Niedziela 25.08.2019 13:15

Mateusz Damięcki rozfilozofował się na Instagramie: "Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks z partnerem jest ok"

Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki rozfilozofował się na Instagramie: "Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks z partnerem jest ok"fot. Arkadiusz Makaron FudaliInstagram to prawdziwy raj dla znanych i lubianych. Kiedyś podtrzymywanie zainteresowania fanów wymagało wiele zachodu. Gwiazdy musiały chodzić na nudne bankiety, pozować godzinami na ściankach, wikłać się w skandale i modlić, żeby jakiś redaktor Pudelka zauważył te starania i je opisał. Dziś jest dużo łatwiej - wystarczy wrzucić na Instagrama selfie bez makijażu lub widoczek z wakacji, a fani rozpływają się z zachwytu.

Nie wszystkim jednak wystarcza płytki świat ładnych obrazków. Niektóre gwiazdy na Instagramie starają się pokazać także swoją refleksyjną stronę. Oprócz fotek obiadów, zwierzaków i ukochanych, publikują swoje przemyślenia, zwykle w formie kilometrowych opisów zdjęć.

Jednym z takich instagramowych eseistów jest Mateusz Damięcki. Aktor, który chętnie komentuje bieżące wydarzenia, swój najnowszy wpis zaczyna się od niewesołej diagnozy:

Szanowni Państwo - straciliśmy zdolność odnotowywania niuansów, czytania ze zrozumieniem, zauważania znaków przestankowych, widzenia prawdziwych intencji. Mieszamy w worku wszystko jak leci, głupio lub złośliwie - w zależności od opcji polityczno-wyznaniowo-seksualnej. Strzelamy do siebie jadem i pociskami ze stępionym czubkiem - po to, żeby dziura była większa. Przestaliśmy myśleć, ulegamy złym emocjom, histeryzujmy.

Na szczęście Damięcki od razu proponuje rozwiązanie: należy postawić sprawy jasno. Potem aktor zabiera się za porządkowanie pomieszania pojęć. Najpierw bierze na warsztat dość proste stwierdzenia na temat księży oraz Kościoła i ocenia ich słuszność:

Kościół jest złem - nie.

Pedofilia jest złem - tak.

Biskup, który kocha jest spoko - tak.

Biskup, który sieje nienawiść jest spoko - nie.

Księża są źli - nie.

Księża dopuszczający się aktów pedofilii są źli - tak.

Dalsze przykłady wykraczają poza tematykę kościelną, pojawiają się w nich m.in. Żydzi i narodowcy (w tym narodowcy-homoseksualiści). Stają się też są coraz bardziej skomplikowane:

Żyd kradnący narodowcowi samochód jest nie ok - tak.

Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem jest ok - tak.

Kolejna seria zdań z postu Damięckiego spokojnie mogłaby być omawiana na seminarium filozoficznym. A przynajmniej na lekcji etyki w liceum:

Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem, niepłacący podatków jest ok - nie.

Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym, ale niechodzący do kościoła na mszę jest ok - tak.

Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym i palący kukłę Żyda, ale niechodzący do kościoła na mszę i niejedzący mięsa, ale płacący podatki i nieprzywiązujący psa w lesie na czas wakacji jest ok - nie.

Na sam koniec mamy taki przykład:

Narodowiec-homoseksualista, który udaje, że jest heteroseksualistą, a wieczorem uprawiał seks ze swoim partnerem, ale rano udaje się na pochód gloryfikujący postawę antysemicką, po południu idzie w antydemonstracji, aby opluć homoseksualistów maszerujących w pochodzie równości, a wieczorem publikuje wpis popierający odsłonięcie pomnika jednego z żołnierzy wyklętych, który walcząc w partyzantce przeciwko ustrojowi komunistycznemu dopuścił się jednocześnie czynów nieludzkich, a udowodnionych - między innymi zabił strzałem z pistoletu wszystkich członków wiejskiej rodziny, łącznie z dziećmi jest ok - nie.

Co sądzicie o wpisie Damięckiego? Daje do myślenia?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Szanowni Państwo - straciliśmy zdolność odnotowywania niuansów, czytania ze zrozumieniem, zauważania znaków przestankowych, widzenia prawdziwych intencji. Mieszamy w worku wszystko jak leci, głupio lub złośliwie - w zależności od opcji polityczno-wyznaniowo-seksualnej. Strzelamy do siebie jadem i pociskami ze stępionym czubkiem - po to, żeby dziura była większa. Przestaliśmy myślec, ulegamy złym emocjom, histeryzujmy. Co gorsze - refleksji brak, brak autokorekty - bo przepraszać i przyznawać się do winy nie jest zaletą, stało się bowiem słabością. A gdyby tak postawić sprawy jasno... Kościół jest złem - nie Pedofilia jest złem - tak Biskup, który kocha jest spoko - tak Biskup, który sieje nienawiść jest spoko - nie Księża są źli - nie Księża dopuszczający się aktów pedofilii są źli - tak Narodowiec palący kukłę Żyda na placu jest nie ok - tak Narodowiec palący kukłę Żyda na placu Podczas pochodu narodowców jest nie ok - tak Żyd kradnący narodowcowi samochód jest nie ok - tak Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem jest ok - tak Narodowiec-homoseksualista uprawiający seks ze swoim partnerem nie płacący podatków jest ok - nie Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym, ale nie chodzący do kościoła na mszę jest ok - tak Heteroseksualista palący papierosa w miejscu do tego przeznaczonym i palący kukłę Żyda, ale nie chodzący do kościoła na mszę i nie jedzący mięsa, ale płacący podatki i nieprzywiązujący psa w lesie na czas wakacji jest ok - nie Narodowiec-homoseksualista, który udaje, że jest heteroseksualistą, a wieczorem uprawiał seks ze swoim partnerem, ale rano udaje się na pochód gloryfikujący postawę antysemicką, po południu idzie w antydemosntracji, aby opluć homoseksualistów maszerujących w pochodzie równości, a wieczorem publikuje wpis popierający odsłonięcie pomnika jednego z żołnierzy wyklętych, który walcząc w partyzantce przeciwko ustrojowi komunistycznemu dopuścił się jednocześnie czynów nieludzkich, a udowodnionych - między innymi zabił strzałem z pistoletu wszystkich członków wiejskiej rodziny, łącznie z dziećmi jest ok - nie. Jasne ?

Post udostępniony przez Mateusz Damięcki (@mateuszdamiecki)Sie 24, 2019 o 9:35 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (124)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 124
Odpowiedz
70 44
zgłoś
Gość 25.08.2019 13:26
O co mu chodzi?
Odpowiedz
55 75
zgłoś
Gość 25.08.2019 13:26
Moze i madre ale my tu chcemy czytac o mazurskich jeziorach ...
Odpowiedz
167 37
zgłoś
Gość 25.08.2019 13:30
Ma rację.
Odpowiedz
66 35
zgłoś
gość 25.08.2019 13:31
Mateusz w końcu dokonał coming outu. Brawo!
Odpowiedz
42 26
zgłoś
Gość 25.08.2019 13:33
Rozumiem, ale to nadal są jego prywatne poglądy, a nie prawdy objawione. Ile ludzi, tyle opinii.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 124