Wtorek 17.09.2019 11:17

Plejada gwiazd w kampanii Żywiec Zdrój: Dereszowska, Krupa, Jusis, Frycz, Piróg i inni wyrzucają plastik #dożółtegokosza (ZDJĘCIA)

Reni Jusis Anna Dereszowska Olga Frycz Jankes Alan Andersz Klaudia Halejcio Modny Tata Ekskluzywny Menel Michał Piróg

Plejada gwiazd w kampanii Żywiec Zdrój: Dereszowska, Krupa, Jusis, Frycz, Piróg i inni wyrzucają plastik #dożółtegokosza (ZDJĘCIA)Aby nauczyć dbania o naszą planetę, Żywiec Zdrój zorganizował kampanię edukacyjną, w którą zaangażowały się polskie gwiazdy. "Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #dożółtegokosza" to akcja, która ma na celu uświadomić, w jaki sposób realnie możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Żywiec Zdrój połączył siły z gwiazdami, aby namówić Polaków do wyrzucania plastikowych butelek PET do żółtego kosza na śmieci lub pojemnika oznaczonego napisem "tworzywa sztuczne". Inicjatywę producenta napojów bezalkoholwych wsparli między innymi Joanna Krupa, Reni Jusis, Anna Dereszowska, Olga Frycz, Jankes, Alan Andersz, Klaudia Halejcio, Modny Tata, Ekskluzywny Menel i Michał Piróg, który pokusił się o kilka słów komentarza:

To od nas zależy, jak będzie wyglądała przyszłość następnych pokoleń. To my bierzemy i ponosimy odpowiedzialność za to, co zobaczą i z jaką naturą będą miały styczność nasze dzieci. Pewnych procesów nie da się zatrzymać, pewnych surowców nie da wyeliminować. Namawiam do tego, żebyśmy wzięli odpowiedzialność za przyszłość, tu i teraz. Namawiam do rozsądnej gospodarki surowcami. Jako cywilizacja borykamy się z wieloma ekologicznymi problemami. Jednym z nich jest plastik, który nas otacza dosłownie z każdej strony. Musimy ograniczyć jego nadużycie. Zdaje sobie równocześnie sprawę z faktu, że nie uda nam się w najbliższej przyszłości wyeliminować go z naszej rzeczywistości. Dlatego musimy nauczyć się nim gospodarować. Plastik to przede wszystkim surowiec, który może mieć drugie życie. Pomóż nam w tym. Traktuj plastik nie jako bezwartościowy śmieć, który ma olbrzymi i zły wpływ na naturę. Traktuj go jako surowiec, który może służyć nam długo i zawsze wyrzucaj go do żółtego kosza. Pomóżmy nie mnóżmy - mówi tancerz.

Kampania odbywa się nie tylko pod hasztagiem #dożółtegokosza, ale wyszła także na ulice Warszawy. W centrum stolicy można było natknąć się na słupy reklamowe zachęcające do segregowania śmieci. Podczas akcji zamieniły się one w specjalne żółte pojemniki na zużyte plastikowe butelki. Po zakończeniu akcji zostaną one poddane recyklingowi i wykorzystane do produkcji zabawek, mebli i kolejnych butelek.

Zobaczcie zdjęcia. Postawa godna pochwały.

Partnerem tekstu jest Żywiec Zdrój.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (137)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 137
Odpowiedz
3 11
zgłoś
tata kajtka 17.09.2019 11:18
jestem naciągaczem i 0SZUSTEM
Odpowiedz
272 10
zgłoś
Maos 17.09.2019 11:18
A nie lepiej przestać pić z plastiku ?
Odpowiedz
15 6
zgłoś
Gość 17.09.2019 11:18
Ostatnie artykuły tu są pisane w hejtujacym, oceniającym, stronniczym tonie. Nie dziwie się ze macie tyle pozwów. Młode asy dziennikarstwa się dorwały do pisania?
Odpowiedz
73 7
zgłoś
gość 17.09.2019 11:19
Wybiórczy ekolodzy na pokaz koleżanka Piróga Rusin nosi futra, sadzi spalinami i czepia się kogo nie lubi a jak jej pupilek nie jest eko to już cicho szaaa
Odpowiedz
21 6
zgłoś
Gość 17.09.2019 11:19
I dobrze trzeba zacząć dbać o ta planetę żebyśmy tez coś zostawili przyszłym pokoleniom. A dobre nawyki wchodzą z czasem w krew mimo ze na początku jest ciężko 😊
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 137