Trwa ładowanie...
Przejdź na

Świerzyńskiego czeka proces za homofobiczne wpisy? "Wystąpimy z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym"

495
Podziel się

"Bronię demokracji i włażenia z buciorami w nasze życie przez ideologię LGBT" – argumentuje śpiewak disco polo. Czy to początek końca jego "kariery"?

Świerzyńskiego czeka proces za homofobiczne wpisy? "Wystąpimy z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym"
bCzRJYzp

Sławomir Świerzyński zdobył popularność jako lider zespołu discopolowego. Niestety wokalista uznał, że śpiewanie utworu Majteczki w kropeczki na wiejskich festynach czyni z niego autorytet. Od lat nie ukrywa swoich aspiracji politycznych. Próbował nawet kilka razy startować w wyborach z list PSL- bez żadnych sukcesów. Muzyk, na którego mało kto chciał głosować, wyładowuje swoje frustracje na Twitterze. Ostatnio zasłynął serią skandalicznych, homofobicznych wpisów na temat środowiska LGBT. Najwięcej emocji wzbudził post w którym Świerzyński napisał, że LGBT to początek pedofilii.

Możliwe, że właśnie za te słowa, czeka go proces karny. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował 7 sierpnia, że jeżeli lider zespołu Bayer Full nie przeprosi za swoje słowa w ciągu 3 dni, sprawa trafi do sądu.

Szanowny Panie Świerzyński, informujemy, że jeśli w terminie 3 dni nie wycofa się Pan ze swoich słów i nie przeprosi za swoją skandaliczną wypowiedź to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi przeciwko Panu z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym – napisano na facebookowej stronie organizacji.

bCzRJYzr

Wskazany termin właśnie mija, a Świerzyński nie zamierza wycofywać się ze swoich słów. Tak stwierdził w rozmowie z Pudelkiem.

Ja nie mam za co przepraszać. Nie powiedziałem niczego, co mogłoby kogoś obrazić. Ja bronię demokracji i włażenia z buciorami w nasze życie przez ideologię LGBT – mówi nam Świerzyński.

Nienawiść do homoseksualistów ze strony człowieka, który zasłynął z hitu Wszyscy Polacy to jedna rodzina, jest mocno niepokojąca dla fanów Świerzyńskiego. Muzyk miał zagrać 24 sierpnia w Robakowie na dożynkach gminy Kórnik, ale po jego ostatnich wypowiedziach część mieszkańców protestuje przeciw zaproszeniu go na koncert. Radni ze Stowarzyszenia My Kórniczanie, na czele z byłą kandydatką na burmistrza Kórnika Magdaleną Kosakowską, uważają, że takie osoby nie powinny być wspierane pieniędzmi z gminnej kasy.

Świerzyński nie wyciągnął żadnej lekcji z zaistniałej sytuacji, a Kosakowską, która chętnie komentuje sprawę w mediach, nazywa „jakąś niedoszłą panią burmistrz”.

bCzRJYzx

Nie zamierzam niczego odwoływać. Nasi fani są kulturalni. Jeśli jakaś niedoszła pani burmistrz liczy na to, że rzucą w nas kamieniami, to się myli – twierdzi gwiazdor disco polo w rozmowie z Pudelkiem.

Myślicie, że Świerzyński w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że homofobia to nie "opinia", tylko irracjonalne uprzedzenie powodowane nienawiścią?

bCzRJYzS
KOMENTARZE
(495)
Gośka
10 miesięcy temu
Brawo Panie Slawku.!!LGTB to polityka i inic więcej,tak jak w Sejmie Hartwig i jej niepelnosprawni !!!To wlasnie sa ludzie ziejący nienawiścią i ogromną podłością !!!
gość
10 miesięcy temu
tak to mamy w Polsce wolnosc slowa,,,,,,,,mamy kare za wyrazanie tego co myslimy,,,,,
gość
10 miesięcy temu
jestem z Panem, popieram
bCzRJYzT
gość
10 miesięcy temu
chyba można wypiowiedziec w tej naszej Polsce swoje zdanie!!! czy tylko PO może wyrazac?
Gośka
10 miesięcy temu
znajac ubeckie Sądy ,moze przegrac.Ta teczowa zaraza niszczy Polskę !!!!Koniec swiata tuź tuź !!!
Najnowsze komentarze (495)
Gość
5 miesięcy temu
Zalosny discopoloś.
gość
10 miesięcy temu
ma rację, Polacy maja dość zboczeńców
gość
10 miesięcy temu
Fantastyczny artysta. Człowiek z przyjemnością włącza Jedynkę, żeby posłuchać jego piosenek.
gość
10 miesięcy temu
LGBT+Q , ja nie wiem o co chodzi, nie wiem co to za skrót.Czytam że się sprzeczacie ale nie wiem kogo ten lgbt reprezentuje.napiszcie coś więcej.
gość
10 miesięcy temu
olać bande zboczenców
adam
10 miesięcy temu
oczerniacie człowieka za to, że powiedział prawdę
gość
10 miesięcy temu
LGBT wolno, innym nie. To mowa miłości.
gość
10 miesięcy temu
Jestem po jego stronie , zgadzam się z nim w 100%, żyjemy w demokratycznym Państwie czy nie wolność słowa jest czy jej nie ma, po za tym można obrazić tylko tego kto się nim poczuwa, koniec kropka, precz z tęczą.
bCzRJYzL
gość
10 miesięcy temu
A ile lat miała jego żona kiedy jako nastolatkę zaciągną do łóżka , powalony gwiazdor nie pamięta jak "dzieci" do łóżka zaciągał
gość
10 miesięcy temu
I cyk BLOKADA PLUSOWANIA wpisów które się redakcji nie podobają, dlatego wasza ideologia upadnie, bo jest oparta na hipokryzji i zakłamaniu. Wsadźcie sobie to lgbt tam gdzie tak lubicie!
ELKA
10 miesięcy temu
POCAŁUJCIE GO W DU.Ę ZBOKI
gość
10 miesięcy temu
Ależ on powiedział prawdę. I o co chodzi. Nie to już zaczyna być paranoja.
G0SC
10 miesięcy temu
doinformacji medycznej upowazniamy te osoby co chcemy nie ma z tym problemu
REALISTA
10 miesięcy temu
doinformacji medycznej upowazniamy te osoby co chcemy nie ma z tym problemu
...
Następna strona
bCzRJYAn