Trwa ładowanie...
Przejdź na

Plejada gwiazd w kampanii Żywiec Zdrój: Dereszowska, Krupa, Jusis, Frycz, Piróg i inni wyrzucają plastik #dożółtegokosza (ZDJĘCIA)

88
Podziel się:

"To od nas zależy jak będzie wyglądała przyszłość następnych pokoleń" - mówi Michał Piróg. Zgadzacie się z nim?

Plejada gwiazd w kampanii Żywiec Zdrój: Dereszowska, Krupa, Jusis, Frycz, Piróg i inni wyrzucają plastik #dożółtegokosza (ZDJĘCIA)

Aby nauczyć dbania o naszą planetę, Żywiec Zdrój zorganizował kampanię edukacyjną, w którą zaangażowały się polskie gwiazdy. "Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #dożółtegokosza" to akcja, która ma na celu uświadomić, w jaki sposób realnie możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Żywiec Zdrój połączył siły z gwiazdami, aby namówić Polaków do wyrzucania plastikowych butelek PET do żółtego kosza na śmieci lub pojemnika oznaczonego napisem "tworzywa sztuczne". Inicjatywę producenta napojów bezalkoholwych wsparli między innymi Joanna Krupa, Reni Jusis, Anna Dereszowska, Olga Frycz, Jankes, Alan Andersz, Klaudia Halejcio, Modny Tata, Ekskluzywny Menel i Michał Piróg, który pokusił się o kilka słów komentarza:

To od nas zależy, jak będzie wyglądała przyszłość następnych pokoleń. To my bierzemy i ponosimy odpowiedzialność za to, co zobaczą i z jaką naturą będą miały styczność nasze dzieci. Pewnych procesów nie da się zatrzymać, pewnych surowców nie da wyeliminować. Namawiam do tego, żebyśmy wzięli odpowiedzialność za przyszłość, tu i teraz. Namawiam do rozsądnej gospodarki surowcami. Jako cywilizacja borykamy się z wieloma ekologicznymi problemami. Jednym z nich jest plastik, który nas otacza dosłownie z każdej strony. Musimy ograniczyć jego nadużycie. Zdaje sobie równocześnie sprawę z faktu, że nie uda nam się w najbliższej przyszłości wyeliminować go z naszej rzeczywistości. Dlatego musimy nauczyć się nim gospodarować. Plastik to przede wszystkim surowiec, który może mieć drugie życie. Pomóż nam w tym. Traktuj plastik nie jako bezwartościowy śmieć, który ma olbrzymi i zły wpływ na naturę. Traktuj go jako surowiec, który może służyć nam długo i zawsze wyrzucaj go do żółtego kosza. Pomóżmy nie mnóżmy - mówi tancerz.

Kampania odbywa się nie tylko pod hasztagiem #dożółtegokosza, ale wyszła także na ulice Warszawy. W centrum stolicy można było natknąć się na słupy reklamowe zachęcające do segregowania śmieci. Podczas akcji zamieniły się one w specjalne żółte pojemniki na zużyte plastikowe butelki. Po zakończeniu akcji zostaną one poddane recyklingowi i wykorzystane do produkcji zabawek, mebli i kolejnych butelek.

Zobaczcie zdjęcia. Postawa godna pochwały.

Partnerem tekstu jest Żywiec Zdrój.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(88)
Maos
5 lata temu
A nie lepiej przestać pić z plastiku ?
gość
5 lata temu
Wybiórczy ekolodzy na pokaz koleżanka Piróga Rusin nosi futra, sadzi spalinami i czepia się kogo nie lubi a jak jej pupilek nie jest eko to już cicho szaaa
Gość
5 lata temu
Przede wszystkim nie kupować w plastiku a te butelki powinno się oddawać a nie wyrzucać.
gość
5 lata temu
tacy ekologiczni a piją z butelek plastikowych ? hahaha, przeciez od dawna można kupić mineralne w szkle, gazowane i niegazowane, Kinga Pienińska, Ostromecka, Cisowianka...o tych drogich nie wspominam.
Gość
5 lata temu
Ludzie jvz niedługo wybory idźcie głosować razem zlikwidujemy te chore rządy !
Najnowsze komentarze (88)
gość
5 lata temu
no ladna kampania reklamowa wody z butelki, ale daczego nie mozna wprowadzic w Polsce kaucji i automaty na butelki takie np jak w Niemczech
Gość
5 lata temu
Jakimi samochodami jeżdżą ci ekolodzy .Ile domów mieszkań mają ?
Gość
5 lata temu
Wejść do szkół edukować dzieci od małego....
Gość
5 lata temu
Wspaniała reklama plastiku. Zachowania dorosłych ludzi jak 4 letnich dzieciaków z przedszkola. Pani mówiła że po wypiciu wody z buteleczki należy ją wyrzucić do kosza. Brawo maluchy. Macie bardzo rozwinięte myślenie
gość
5 lata temu
Kupowanie wody w plastikowych butelkach jest bez sensu.
Gość
5 lata temu
Ania Dereszowska wymiata jako lektorka w Storytel i tyle powiem! Za mało jednakże jest pozycji z jej głosem :(
wax
5 lata temu
pomieszanie treści z formą-toż to plastikowe gwiazdy
gość
5 lata temu
gwiazdą to jest Krzysiu Gonciarz!
gość
5 lata temu
Segregowanie odpadów to placebo na to co zrobiliśmy z tą planetą, jedyny ratunek ograniczyć zużycie plastiku a najlepiej w ogóle wyeliminować
gość
5 lata temu
plejada śmieci wyrzuca śmieci
Gość
5 lata temu
Gdzie możns kupić spódnicę, w której na zdjęcii jest Ania Dereszowska?
Gość
5 lata temu
👍👍👍
gość
5 lata temu
Lepiej nie pić z plastiku.
gość
5 lata temu
Tylko Ostaszewska może mi mówić co mam robić...
...
Następna strona