Poniedziałek 26.08.2019 18:00

Małgorzata Rozenek spotkała się z Adamem Bodnarem: "O in vitro można rozmawiać rzeczowo i z szacunkiem"

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek spotkała się z Adamem Bodnarem: "O in vitro można rozmawiać rzeczowo i z szacunkiem"Instagram

Małgorzata Rozenek-Majdan jest świetnym przykładem celebrytki, która postanowiła wykorzystać swoją popularność do podjęcia wartościowych działań. Jako matka dwójki dzieci poczętych dzięki metodzie in-vitro stała się więc czynnym adwokatem rodzin borykających się z problemem niepłodności. W maju wydała nawet na ten temat książkę zatytułowaną In vitro. Rozmowy intymne.

Zobacz: Dumna Małgorzata Rozenek-Majdan promuje swoją książkę w oranżowej stylizacji (ZDJĘCIA)

Okazuje się, że Rozenek nie zamierza spocząć na laurach i wciąż szuka kolejnych metod szerzenia świadomości na temat tak częstego wśród Polaków problemu z posiadaniem dziecka. 26 sierpnia gwiazda spotkała się z obecnym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Adamem Bodnarem. Na swoim Instagramie zapowiedziała, że tematem rozmów będzie sytuacja rodzin, które zmuszone są leczyć niepłodność oraz formy pomocy państwa, w tym rzecz jasna refundacji.

W skierowanych do fanów nagraniach Rozenek podkreśliła, jak ważna jest dyskusja na ten temat. Istnieje bowiem duża szansa, że doprowadzi ona do realnych działań i zmian nie tylko w świadomości Polaków, ale również w polityce państwa.

Im więcej będziemy rozmawiać z ludźmi, którzy mają wpływ na nasze życie, tym większa jest szansa, że coś wartościowego i pożytecznego uda się dla tych osób zrobić. Problem niepłodności dotyczy 3 milionów Polaków i naprawdę warto o tym rozmawiać. 

Za pomocą Instagrama Małgorzata Rozenek wyraziła swoją wdzięczność dla Adama Bodnara, który zdecydował się zaprosić ją na rozmowę. Celebrytka przekazała mu egzemplarz swojej książki i wyznała, że w obliczu obecnej sytuacji politycznej, jako osoba, która doświadczyła problemów z niepłodnością, czuje się w obowiązku bronić ludzi zmagających się z tą sytuacją.

Takie spotkania nadają sens sprawie, która jest dla mnie ważna. Dziękuję Rzecznikowi Praw Obywatelskich doktorowi habilitowanemu Adamowi Bodnarowi za zaproszenie, merytoryczną rozmowę i otwarcie na wspólne działanie. Dzięki takim osobom ludzie zmagający się z problemem płodności mają poczucie wsparcia. A ja utwierdzam się w przekonaniu, że o in vitro można rozmawiać rzeczowo, bez niepotrzebnych emocji i z szacunkiem.

Rozenek przyznała, że chociaż w kwestii in vitro w Polsce dużo się dzieje, wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Tym samym zapowiedziała kolejne spotkania dotyczące problemu niepłodności.

Zobacz również: Małgorzata Rozenek ostro o politykach PiS: "Dlaczego państwo nie dostrzega cierpienia tak wielu swoich obywateli?"

InstagramInstagram

Instagram

InstagramInstagram

Instagram

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (239)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239
Odpowiedz
152 66
zgłoś
Gość 26.08.2019 18:05
Go Malgonia go!!
Odpowiedz
71 37
zgłoś
Gość 26.08.2019 18:05
Do Kaczyńskiego niech idzie ,przecież to kumpel tatusia .
Odpowiedz
75 48
zgłoś
gość 26.08.2019 18:05
pudel niezle boisz sie o swoja pupke ze staraki komentarze Ci zabronili udostepniac ;p wiec bedziemy pisac tu w innych artykułach :)
Odpowiedz
90 54
zgłoś
Gość 26.08.2019 18:05
Bez rozowych warkoczykow poszla? Szok
Odpowiedz
82 54
zgłoś
Gość 26.08.2019 18:06
Szacun za odwagę! Pomyśleć że w Polsce byly takie czasy tj. do 1989 że ta metoda nie budziła kontrowersji. Ale tak się wlasnie wychodzi na interesach z Kościolem. A moglibysmy być w awangardzie. A tak... Gadanie o bruzdach i sianie nienawiści!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239