Środa 11.09.2019 11:00

TYLKO NA PUDELKU: Vogue Polska w nietypowy sposób upamiętnił Korę. Zobaczcie sesję inspirowaną wokalistką (ZDJĘCIA)

Vogue Kora

TYLKO NA PUDELKU: Vogue Polska w nietypowy sposób upamiętnił Korę. Zobaczcie sesję inspirowaną wokalistką (ZDJĘCIA)

W lipcu minął rok od śmierci Kory. Wybitna artystka zapisała się na kartach historii muzyki, a w świadomości fanów funkcjonuje jako ikona polskiego rocka. Charyzmatyczna wokalistka zespołu Maanam pozostawiła po sobie dziesiątki albumów i setki niezapomnianych tekstów piosenek.

Taka była Kora: artystka, aktywistka, ikona wolności (1951-2018)

Olgę Jackowską postanowił upamiętnić Vogue Polska. W październikowym numerze pojawi się sesja inspirowana legendarną wokalistką:

22 września mija 25 lat od wydania płyty "Róża" Maanamu. Oddanie hołdu jego wokalistce nie wymaga pretekstu, ale uznaliśmy, że to dobry moment, by wspomnieć tę nieprzeciętną kobietę - napisał na łamach magazynu jego redaktor naczelny Filip Niedenthal.

Kamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci gwiazdy: "Zrobimy grilla, tak jak rok temu. Wtedy był teleskop i oglądaliśmy zaćmienie"

Sesja autorstwa Katji Rahlwes zrobiona została w Instytucie Awangardy, czyli byłym mieszkaniu Edwarda Krasińskiego. Do artystycznych zdjęć pozowała supermodelka Marte Mei, a stylizacjami przenoszącymi odbiorcę w świat Kory Jackowskiej zajęła się Agata Belcen. Ujęcia przeplatane są fotografiami artystki wykonanymi na początku lat 80. przez Tadeusza Rolke. To właśnie sesja Kory w pracowni Edwarda Dwurnika zainspirowała Vogue do stworzenia materiału upamiętniającego wokalistkę.

Zobaczcie efekty:


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (126)

Odpowiedz
8 0
zgłoś
gość 11.09.2019 17:18
mogli dać same zdjęcia Kory albo wcale nie wstawiać jej odbitek, bo przy nich to ich zdjęcia wyglądają jeszcze bardziej paździerzowato.
Odpowiedz
9 0
zgłoś
gość 11.09.2019 17:20
Gość: Paskudne zdjęcia. Ten Polski vouge to wstyd!!!
polski vogue okazał się być pisemkiem tworzonym przez zblazowane, hermetyczne środowisko dla samych siebie, aby chełpić się, że pracuje w vogue itd. Marnowana szansa na coś fajnego.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
Gość 11.09.2019 17:52
Ten Vogue Polska to jakaś porażka. Wygląda bardzo biednie
Odpowiedz
8 0
zgłoś
gość 11.09.2019 17:58
to jest tak wstrętne ze az boli. Kora to byl styl.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
Gość 11.09.2019 18:01
gość: brudne podwórka, domki wczasowe FWP, stare boazerie na słabych fotach - oto styl polskiego Vogue'a - w każdym numerze jest coś takiego.
To już jest nudne. Powinni podejmować różne tematy i style
Ładowanie komentarzy…