Środa 21.08.2019 15:30

Karolina Korwin-Piotrowska o otyłych dzieciach nad polskim morzem: "Będą NIEZDOLNI DO ŻYCIA I PRACY. Co jest w stanie to zatrzymać?"

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska o otyłych dzieciach nad polskim morzem: "Będą NIEZDOLNI DO ŻYCIA I PRACY. Co jest w stanie to zatrzymać?"Instagram/EastNews/Baranski/REPORTER

Przez lata działalności w show biznesie Karolina Korwin-Piotrowska stała się jedną z naczelnych komentatorek polskiej rzeczywistości. Na swoich profilach w mediach społecznościowych dziennikarka regularnie odnosi się do poczynań rodzimych celebrytów, jak również bieżących spraw politycznych.

Zobacz: Karolina Korwin Piotrowska wspiera Woźniak-Starak: "Agnieszka, trzymaj się JAK NAJSILNIEJ"

Tym razem celebrytka postanowiła zainteresować swoich obserwatorów ważnym zagadnieniem społecznym. Zamieściła na Instagramie zdjęcie okładki książki Ani Makowskiej, znanej bardziej jako Doktor Ania, zatytułowanej Jedzenie dla dzieci. Przy okazji postanowiła podzielić się przemyśleniami na temat odżywiania współczesnych dzieci.

Jestem nad morzem. Widzę masę dzieci z wyraźną nadwagą, zaopatrzone przez rodziców w słodkie napoje w jednej ręce i loda/batonik/gofra/słodki jogurt w drugiej. W sklepie jestem non stop świadkiem, kiedy babcia/dziadek kupuje wnusiom batony, soczki, paczki herbatników i torby czipsów. Zero owoców. Wszystko przetworzone, z cukrem, z solą, z olejem palmowym... - napisała.

W trakcie urlopu dziennikarka zwróciła uwagę na rażąco złe nawyki żywieniowe najmłodszych. Winą za ten stan rzeczy obarczyła rodziców i dziadków, stale podsuwających pociechom przetworzoną żywność w postaci kalorycznych przekąsek i słodkich napojów. Jak słusznie zauważyła Korwin-Piotrowska, niestety tak właśnie wyglądają posiłki wielu dzieci. Kształtowane od najmłodszych lat złe nawyki, w przyszłości mogą okazać się fatalne w skutkach. 

Idzie pokolenie otyłych od dzieciństwa, coraz wcześniej coraz poważniej chorych ludzi. Ludzi, którzy będą chorować ciężko, będą niezdolni do życia i pracy. Tego chcemy? Nie wiem, co jest stanie to zatrzymać. Może książka @doktorania. Wbijajcie na jej profil. Na jej bloga. Ratujmy się - zaapelowała Korwin-Piotrowska.

Dziennikarka przyznała, że nie ma pojęcia, jak uporać się z coraz powszechniejszym obecnie zjawiskiem. Zachęciła jednak swoich obserwatorów do zapoznania się z blogiem oraz instagramowym profilem Doktor Ani - blogerki, która wspiera ludzi w zmianie nawyków żywieniowych poprzez tworzenie publikacji książkowych, artykułów oraz prowadzenie szkoleń.

Co sądzicie o dramatycznym apelu Korwin-Piotrowskiej?

Zobacz też: Karolina Korwin-Piotrowska OPLUTA za noszenie tęczowej torby: "Przecież pani nie jest żadna lesba, po co tak prowokować?"

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Jestem nad morzem. Widzę masę dzieci, z wyraźna nadwaga, zaopatrzona przez rodziców w słodkie napoje w jednej ręce i loda/batonik/gofra/słodki jogurt w drugiej. W sklepie jestem non stop świadkiem, kiedy babcia/dziadek kupuje wnusiom batony, soczki, paczki herbatników i torby czipsow. Zero owoców. Wszystko przetworzone, z cukrem, z solą, z olejem palmowym.... Idzie pokolenie otylych od dzieciństwa, coraz wcześniej coraz poważniej chorych ludzi. Ludzi, którzy będą chorować ciężko, będą niezdolni do życia i pracy. Tego chcemy? Nie wiem, co jest stanie to zatrzymać. Może książka @doktorania Wbijajcie na jej profil. Na jej bloga. Ratujmy się.

Post udostępniony przez karolina korwin piotrowska (@karolinakp)Sie 21, 2019 o 4:17 PDT

ONS/Pawel Kibitlewski

EastNews/FOT: ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS

EastNews/Artur Zawadzki/REPORTER

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (626)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 626
Odpowiedz
257 196
zgłoś
Gość 21.08.2019 15:30
sama do najszczupleszych nie należy
Odpowiedz
114 173
zgłoś
Gość 21.08.2019 15:31
niech sie ona zajmie swoim życiem
Odpowiedz
122 165
zgłoś
Gość 21.08.2019 15:31
Żeby jeszcze ona jeszcze miała super zgrabną sylwetkę
Odpowiedz
110 145
zgłoś
Gość 21.08.2019 15:31
Niech zacznie od siebie!!!
Odpowiedz
34 57
zgłoś
KACZMAREK 21.08.2019 15:31
Cały czas grzebią chóóje przy komentarzach i dobijają hurtem lewe lajki
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 626