Trwa ładowanie...
Przejdź na

Michał Figurski komentuje wyrok: "NIE UNIKAŁEM ALIMENTÓW. Nie byłem też nigdy na utrzymaniu żony"

95
Podziel się

"Moja była małżonka nigdy nie regulowała za mnie jakichkolwiek należności kredytowych i nigdy nie pozostawałem w żadnym stopniu na jej utrzymaniu" - napisał w oświadczeniu na Facebooku.

Michał Figurski komentuje wyrok: "NIE UNIKAŁEM ALIMENTÓW. Nie byłem też nigdy na utrzymaniu żony"
bCxRuOol

Michał Figurski i Odeta Moro rozwiedli się już pięć lat temu, jednak nadal dogadują się za pośrednictwem sądów. Mozolne procedury trwają niestety bardzo długo, na co wskazuje fakt, że kwestie majątkowe rozwiązali dopiero trzy lata po rozstaniu. W międzyczasie Odeta pomagała byłemu mężowi wrócić do formy po wylewie i mocno go wspierała w procesie powrotu do zdrowia. Dzięki jej zaangażowaniu w sprawę i rehabilitacji, dziennikarz może dziś się cieszyć z powrotu do sprawności.

Wygląda jednak na to, że między Odetą Moro i Michałem Figurskim wciąż pozostaje wiele niewyjaśnionych spraw. Jedną ze spornych kwestii były alimenty - Michał złożył do sądu wniosek o ich obniżenie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie, który jego była żona uznała za satysfakcjonujący. Potwierdziła, że nie będzie się odwoływać od decyzji sądu, bo _**wyrok mieści się w granicach, które wyznaczyła**_.

bCxRuOon

Jak człowiek się rozwodzi, to najgorsze są w tym wszystkim porządki. Czasem trwają one bardzo krótko, czasem długo. Dziś postawiliśmy z Michałem kropkę nad i. Dla mnie sprawa jest zamknięta. Nie będę się odwoływać, wyrok mieści się w granicach, które wyznaczyłam - powiedziała Odeta Moro w rozmowie z Twoim Imperium.

Teraz kwestię wyroku w sprawie o obniżenie alimentów skomentował także Michał Figurski:

W nawiązaniu do pojawiających się w ostatnich dniach w mediach informacji na mój temat, chciałbym wyjaśnić, iż zasądzenie ode mnie alimentów na rzecz mojej córki miało miejsce w okresie, gdy moje zarobki wielokrotnie przewyższały obecne dochody, a mój stan zdrowia pozwalał osiągać wpływy pozwalające na swobodne regulowanie ww. zobowiązań alimentacyjnych - zaczął swój wpis na Facebooku.

Dziennikarz twierdzi, że nigdy nie unikał płacenia alimentów:

bCxRuOot

Ze względu na zmiany, jakie zaszły w moim życiu, dwa lata temu zwróciłem się do Sądu z prośbą o zrewidowanie moich możliwości zarobkowych i wydatków, jakie ponoszę obecnie na moje utrzymanie (zwielokrotnionych znacznymi kosztami leczenia i rehabilitacji) i Córki, która pozostaje na moim utrzymaniu ze względu na nieprzerwany stosunek rodzinny i wychowawczy. Mimo korzystnej dla mnie decyzji Sądu, moja była małżonka (twierdząc, iż koszty utrzymania naszego wspólnie wychowywanego szesnastoletniego dziecka wynoszą miesięcznie wielokrotność średniego krajowego wynagrodzenia), po raz kolejny, wbrew sądowej decyzji, wnosiła o podniesienie ustalonych sądownie zobowiązań, których chcę podkreślić, NIGDY NIE UNIKAŁEM. Po rozpatrzeniu możliwości finansowych obojga rodziców, Sąd podtrzymał postanowienie zabezpieczające obniżenie alimentów.

Figurski jest oburzony faktem, że sprawa przedostała się do mediów:

Dziwnym trafem, pomimo zamkniętych drzwi rozprawy, kilka dni po wyroku stała się ona bezprawnie nagłośniona w mediach, czyniąc mnie winnym zarzutów, które nigdy nie miały miejsca, szkalując moje dobre imię jako ojca i odbierając należny szacunek i spokój mojej rodziny. Pragnę też nadmienić, iż moja była małżonka nigdy nie regulowała za mnie jakichkolwiek należności kredytowych, ani rachunków i nigdy, wbrew doniesieniom medialnym, nie pozostawałem w żadnym stopniu na jej utrzymaniu. Wszystkie media i osoby zaangażowane w dalsza akcje dewaluowania mojej osoby oraz angażowanie w tę sprawę moich dzieci poprzez publikowanie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji, są proszone o zaprzestanie owego procederu. W przeciwnym razie będę zmuszony podjąć zdecydowane kroki prawne.

_

bCxRuOou
bCxRuOov

_

bCxRuOoO
KOMENTARZE
(95)
Gość
10 miesięcy temu
Michał tylko wyjaśnia dlaczego wniósł o obniżenie alimentów, a spotkał go hejt...
gość
10 miesięcy temu
Ten chłop to jakaś porażka. Ona stała za nim murem, pomagała mu gdy był chory, nie cisnęła o alimenty gdy zarabiał słabiej, zbierała na jego leczenie, zawsze była lojalna w mediach i teraz też zachowała klasę, nie wywlekając niczego, a on? Wybiela się i ją atakuje. Żałosny typ :(
gość
10 miesięcy temu
Ten koles to DNO
bCxRuOoP
ogrodnik
10 miesięcy temu
Czy dzieci celebów mają inne potrzeby niż dzieci niecelebów????? Alimenty wielkości kilku pensji???? To co one ,żywią się kawiorem i kolibrami?????
ukrainki
10 miesięcy temu
celebryta , hehe
Najnowsze komentarze (95)
Gość
10 miesięcy temu
Ach te dziewczyny z szerokimi szyjami.
gość
10 miesięcy temu
złota dziewczyna ta Odeta bardzo wyrozumiała
Gość
10 miesięcy temu
Chorzy psychicznie ludzie! Odeta mu pomagała zeby dalej alimenta ciągnać i dla prasy pokazac że jak to sie ona nie martwi! Weźcie się obudźcie! Od waszych komenarzy aż rzygać sie chcę
Gość
10 miesięcy temu
Najgorszemu wrogowi nie zycze takiej pielegniarki, żony i matki jak Odeta. Za to PRowiec jak marzenie :D
gość
10 miesięcy temu
Nie lubię go, ale przyznaję mu rację. Ponadto astrknomjczne kwoty alimentów są niemoralne i demoralizujace dzieci, oraz ex...
Gość
10 miesięcy temu
Nie rozumiem tego czepiania sue jego osoby , gosc nie zarabia juz tyle bo jest chory wiec wystąpił k obniżenie , co w tym złego skoro płacił kilka średnich krajowych Dobrze wiemy ze dzueci az tyle nie kosztują Ma nie jesc , zrezygnować ze wszystkiego zeby zadośćuczynić wydumanym alimentom ?
gość
10 miesięcy temu
ale jakoś nie wspomnina kto był przy nim kiedy zachorował a rokowania były kiepskie .....
gość
10 miesięcy temu
Ktos szkaluje jego dobre imie? A on w ogole ma dobre imie????
bCxRuOoH
gość
10 miesięcy temu
Obrzydliwy typ
Gość
10 miesięcy temu
Moze Ewa Minge mu porzyczy. Buc.
Gość
10 miesięcy temu
O Sadowskim aktorki się nie wypowiedzą bo Maria je nie zatrudni w swoich filmachProste
Gość
10 miesięcy temu
to jest dramat ??? gdzie jest Ziobro ??? alimentami zajada ojcow !!! a matka i ojciec powinni dokladac sie po 50% !!! gdzie ta sprawiedliwosc ?
gość
10 miesięcy temu
Figursji i Hajzerowie to dno i wodorosty
Marcino
10 miesięcy temu
a jak prosił publicznie Rodaków o zbiórkę i wsparcie FINANSOWE po udarze to na czyim był wtedy utrzymaniu? i kto zapłacił jego rachunki? hipokryzja..
...
Następna strona
bCxRuOpj