Środa 02.10.2019 13:15

Anja Rubik oburzona projektem ustawy o KARANIU ZA EDUKACJĘ SEKSUALNĄ. "Chcecie takiej Polski?"

Anja Rubik Maffashion Joanna Przetakiewicz Natalia Siwiec

Anja Rubik oburzona projektem ustawy o KARANIU ZA EDUKACJĘ SEKSUALNĄ. "Chcecie takiej Polski?"W lipcu tego roku do Sejmu trafił kuriozalny projekt obywatelski, według którego za edukację seksualną należałoby karać więzieniem (!). Za kraty mogliby trafić wszyscy, którzy edukują na temat ludzkiej seksualności osoby poniżej 18 roku życia (przypomnijmy, że od 15-roku życia można w Polsce legalnie uprawiać seks za obopólną zgodą partnerów). Regulacje forsowane są przez homofobiczną i skrajnie konserwatywną organizację "Stop pedofilii" i mają dotyczyć wszystkich, którzy "propagują" lub "pochwalają" eksplorowanie seksualności wśród młodych osób. Za taki czyn może grozić do 2 lat więzienia.

Sejm ma zająć się projektem zaraz po wyborach. Pomysł wprowadzenia zmian w Kodeksie karnym oburzył wiele osób publicznych, a szczególnie Anję Rubik, która od lat stara się działać na rzecz edukacji seksualnej. Autorkę książki SexEd oburzyło zwłaszcza to, że za "pochwalanie obcowania płciowego przez małoletnich za pomocą środków masowego komunikowania" można trafić za kratki na 3 lata.

Rozwścieczona modelka zamieściła emocjonalny wpis na Instagramie (zachowujemy oryginalną pisownię):

Chcecie takiej POLSKI????? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. Pamiętajmy, wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce, wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa!). W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. Głosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13tego października bez lenistwa - pisownia oryginalna.

Pod apelem modelki podpisało się wiele gwiazd.

Kpina jakaś - skomentowała Maffashion.
Nie do wiary! - napisała Joanna Przetakiewicz.
Żart? - nie dowierzała Natalia Siwiec.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Chcecie takiej POLSKI?????( english below) Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. 👉( Pamietajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! ) 👉W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. 💥👉👉👉Glosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13tego października bez lenistwa 💪💥 👉 According to the citizens' draft amendment to the Penal Code, sex education should be punished with imprisonment. The new regulations would affect all those who, in connection with their work, educate about safe sex and sexuality people under 18 years of age. (Let's remember! The age at which you can agree to have sex with another person in Poland is 15 years! So talking about safe sex, consent, contraception will not be possible!)The Sejm will start working on it right after the elections. In practice, this means that all those involved in sex education among young people would be at risk of imprisonment.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)Paź 2, 2019 o 1:05 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1359)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1359
Odpowiedz
191 106
zgłoś
Gość 02.10.2019 13:28
gość: wyuzdana suchotnica
Napisała zazdrosnica😝🙉
Odpowiedz
218 167
zgłoś
Gość 02.10.2019 13:31
Niech ona w końcu zamilknie.
Odpowiedz
132 85
zgłoś
gość 02.10.2019 13:34
Za chwilę będzie jak w Indonezji, kara więzienia za seks przedmałżeński !
Odpowiedz
130 100
zgłoś
Gość 02.10.2019 13:36
Chyba jej nie sluzy rozwod, z glowa cos nie halo
Odpowiedz
209 20
zgłoś
Gość 02.10.2019 13:36
gość: Ze skrajności w skrajność. Ani LPG nie chcę, ani zakazywania edukacji.
Jak miło widzieć, że stać cię na benzynę i nie musisz tankować gazu😂
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1359