Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maria Peszek krytycznie o życiu w Polsce: "To jedna z NAJCIEMNIEJSZYCH OJCZYZN, jaką można sobie wylosować"

720
Podziel się

W najnowszym wywiadzie piosenkarka wsparła też środowiska LGBT. "Tworzymy wspólnotę wykluczonych"

Maria Peszek krytycznie o życiu w Polsce: "To jedna z NAJCIEMNIEJSZYCH OJCZYZN, jaką można sobie wylosować"
bCxdRsOd

Maria Peszek to jedna z tych artystek, które nie boją się dosadnie wyrażać swoich poglądów. Piosenkarka śpiewała już chociażby o "Polsce podzielonej na A, B, C i D" i "szczuciu słowem i modlitwą", co nie raz sprowadziło na nią kłopoty. Peszek nigdy nie ukrywała też, że rządy Prawa i Sprawiedliwości nie wzbudzają jej szczególnego zachwytu. Przez swoje zaangażowanie polityczne Maria Peszek zyskała wkrótce równie wiele zwolenników, jak i przeciwników.

Na co dzień piosenkarka regularne koncertuje i nagrywa kolejne płyty, jednak rozgłos przynoszą jej głównie kolejne kontrowersyjne wywiady. Tak jest i tym razem, a Maria Peszek zdecydowała się na rozmowę z portalem Onet. Poruszyła tam między innymi wątek swojego poparcia dla społeczności LGBT, z którym, jak sama przyznała, wyraźnie się solidaryzuje. Nie chodzi jednak o jej orientację, a o wykluczenie, jakiego doświadczają w Polsce osoby homoseksualne.

bCxdRsOf

Mam problem z poczuciem przynależności do jakiejkolwiek wspólnoty. Jedyna do której mi blisko to właśnie środowisko LGBT+. Łączy nas pokrewieństwo losów, doświadczeń. Doświadczyłam w życiu tylu wyrazów wykluczenia, że naprawdę rozumiem ten stan. Nie byłam wykluczana dlatego, że jestem osobą homoseksualną, bo nie jestem. Natomiast wybory życiowe jakich dokonuję mocno wykraczają poza społecznie obowiązującą normę - powiedziała Maria Peszek w wywiadzie dla Onetu.

Artystka twierdzi również, że nie ma w życiu idei, dla której warto poświęcić życie. Jednocześnie kolejny raz daje wyraz swoim poglądom.

Jestem pacyfistką i moim zdaniem nie ma takiej idei dla której warto poświęcić życie. Jednocześnie uznaję i rozumiem prawo człowieka do decydowania o własnej śmierci, mówię tu o eutanazji i samobójstwie. O tym wszystkim ośmielam się mówić, a nawet śpiewać piosenki. To sprawia, że byłam i jestem wykluczana. Stąd moja czułość i zrozumienie wobec mniejszości LGBT+. Tworzymy wspólnotę wykluczonych - powiedziała.

W dalszej części rozmowy Maria Peszek wyznała również, że ciężko jest jej się odnaleźć w polskiej rzeczywistości. Piosenkarka nigdy nie ukrywała, że jest ateistką i żyje w związku bez regulacji religijnych czy cywilnych. Peszek przyznaje, że los kraju nie jest jej obojętny, jednak Polska to obecnie _**jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować**_:

bCxdRsOl

Jestem ateistką i głośno mówię, że to najważniejszy filar mojego człowieczeństwa. Żyję w związku nieusankcjonowanym żadną religią czy stanem cywilnym od 26 lat pomimo uciążliwości prawnych jakie oznacza w Polsce konkubinat. Z wyboru, choć nie była to łatwa i pozbawiona smutku decyzja nie mam dzieci. Uważam się za patriotkę i nie jest mi obojętne, jak wygląda ten kraj. Mam poczucie obowiązku, od niczego się nie uchylam. A jednocześnie mówię o tym, że jest to jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować - skomentowała.

bCxdRsOm
bCxdRsOG
KOMENTARZE
(720)
Gość
9 miesięcy temu
To się autorytet odezwał.... Boże 🙈
gość
9 miesięcy temu
Gwarantuje ci Mario, że nie masz racji...
gość
9 miesięcy temu
Dlaczego jeszcze tu jesteś? Droga wolna!!
bCxdRsOH
gość
9 miesięcy temu
Nie rozumiem. To czemu się nie wyprowadzi? Jeśli coś mi się nie podoba to to zmieniam w tym wypadku ona śmiało może wyjechać do kraju, którego polityka jej odpowiada i tyle.
Gość
9 miesięcy temu
Tam w Izraelu bardzo kolorowo droga wolna. #KONFEDERACJA.
Najnowsze komentarze (720)
gość
9 miesięcy temu
Biedna... dlatego kiedyś leżała w hamaku w tajlandii z depresją... a małe tajskie dzieci serwowały jej jedzenie i obsługiwały... no tajlandia mogła się więc jawic jako jasna "ojczyzna" O.o loooool...Czy celebryci mają problem z myśleniem, czy po prostu podczas wywiadów jakieś ciężkie zaćmienie?
gość
9 miesięcy temu
Droga wolna po co sie meczysz I glupoty wypisujesz?
gość
9 miesięcy temu
to wracaj na grenlandie, twoi koledzy doprowadzają do upadku i przejęcia tego kraju w każdy możliwy sposób
gość
9 miesięcy temu
waliza i do swoich
gość
9 miesięcy temu
Polecam w takim razie Koreę Północną. Tam na pewno jest "jaśniej" :/
gość
9 miesięcy temu
W du.......byłaś stara kobieto i g......o wiesz.Dlatego tak pierniczysz jak porąbana.Radzę wyjazd do Koreii tam głupa nie popalisz jak tu
gość
9 miesięcy temu
kto cie splodzil to do dzisiejszego dnia tego żałuje
gość
9 miesięcy temu
Maria jest prawdziwą artystką, naturalną, lubię jej muzykę.
bCxdRsOz
ann
9 miesięcy temu
to proszę losować dalej
Drwal
9 miesięcy temu
Czemu jak tak zle tu jestes
Gość
9 miesięcy temu
moze w iranie odzyjesz? albo w arabii s. sila nie zatrzymujemy i zyczymy duzo szczescia
Gość
9 miesięcy temu
Wolnosc slowa to bzdura....!!!!!!
Pixel
9 miesięcy temu
Gościu - masz łeb sformatowany przez komunę, katokomunę i pislam.
gosc
9 miesięcy temu
Dlaczego hejtujecie? Ma prawo wyrazac swoje zdanie, nikomu ni robi krzywdy. Mozna sie z nia zgadzac lub nie, ale nie ma powodu do nienawisci.
...
Następna strona
bCxdRsPb