Sobota 10.08.2019 15:30

Świerzyńskiego czeka proces za homofobiczne wpisy? "Wystąpimy z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym"

sławomir świerzyński disco polo homofobia lgbt

Świerzyńskiego czeka proces za homofobiczne wpisy? "Wystąpimy z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym"Sławomir Świerzyński zdobył popularność jako lider zespołu discopolowego. Niestety wokalista uznał, że śpiewanie utworu Majteczki w kropeczki na wiejskich festynach czyni z niego autorytet. Od lat nie ukrywa swoich aspiracji politycznych. Próbował nawet kilka razy startować w wyborach z list PSL- bez żadnych sukcesów. Muzyk, na którego mało kto chciał głosować, wyładowuje swoje frustracje na Twitterze. Ostatnio zasłynął serią skandalicznych, homofobicznych wpisów na temat środowiska LGBT. Najwięcej emocji wzbudził post w którym Świerzyński napisał, że LGBT to początek pedofilii.

Możliwe, że właśnie za te słowa, czeka go proces karny. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował 7 sierpnia, że jeżeli lider zespołu Bayer Full nie przeprosi za swoje słowa w ciągu 3 dni, sprawa trafi do sądu.

Szanowny Panie Świerzyński, informujemy, że jeśli w terminie 3 dni nie wycofa się Pan ze swoich słów i nie przeprosi za swoją skandaliczną wypowiedź to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi przeciwko Panu z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym – napisano na facebookowej stronie organizacji.

Wskazany termin właśnie mija, a Świerzyński nie zamierza wycofywać się ze swoich słów. Tak stwierdził w rozmowie z Pudelkiem.

Ja nie mam za co przepraszać. Nie powiedziałem niczego, co mogłoby kogoś obrazić. Ja bronię demokracji i włażenia z buciorami w nasze życie przez ideologię LGBT – mówi nam Świerzyński.

Nienawiść do homoseksualistów ze strony człowieka, który zasłynął z hitu Wszyscy Polacy to jedna rodzina, jest mocno niepokojąca dla fanów Świerzyńskiego. Muzyk miał zagrać 24 sierpnia w Robakowie na dożynkach gminy Kórnik, ale po jego ostatnich wypowiedziach część mieszkańców protestuje przeciw zaproszeniu go na koncert. Radni ze Stowarzyszenia My Kórniczanie, na czele z byłą kandydatką na burmistrza Kórnika Magdaleną Kosakowską, uważają, że takie osoby nie powinny być wspierane pieniędzmi z gminnej kasy.

Świerzyński nie wyciągnął żadnej lekcji z zaistniałej sytuacji, a Kosakowską, która chętnie komentuje sprawę w mediach, nazywa „jakąś niedoszłą panią burmistrz”.

Nie zamierzam niczego odwoływać. Nasi fani są kulturalni. Jeśli jakaś niedoszła pani burmistrz liczy na to, że rzucą w nas kamieniami, to się myli – twierdzi gwiazdor disco polo w rozmowie z Pudelkiem.

Myślicie, że Świerzyński w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że homofobia to nie "opinia", tylko irracjonalne uprzedzenie powodowane nienawiścią?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (675)

Odpowiedz
12 15
zgłoś
Gość 10.08.2019 15:49
Ten pan jest monotenatyczny.
Odpowiedz
18 9
zgłoś
Gość 10.08.2019 15:50
Gość: Wszystko i wszystkich można krytykować oprócz lgbt
Dokładnie!!!
Odpowiedz
232 82
zgłoś
Gość 10.08.2019 15:50
Jak na mniejszości i na prześladowanych , to trzeba przyznać że robią wszystko co chcą. Terroryści z lbgt najchętniej wszystkich , którzy mają inne zdanie niż oni zamykali w więzieniu.
Odpowiedz
11 18
zgłoś
gość 10.08.2019 15:51
gość: Nie byłoby parad równości i ruchu LGBT, gdyby po prostu mogli zalegalizować swoje związki. Skoro i tak są w związkach, to co was boli, że dostaliby papier o potwierdzeniu związku partnerskiego i mieliby dostęp do informacji medycznej swojego partnera, gdyby zdarzył się jakiś wypadek?
nie, bo nie, to jest odpowiedź homofobów, czyli słabo ogarniętych, frustratów, którzy swoją wiedzę czerpią z TVP i z Kościoła. Co się dziwić skoro nigdy nigdzie nie byli, nie mówią w obcych jezykach, dawno nie czytali żadnej ksiązki, więc co mogą wiedziec?
Odpowiedz
17 3
zgłoś
Gość 10.08.2019 15:51
Juz zmanipulowane wpisy
Ładowanie komentarzy…