Czwartek 05.09.2019 17:15

Korwin-Piotrowska o "Polityce" Patryka Vegi: "Kompletna pomyłka, nudna, nieśmieszna. Kaczyński powinien mu dać medal za ten film"

Karolina Korwin-Piotrowska Polityka Patryk Vega

Korwin-Piotrowska o "Polityce" Patryka Vegi: "Kompletna pomyłka, nudna, nieśmieszna. Kaczyński powinien mu dać medal za ten film"

Polityka Patryka Vegi była jedną z najgłośniej zapowiadanych produkcji roku. Vega od początku zapowiadał, że obraz przedstawiający kulisy polskiej sceny politycznej będzie pełen kontrowersyjnych wątków, które nie spodobają się obecnej władzy. Jak twierdził reżyser, politycy wywierali na niego tak duży nacisk, że zmuszony był dokończyć montaż w Azji.

Przypomnijmy: Patryk Vega uciekł przed PiS-em do Japonii?! "Składam film w Tokio, żeby nic nie zakłóciło jego premiery"

Oficjalna premiera filmu miała miejsce 3 września i przyciągnęła całe zastępy gwiazd produkcji Vegi, które dzielnie pozowały na czerwonym dywanie i rozmawiały z reporterami. Na wydarzeniu pojawili się m.in. Ewa Kasprzyk, Zbigniew Zamachowski czy Antoni Królikowski.

Zobacz: Gwiazdy na premierze "Polityki": ciężarna Katarzyna Warnke, poważny Piotr Stramowski, brodaty Antek Królikowski, wychudzony Patryk Vega... (ZDJĘCIA)

Zobacz: Ewa Kasprzyk: "Polityka od zawsze była dla mnie ciemną stroną życia"

W mediach pojawiły się już pierwsze recenzje najnowszego dzieła Patryka Vegi. Swoją opinią postanowiła się również podzielić Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka, znana ze swojego ciętego języka ciepło przyznała, że Polityka jest najgorszym filmem Vegi od czasu kultowego Ciacha.

To najgorszy obok "Ciacha" film Vegi. Już nawet "Botoks" był lepszy. Przynajmniej wzbudzał jakiekolwiek emocje. I było więcej słów na "k". Czyli było coś, co te nieudolne epizody ze sobą łączyło w jakąś całość.

W dalszej części swojej wypowiedzi Korwin-Piotrowska nie szczędzi produkcji komplementów. 

Kompletna pomyłka, długa, nudna, nieśmieszna, klisza goni kliszę, wszystko już widzieliśmy, w telewizji, w sieci, na memach i na Kwejku, niczego nowego się dowiemy.

Dziennikarka wprost przyznaje, że jej zdaniem filmy Vegi są jedynie maszynkami do zarabiania pieniędzy, które reżyser z pewnością przeznaczy na drogie zakupy w Vitkacu lub salonie samochodowym. Zdaniem Korwin, obecna władza powinna wręcz podziękować reżyserowi za sposób przedstawienia swoich polityków. 

Jarosław Kaczyński powinien dać Vedze medal za to, jak został przez Andrzeja Grabowskiego uczłowieczony. Podobnie Beata Szydło. 

W swoim komentarzu Korwin postanowiła również wykazać, że Patryk Vega cierpli na rzadką chorobę zwaną kompleksem Smarzowskiego.

Strasznie chciałby zrobić poważny film, który wstrząsnąłby Polską. Taki "Kler" albo "Wesele", coś, o czym nie zapomina się po wyjściu z kina w drodze na parking.

Karolina podkreśliła jednak, że do tworzenia poważnych produkcji reżyserowi brakuje boskiej iskry.

Do tego trzeba jednak talentu, pokory, wizji filmu, a nie tylko wizji rosnącego stanu konta, trzeba tej boskiej iskry, którą się ma albo nie i badania socjologiczne poprzedzające pisanie scenariusza tego nie zastąpią. Bo nic nie zastąpi autentycznego talentu Artysty, a nie żądnego sławy i promocji w mediach marketingowca.

Całość wywodu dziennikarka skwitowała krótkim, aczkolwiek wymownym słowem: żal.

A było zostać przy Pitbullach. I tylko świetnych aktorów żal, bo nie ma nic smutniejszego, jak oglądanie genialnych nazwisk, które wypruwają sobie żyły w kiepskim filmie. Żal.

Zachęcamy do lektury recenzji Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Podzielacie jej opinię? A może Vega ma wystarczająco dużo boskiej iskry?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

To najgorszy, obok "Ciacha' film Vegi. Już nawet Botoks był lepszy. Przynajmniej wzbudzał jakiekolwiek emocje. I było więcej słów na "k". czyli było coś, co te nieudolne epizody ze sobą łączyło w jakąś całość. Kompletna pomyłka, długa, nudna, nieśmieszna, klisza goni kliszę, wszystko już widzieliśmy, w telewizji, w sieci, na memach i na kwejku, niczego nowego się dowiemy. Za to dowiedzieliśmy się z wywiadów z reżyserem o jego uzależnieniu od zarabiania pieniędzy, które pewnie wydaje na ciuchy w dziale dziecięcym w domu Vitkac. Teraz styknie na nowe Lambo. Medialny geniusz marketingu i autopromocji, nakręcający do nieprzytomności spiralę chorych emocji, głownie wokół siebie i rzekomego niebezpieczeństwa dla jego bliskich w okolicach premiery filmu, przegrał z samym sobą i swoim ego. Jarosław Kaczyński powinien dać Vedze medal za to, jak został przez Andrzeja Grabowskiego uczłowieczony. Podobnie Beata Szydło. Osobny medal dla Vegi od rządu PiS za to, że otwarcie sugeruje dziennikarską ustawkę w pewnej szokującej sprawie, którą żyła cała Polska i która dała nam nagłówki gazet na całym świecie. Zastanawiam się, czy TVN nadal będzie włączał orgazmotron i informował z wypiekami o premierze tego dzieła, po tym, co Vega tam pokazał. Politycy to kretyni, ludzie bez moralności, to wiemy, wiemy, że kłamią, są głupi i żądni władzy. Teraz jeszcze dowiemy się, że Vega ma chorobliwy kompleks, który nazywa się Smarzowski. Strasznie chciałby zrobić poważny film, który wstrząsnąłby Polską. Taki Kler albo Wesele, coś o czym nie zapomina się po wyjściu z kina w drodze na parking. Do tego trzeba jednak talentu, pokory, wizji filmu a nie tylko wizji rosnącego stanu konta, trzeba tej boskiej iskry, którą się ma albo nie i badania socjologiczne poprzedzające pisanie scenariusza tego nie zastąpią. Bo nic nie zastąpi autentycznego talentu Artysty a nie żadnego sławy i promocji w mediach marketingowca. A było zostać przy Pitbullach. I tylko świetnych aktorów żal, bo nie ma nic smutniejszego, jak oglądanie genialnych nazwisk, które wypruwają sobie żyły w kiepskim filmie. Żal.

Post udostępniony przez karolina korwin piotrowska (@karolinakp)Wrz 5, 2019 o 3:30 PDT


EastNews/ONS


EastNews/ONS

EastNews/ONS

EastNews/ONS

EastNews/ONS

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (277)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 277
Odpowiedz
35 54
zgłoś
Gość 05.09.2019 17:22
Zarówno Piotrowska jak i Vega,to ludzie b.lewicowi
Odpowiedz
5 20
zgłoś
gość 05.09.2019 17:22
pierwsza!
Odpowiedz
460 19
zgłoś
Gość 05.09.2019 17:23
Vega zarabia duże pieniądze na swoim beztalenciu.
Odpowiedz
13 7
zgłoś
Gość 05.09.2019 17:23
dalton: Kiedy Cię widzę to się wstydze
Wzajemnie, p.Vega i p.Piotrowska
Odpowiedz
28 10
zgłoś
Gość 05.09.2019 17:23
Gość: Już sie nie emocjonuję polityką. Będę mieć dzidziusia i rozpiera mnie szczęście 🥰
Ja też:D
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 277