Małgorzata Rozenek ostro o politykach PiS: "Dlaczego państwo nie dostrzega cierpienia tak wielu swoich obywateli?" - Pudelek

Małgorzata Rozenek ostro o politykach PiS: "Dlaczego państwo nie dostrzega cierpienia tak wielu swoich obywateli?"

400 reakcji
4
0
391
Podziel się

Gwiazda TVN uderza w partię rządzącą w wywiadzie dla "Newsweeka" i wytyka im hipokryzję w sprawie in vitro. "Odwracają się plecami od trzech milionów chorujących".

Małgorzata Rozenek-Majdan w ostatnim czasie wyraźnie mocniej zaangażowała się w politykę. Gwiazda TVN niejednokrotnie wypowiadała się już na temat in vitro, czym naraziła się na lawinę krytyki. Konsekwentnie podkreśla jednak, że jest to temat wyjątkowo jej bliski, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Dwóch synów Małgosi urodziło się właśnie dzięki metodzie in vitro, a proponowana przez polityków PiS alternatywa jest jej zdaniem, delikatnie mówiąc, mało skuteczna.

Od niedawna Małgorzata Rozenek-Majdan promuje swoją najnowszą książkę, która poruszała właśnie temat in vitro. W związku z jej wydaniem celebrytka udzieliła wielu wywiadów, w których dawała upust swoim emocjom w związku z krzywdzącą polityką Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. Celebrytka nie ukrywała, że nie zgadza się z poglądami partii rządzącej, którzy jej zdaniem rodzą wokół tego tematu jedynie niezdrowe emocje.

Teraz Małgorzata Rozenek-Majdan podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie w wywiadzie dla Newsweeka. Gwiazda TVN kolejny raz postanowiła jasno i wyraźnie powiedzieć, co sądzi o ignorowaniu problemu niepłodności wśród Polek. W rozmowie z dziennikarzem tygodnika Małgorzata nie przebiera w słowach i wprost krytykuje działania Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Klawiter proponuje, żeby całą stymulację hormonalną sprowadzić do pobierania jednej komórki, dzięki czemu nie będzie trzeba przechowywać zarodków. Chce też karać lekarzy, którzy wykonują te zabiegi. Rozumie pani? Karać lekarzy, którzy potrafią dokonać cudu. Na świecie jest 8 milionów ludzi urodzonych z in vitro. Nie byłoby ich, gdyby na świecie rządziło PiS. Jak to usłyszałam, to mi się ulało - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z Newsweekiem.

Rozenek-Majdan postanowiła też porównać osiągnięcia obecnego rządu do poprzedników. Zgodnie z jej słowami w 2013 roku rząd PO-PSL wprowadził program, dzięki któremu w Polsce przyszło na świat 22 tysiące dzieci. Nieco mniej optymistycznie wyglądają działania Prawa i Sprawiedliwości. W ramach Narodowego Programu Prokreacyjnego, który wprowadziło PiS zamiast programu PO-PSL, urodziło się dotąd... 70 dzieci. Na ich program wydano 70 milionów złotych, a więc milion na każde dziecko...

W 2016 roku PiS, które chodzi na pasku hierarchów Kościoła katolickiego, niefrasobliwie przerwało ten program i wprowadziło własny Narodowy Program Prokreacyjny, w którym jedyną technologią wspomagania rozrody jest totalnie nieskuteczna naprotechnologia. Wydano na nią 70 milionów złotych, urodziło się – uwaga – 70 dzieci! Czyli milion złotych na jedno dziecko - skomentowała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Co ciekawe, gwiazda TVN przyznaje, że rozmawiała z niektórymi politykami PiSu na temat in vitro. Przyznaje, że ich zdaniem jest to "zabawa w Boga" i to mimo tego, że niektórzy z nich... sami skorzystali z tej metody!

Kiedy pytałam polityków PiS, dlaczego tak potępiają in vitro, mówili, że to moralnie niesłuszne, że to zabawa w Boga. Ale prywatnie znam takich, którzy skorzystali z tej metody i mają dzieci - powiedziała.

W dalszej części swojej wypowiedzi Małgorzata Rozenek nie ukrywa też, że jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość zupełnie nie szanuje swoich wyborców. Mówi też wprost, że ich działania polaryzują społeczeństwo.

PiS nie szanuje swoich wyborców, kpi z nich. Uczyniło z in vitro temat ideologiczny, bo wie, że w ten sposób polaryzuje społeczeństwo. I to mimo że blisko 80 proc. Polaków popiera tę metodę. Pytam więc: kiedy PiS zacznie szanować ludzi chorych na niepłodność? - komentuje.

391
4
0
2
2
1
0
Polub pudelek.pl na Facebooku:
KOMENTARZE
(391)
gość
2 miesiące temu
Pani Małgorzato, albo warkoczyki i styropian w głowie, albo poważne wywiady.
Gość
2 miesiące temu
Małgorzata wyluzuj. W pierwszej kolejności są osoby chore na nowotwor które nie maja refundowanych leków.
Gość
2 miesiące temu
Chyba nikt nie zabrania on vitro. Prawo i dostęp do tej procedury jest. Ale nie stać nas przy obecnym stanie służby zdrowia ( gdzie środków brakuje nawet na ratowanie życia ludzkiego w terapiach nowotworowych) na procedurę, która jest droga i ma procentowo małe efekty.
Najnowsze komentarze (391)
Gość
2 miesiące temu
Pani Małgorzato popieram panią bo sama jestem w takiej sytuacji 10 lat staram się o dziecko i dalej nic pragnienie dziecka jest tak wielkie że jak przechodzę ulica i widzę małe dziecko to aż same łzy z oczow lecą dziecko jest największym skarbem jakie można dostać od Boga metoda in vitro jest bardzo droga i nie kazde na nia stać NIE ZABIERAJCIE NADZIEJI LUDZIOM KTÓRZY PRAGNĄ MIEĆ DZIECKO METODA IN VITRO PROSZE O KOMENTARZ MAM JAKA TO RADOSC JEST NOSCIC W BRZUSZKU MAŁĄ ISTOTE
Gość
2 miesiące temu
Brawo!
gość
2 miesiące temu
Faktycznie niech zapyta swojego ojca działacza PIS
Gość
2 miesiące temu
Wspolczuje jej z tym ze nie moze zajsc w ciaze, ale wiele kobiet ma problemy z wlasnej ,za przeproszeniem, glupoty. Zra garsciami tabletki anty, i nagle w wieku 35-40 lat chca zostac matkami. Maja prawo do walczenia o to ale na wlasny koszt. Po za tym to z deka egoistyczne zapladniac kilka komorek i mrozic je...to tak jakby mrozic dzieci...na pozniej
Gość
2 miesiące temu
Pani Małgosia chyba ma problem czy być nauczającą nas "profesorką" czy cheerleaderką (może w przerwach meczów piłkarskich z zawodnikami 40+). Jeżeli chce się być traktowaną poważnie, to odradzam rozneglizowane zdjęcia... (chociaż na pewno wrzucanie takich fotek jest opłacalnym finansowo biznesem).
Gość
2 miesiące temu
To nam się autorytet trafił, już lepiej niech wywija różowymi warkoczykami, obnaża sie na zdjeciach i ulewa... Chyba wersja na "wczesną Dodę" jest bliższa jej mentalnosci...
Gość
2 miesiące temu
To nam się autorytet trafił, już lepiej niech wywija różowymi warkoczykami, obnaża sie na zdjeciach i ulewa... Chyba wersja na "wczesną Dodę" jest bliższa jej mentalnosci...
gość
2 miesiące temu
gosia jestes fajna babka
gość
2 miesiące temu
goska do budy jestes nie madra lekko mowiac zeby doda byla zona Radzia byloby lepiej a ty co ty soba reprezentujesz kobieto spojrz na dode
gość
2 miesiące temu
Rozenek ty sie wez za cos normalnego bo zygac sie chce jak tak mowisz a jak wygladasz to porazka
Gość
2 miesiące temu
👍👍👍👍👶👶👶👧👧👦👦👦👨‍👩‍👦‍👦👬👭👫
Gość
2 miesiące temu
niech swojego ojca zapyta, on jest w PiS
gość
2 miesiące temu
Za tak wspaniałą Polskę trzeba podziękować rządzącym od 1980-215 roku którzy sprzedawali wszystko co miało wartość i rozwój Chodzi o firmy , banki , przedsiębiorstwa i wszystko co przynosiło kasę Polsce poszło w ręce zagraniczne , więc trzeba tym ludziom podziękować że Polskę prowadzili do ruiny a Polaków traktowali jak parobków a teraz obwinia się PIS . R>M ma trochę w głowie pomieszane i nic nie widzi wstecz
Gość
2 miesiące temu
Weź sobie cycki powiększ lepiej.
...
Następna strona