Krzysztof Kalczyński nie żyje. Halina Rowicka była jego żoną od ponad 45 lat: "Potrzeba wiele tolerancji, żeby małżeństwo mogło trwać"

45
Podziel się

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka przyznali niegdyś, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Halina Rowicka była jego żoną od ponad 45 lat: "Potrzeba wiele tolerancji, żeby małżeństwo mogło trwać"

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Aktor przez lata wystąpił w kilkunastu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Widzowie mogli go zobaczyć m.in. w serialach Klan, Plebania oraz Na Wspólnej. W poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych ojca pożegnała dziennikarka Anna Kalczyńska. Aktor zmarł 10 września w wieku 82 lat.

Krzysztof Kalczyński przez lata związany był z Haliną Rowicką, swego czasu również bardzo popularną aktorką. Jej najsłynniejszą kreacją była rola Ewy Talar w serialu Dom. Para od wielu lat tworzyła udany i dojrzały związek, a ich ponad 45-letni staż może być inspiracją dla wielu relacji w polskim show biznesie. Owocem ich miłości są dziennikarze Anna i Filip Kalczyńscy, a także Maria Kalczyńska.

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka poznali się na obozie studenckim, który odbywał się wiele lat temu w Olsztynku. Aktorka była wtedy po pierwszym roku warszawskiej szkoły teatralnej, natomiast jej przyszły partner był o 14 lat starszym od niej instruktorem. Halina Rowicka wywarła na Kalczyńskim ogromne wrażenie, a po zakończeniu obozu nie mógł o niej zapomnieć.

Tak zaczęła się ich wielka miłość, która trwała wiele lat. Oboje przyznawali, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kilkanaście miesięcy temu w wywiadzie z Rewią aktorka przyznała jednak, że utrzymanie związku przez tak długi czas wymaga ogromnego wysiłku oraz tolerancji dla cech, które mogą dzielić.

Miłość ma różne oblicza. Kiedy mija pierwsze zauroczenie, zaczyna się patrzeć na drugiego człowieka krytycznie. Wtedy potrzeba wiele tolerancji, żeby małżeństwo mogło trwać - powiedziała wtedy Halina Rowicka.

Nie sprzyjały im też różnice charakteru, jednak mimo tego tworzyli zgrany duet przez ponad 45 lat.

Jestem energiczna, na wiele rzeczy reaguję żywiołowo. Krzysztof jest bardziej stateczny i czasem narzeka, że wszystko robię pod prąd. Na dodatek na każdy temat mam własne zdanie - wspominała.

Halina Rowicka wspominała również, że wraz z mężem chcieli jak najlepiej wychować swoje dzieci. Każde z nich ma szczególny talent, a Anna Kalczyńska parę lat temu została nawet prowadzącą pasma śniadaniowego stacji TVN. Para chciała stworzyć swoim dzieciom takie warunki do życia, w jakich sami niestety nie byli w stanie dorastać.

Jako młoda dziewczyna mieszkałam w akademiku, potem w internacie i zawsze tęskniłam za domem. Brakowało mi bezpiecznej przystani. Dlatego starałam się ją stworzyć dzieciom - mówiła matka Anny Kalczyńskiej.

KOMENTARZE
(45)
Ola
6 miesięcy temu
Zawsze jest przykro gdy ktoś bliski odchodzi.
gość
6 miesięcy temu
wyrazy współczucia dla całej rodziny
Gość
6 miesięcy temu
Uroda mezczyzny pomo lat nie mija.do starości był pięknym i.przystojnym.mezczyzna
Gość
6 miesięcy temu
Nie rozumiem tego wywnetrzania sie. Jak moj ojciec zmarl, to nie mialam sily zeby rozmawiac z kimkolwiek, a co dopiero robic kolaze na insta!
Gość
6 miesięcy temu
Wyrazy wspolczucia dla rodziny
Najnowsze komentarze (45)
gość
6 miesięcy temu
Ten pan i ta pani to piąta liga aktorska, szkoda nawet to czytać. A śmierć jest zawsze straszna.
Gość
6 miesięcy temu
Współczuję Rodzinie. I jednocześnie zazdroszcze- tyle lat małżeństwa i dożycie tego wieku.
Gość
6 miesięcy temu
Rodzina godna do nasladowania .
Gość
6 miesięcy temu
Ten Pan byl bardzo przystojny I pieknie sie zestarzal.
Gość
6 miesięcy temu
Córka jednak nie ma żadnych zahamowań.
gość
6 miesięcy temu
moi rodzice umarli w wieku74 lat on w wieku 82
juliae
6 miesięcy temu
ludzie ale jestescie obludni wstyd zapracujcie sobie na to aby mowic o was godnie
gość
6 miesięcy temu
Znany aktor grał role w wielu filmach i teatrze, był piękny niczym Adonis, a wy dajecie tylko fotki starszego pana i wymieniacie badziewne seriale. A dlaczego? Bo wasza redakcja to k.mioty i bu.raki, niewykształcone
bebe
6 miesięcy temu
Piekna para, on byl taki sliczny w mlodosci, a ona zgrabniutka z przepieknymi wlosami, dzieci super geny dostaly. Przykre, ze odchodzi pokolenie doskonalych aktorow, ktorzy pudlom i innym plotkom kojarza sie tylko z badziewiem typu Klan czy Na Wspolnej. Kondolencje dla rodziny.
gość
6 miesięcy temu
Anka straciła tatę 🤭🥺trzymaj sie dzielnie Aniu😘
Gość
6 miesięcy temu
Jest coraz mniej tak ciekawych ludzi
Gość
6 miesięcy temu
Piękna para i piękne dzieci
gość
6 miesięcy temu
Bardzo przykre gdy odchodzi ktoś z rodziny, nawet w takim wieku,a co dopiero jak taki młody jak p.Piotr Woźniak-Starak ...
lilka kossak
6 miesięcy temu
Tolerancji owszem, ale nie tolerancji na skoki w bok.