Trwa ładowanie...
Przejdź na

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Przyjaciel i współpracownik wspomina producenta: "Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem o otwartym sercu"

Podziel się:

"Troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować" - napisał na Facebooku Krzysztof Terej.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Przyjaciel i współpracownik wspomina producenta: "Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem o otwartym sercu"
bESDbNpN

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. 39-letni producent filmowy i mąż Agnieszki Woźniak-Starak 18 sierpnia miał wypadek na motorówce na jeziorze Kisajno. Jak potwierdziła dziś prokuratura okręgowa w Olsztynie, ciało zaginionego ostało odnalezione po pięciu dniach poszukiwań.

Internet zalała fala kondolencji. Producent filmowy Krzysztof Terej miał okazję współpracować z Woźniakiem-Starakiem w firmie produkcyjnej Watchout Productions. Sylwetkę przyjaciela przypomniał na swoim profilu facebookowym:

bESDbNpP

18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadu zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów.

Terej podkreślił, że Piotr był oddany swojej pracy:

bESDbNpV

Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent wielokrotnie nagradzanych filmów "Bogowie" i "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż inne polskie produkcje, a jednoczenie pozwoliły na zwrot dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak mówił Piotr: "Historia Religi to po trosze historia, z którą się identyfikuję... warto w życiu walczyć i stawiać na swoim. Można robić niezwykłe rzeczy w trudnych i nie zawsze sprzyjających warunkach... Nagrodą są łzy na widowni i oczywiście Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni - największa niespodzianka mojego życia."

Jak zdradził Terej, Woźniak-Starak miał w planach wyreżyserowanie filmu:

Wkrótce wejdzie na ekrany film "Ukryta Gra" - realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji - wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości - troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować.

_

bESDbNpW

_

_

bESDbNpX

_

bESDbNqq
Oferty dla Ciebie
bESDbNrc
bESDbNrd
bESDbNre
bESDbNrf
bESDbNrg
bESDbNqL