50 lat temu zamordowano żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate. Były ukochany próbował ją ocalić?

85
Podziel się

Przed śmiercią z rąk członków sekty Charlesa Mansona ciężarną Sharon próbował uratować jej były partner, szanowany hollywoodzki stylista, Jay Sebring. On również nie przeżył masakry.

50 lat temu zamordowano żonę Romana Polańskiego, Sharon Tate. Były ukochany próbował ją ocalić?

W maju swoją światową premierę miał najnowszy film Quentina Tarantino poświęcony sprawie sekty Charlesa Mansona, która w sierpniu 1969 roku zamordowała między innymi ciężarną Sharon Tate, drugą żonę Romana Polańskiego. Wydarzenia z willi na przedmieściach Los Angeles do dziś mrożą krew w żyłach. Nic więc dziwnego, że siostra Sharon, Debra, uważa, że stworzenie filmu o tak wielkiej tragedii nie jest najlepszym pomysłem.

Właśnie mija 50 lat od makabrycznego morderstwa, w którym zginęła nie tylko żona polskiego reżysera, ale i dziadek Mai Frykowskiej, Wojciech Frykowski, Abigail Folger, ceniony hollywoodzki stylista, Jay Sebring oraz 18-letni Steven Parent. Polański przebywał wtedy w Europie, gdzie pracował nad nowym scenariuszem.

Byłą żonę Polańskiego okrzyknięto swego czasu jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood, a reżyser jej ostatniego filmu The Thirteen Chairs, Nicolas Gessner, powiedział: Kamera ją kochała. Tate i Polański poznali się na planie filmu Nieustraszeni pogromcy wampirów, gdzie grali parę kochanków. Dwudziestoparoletnia aktorka była wówczas związana z Sebringiem, którego zdecydowała się porzucić dla Polańskiego. Mimo to, wciąż się przyjaźnili. 20 stycznia 1968 roku, kilka dni przed 25. urodzinami Tate została żoną polskiego reżysera, a na ślubie obecny był także jej były partner.

9 sierpnia 1969 roku niespodziewanie odurzeni narkotykami wyznawcy Mansona weszli do domu Tate i z zimną krwią zamordowali pięcioro młodych ludzi, a ich krew wykorzystali do wypisania na ścianach obelżywych słów. Wśród ofiar był też były chłopak Sharon, Jay. Jak się później okazało, mężczyzna, który prawdopodobnie wciąż coś do niej czuł, próbował ją uratować. Przed śmiercią stylista prosił oprawców o oszczędzenie Tate ze względu na jej błogosławiony stan. Młoda aktorka za dwa tygodnie miała urodzić swoje pierwsze dziecko. Niestety, feralnej nocy wszyscy obecni w domu Tate i Polańskiego ponieśli śmierć z rąk członków sekty Mansona.

W chwili śmierci Sharon miała 26 lat i była w ósmym miesiącu ciąży.

KOMENTARZE
(85)
Gość
7 miesięcy temu
Przepiękna kobieta
Gośćann
7 miesięcy temu
Ostatnie zdjecie jak portret diabla mrozi krew w zylach Boze jak ona musiala sie bac
Gość
7 miesięcy temu
Roman lubil gnoic swoje partnerki. Trauma po wojnie. Wybieral takie, by mocnad nimi gorowac. No i niski wiec musial sie tez nimi pochwalic jak zdobycza. Przeczytane we wspomnieniach aktorow.
Gość
7 miesięcy temu
Biedna
Gość
7 miesięcy temu
Dajcie zmarłym spokoj. Straszna historia, nie nie ma co na tym żerować...
Najnowsze komentarze (85)
gość
7 miesięcy temu
"niespodziewanie odurzeni narkotykami" buhahahah
Gość
7 miesięcy temu
Straszna historia, widziałem, że Wydawnictwo Znak wydaje o niej książkę.
gość
7 miesięcy temu
Romek zmuszał ja do seksu z innymi i to nagrywał
Gośćhh
7 miesięcy temu
Straszne
Un
7 miesięcy temu
A ile mija lat od stosunku? Romen pamiętamy
gość
7 miesięcy temu
to nie byla smierc przypadkowa to byla zemsta . przeciez oni dobrze sie znali on nawet pomieszkiwal w tym domu ze swoimi dziewczynami , zbyt wiele obiecano mu a potem znajomosc z nim byla niewygodna ,w tym swiatku rozwiazlosci zdrad narkotykow itd, bylo i jest wiele tajemnic , my dostajemy jakies tam wiadomosci jakie moga byc upublikowane i mozemy tylko poddac sie nurtowi mysli jaka nam sie przekazuje a prawda moze byc zupelnie inna ,
gość
7 miesięcy temu
Najpiękniejsza wagina
gość
7 miesięcy temu
A bierzesz pod uwagę miłość czy tylko na wyglądzie się skupiasz ?
gość
7 miesięcy temu
Ja jako kobieta, zupełnie subiektywnie, uważam Sharon Tate za NAJPIĘKNIEJSZĄ KOBIETĘ ŚWIATA. Szkoda, że Jej los był tak tragiczny.
Gość
7 miesięcy temu
Poprostu intelekt !!!!! Rozumiesz
Gość
7 miesięcy temu
Jak można być w 8 msc ciąży i mieć urodzić za 2 tygodnie. Ktoś liczyć nie umie, czy na WDŻ nie chodził?
gość
7 miesięcy temu
Jej obcięli piersi, a jej ex penisa. Wyjęli tez z jej łona dziecko i zasztyletowali
Gość
7 miesięcy temu
Ta swastyka na czole
Gość
7 miesięcy temu
Co ona w nim widziała
...
Następna strona