeciwstawną kulturze męskiej. Zero w tym oryginalności a tylko namnażanie absurdów.
Gość
2 lata temu
Niech nie goli, jak nie chce albo uważa, że to podnosi jej IQ. Ja golę i mój mąż też goli.
Gosia
2 lata temu
Na zdjęciu nr 2 zero cycka a na okładce już są, niebywałe. Zrobiła to dla siebie czy dla modelingu
bELmarJn
Bubu
2 lata temu
Niech lepiej wypięta bierze między poślady. Tylko rąk do góry niech nie podnosi
Gość
2 lata temu
Wiesz co chcesz byc zarosnieta to sobie badz ale po co to opisywac w siedzi.tak kariery pewnie nie zrobilas
Gość
2 lata temu
Wulgarna uroda! Gdzie jej do Iriny.
Gość
2 lata temu
Chyba obleśna,sexowna napewno nie ,mysle ,ze to samo powie 99 % normalnych,zdrowych mezczyzn
gość
2 lata temu
mądra kobieta
Konstancja
2 lata temu
A tam na dole co tak łyso, powinna zapuszczać włoski wszędzie i tak się pokazywać na plaży. Jedno zdjęcie z mchem pod pachą nic nie znaczy. Jak cała mchem porośnie, to przynajmniej będzie wesoło 😂💕😂💕😂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELmarKg
bELmarKh
bELmarKi
bELmarKj
bELmarKk
bELmarJP