Trwa ładowanie...
Przejdź na

Joanna Racewicz o zdjęciach Agnieszki Woźniak-Starak z festiwalu w Gdyni: "BRAK SZACUNKU I WYOBRAŹNI!"

247
Podziel się

Dziennikarka stanęła w obronie prywatności wdowy po Piotrze Woźniaku-Staraku. "Kiedyś były pręgierze i publiczne egzekucje. Teraz wystarczy gazeta".

Joanna Racewicz o zdjęciach Agnieszki Woźniak-Starak z festiwalu w Gdyni: "BRAK SZACUNKU I WYOBRAŹNI!"
bDYeniMR

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na którym odbył się pokaz filmu Ukryta gra, wyprodukowanego przez tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. Podczas piątkowej projekcji dziennikarka nie kryła wzruszenia, a jej fotografie z filmowego eventu pojawiły się niemal na każdym portalu o tematyce show biznesowej.

Sytuacją oburzona jest Joanna Racewicz. W swoim instagramowym wpisie zastanawiała się nad znieczulicą, która jej zdaniem ogarnęła polskie media:

bDYeniMT

Myślę dzisiaj dużo o Agnieszce. Myślę od chwili, gdy świat runął na Jej głowę. Jej i całej Rodziny. O dramacie przeżywanym na oczach kraju, o emocjach pokazywanych we wszystkich mediach, o aparatach fotograficznych wycelowanych prosto w twarz, bez pytania - czy wolno, o komentarzach pisanych bez odrobiny szacunku i wyobraźni. Myślę o żałobie, którą trzeba nosić pod ostrzałem spojrzeń i ocen. Bez znieczulenia. "Agnieszka w drodze na premierę ostatniego filmu Piotra", "Łzy wzruszenia podczas projekcji"- czytam relacje z Gdyni. I zaciskam pięści. Z bezsilności - gdy widzę zdjęcia - Agnieszki, Pani Anny, Pani Julii, Pana Jerzego - zaczęła swój wpis.

Zdjęcia z festiwalu, na których pojawia się zapłakana Agnieszka i rodzina Piotra Woźniaka-Staraka, porównała do publicznych egzekucji:

Przeżywanie straty jest piekłem. Piekłem samotności, bo wobec Ostatecznego jesteśmy pojedynczy, choćby przyjaciele trzymali za ręce. Jak dźwigać koszmar, gdy nie ma dokąd uciec? Kiedy stygmat wypalony na czole widać z daleka, bo skutecznie oświetla go tysięczny flesz? Odwieczny problem - popytu i podaży. Dopóki będą ludzie gotowi oglądać cudzą rozpacz - tak długo rozpacz będzie zwierzyną, na którą się poluje. Kiedyś były pręgierze i publiczne egzekucje. Teraz wystarczy gazeta. Zdjęcie. I podpis.

bDYeniMZ

W końcowym fragmencie Racewicz przyznała, że z całych sił wspiera wdowę po Woźniaku-Staraku.

Agnieszko - teraz nie ma słów, które mogłyby przynieść ulgę. Ani żadnego paragrafu, który zabroniłby pokazywania Twoich łez. Ta machina rozpędziła się stulecia temu. Jesteś w samym oku cyklonu. I mam nadzieję, że nosisz na sobie potężny pancerz. Będzie Ci potrzebny. Bardzo. Mogę jednak dać słowo, że kiedyś opadnie. Kiedyś. Przytulam. Jestem myślami. Z całej siły. I wierzę, że przyjdzie dzień, gdy świat zobaczy Ciebie taką, jak z tego zdjęcia. Piękną, silną i zwycięską. To będzie chwila, gdy sama zrozumiesz, że PRZETRWAŁAŚ.

Zgadzacie się z jej spostrzeżeniami?

bDYeniNa
bDYeniNu
KOMENTARZE
(247)
Gość
2 lata temu
Tak mi przykro :(. Mądre słowa pani Joanny- ona to wszystko zna z autopsji :(...
Gość
2 lata temu
Przestańcie juz ją stawiać na piedestały !! Codziennie jakas zona traci męża/ narzeczonego/ chlopaka i nie ma tak łatwo jak Aga..! Nie czarujmy sie zycie z kasa jest duzo łatwiejsze niz bez.. jeszcze jak te kobiety zostaja z dzieckiem...to jest koszmar ! Ja nie twierdzę ze Aga nie cierpi ale bez jaj zeby to ona byla ikona,.meczennica i matka bolesna wszystkich matek !
gośćobi
2 lata temu
Jaka ta pani zmieniona jedno oko miejsze
bDYeniNv
Toyroy
2 lata temu
Dziesiątki kobiet codziennie tracą mężów, którzy byli ojcami rodzin, jedynymi zywicielami i nikt im nie współczuje nikt nie wspiera nie pomaga nie podnosi na duchu. Nie przesadzajcie, z Panią Agnieszką, bo wszyscy wiemy że da sobie radę, zawsze dawała.
Ola
2 lata temu
Mam wrażenie, ze ten smutek, to bardziej w związku z kompromitujacymi ja okolicznościami odejścia. Żal tylko matki. Ta przeżywa prawdziwy bol
Najnowsze komentarze (247)
Gość
2 lata temu
Racewicz publicznie robi cyrk 😂😂😂
gość
2 lata temu
SZULIMOWA UBRALA MINI KIECKE NA POGRZEB, WSTYD
gość
2 lata temu
Odezwała się ikona intelektu i obrończyni uciśnionej celebrytki. Świetna okazja, żeby o sobie przypomnieć. A przy okazji ... powieka pani opadła.
gość
2 lata temu
jak głos już oddany, skoro nikt nie oddawał z mojego IP !!!!!
Gość
2 lata temu
Odezwała się wdowa Smoleńska, której mąż by nie poznał .
Gość
2 lata temu
Agnieszka jest cwana kobieta,da sobie rade,,nie jedna stracila meza,bez przesady
gość
2 lata temu
Racewicz po śmierci męża też sama nie wiedziała co z sobą zrobić i gdzie jeszcze zaistnieć Pani Agnieszka skoro będąc w żałobie pokazała się na takiej imprezie niech nie nażeka ,że zrobiono jej zdjęcia Jak by przeżywała żałobe w gronie bliskich w prywatnym gronie nikt by jej nie robił zdjęć
gość
2 lata temu
i to pisze kobieta, która zrobiła sobie serię operacji plastycznych po śmierci męża
bDYeniNn
gość
2 lata temu
Pani Racewicz była za to dyżurną smoleńską wdową po mężu, z którym była w separacji. Chyba nie lubiła go aż tak bardzo, skoro się rozstali, a wywiady i komentarze płynęły strumieniami.
gość
2 lata temu
Przecież Szulim sama sprzedawała wraz z mężem prywatność w mediach: Instagramie, gazetach - nawet tydzień po śmierci męża wyszedł artykuł z wywiadem o ich życiu. Po co ta hipokryzja, pani Racewicz.
Gość
2 lata temu
Chyba trochę przesadza, pudel chyba nigdy wcześniej nie wyłączył nikomu komentowania. Nikt o niej źle nie pisał, a niestety wcześniej Szulim bardzo się lansowała, większość przed ich ślubem nie słyszała o Staraku.
Gość
2 lata temu
Celebryci mają trudniej w takich momentach.
Gość
2 lata temu
Wiem co mówi, smutne to, ale bardzo prawdziwe. Celebryci moja dużo trudniej w
Grażyna
2 lata temu
Mogła nie przyjść to by jej nigdy zdjęć nie robił. PS. Aga chłop wybrał podrzedną kelnerke zamiast Ciebie jak się z tym czujesz?
...
Następna strona
bDYeniNP