Środa 09.10.2019 07:00

"Rodzinka.pl": scena z Kożuchowską zdenerwowała znaną dietetyk. "Zero zrozumienia i wsparcia"

Rodzinka.pl Olga Kalicka Małgorzata Kożuchowska Joanna Dronka-Skrzypczak

"Rodzinka.pl": scena z Kożuchowską zdenerwowała znaną dietetyk. "Zero zrozumienia i wsparcia"

O tym, że seriale mają ogromne przełożenie na społeczne postrzeganie istotnych tematów wiadomo nie od dziś. Cieszy więc, że oglądane przez miliony Polaków produkcje, takie jak Na Wspólnej czy M jak Miłość poruszają tematykę taką jak homoseksualizm wśród nastolatków, depresja czy przemoc domowa.

W jednym z wyemitowanych ostatnio odcinków Rodzinki.pl, kolejnego uwielbianego przez widzów serialu, pojawia się wątek dzielący ostatnio Polaków, a mianowicie... dziecięca dieta. Grana przez Małgorzatę Kożuchowską Natalia Boska, która doczekała się niedawno wnuczki, w jednej ze scen karmi ją cukrem. Temu ostro sprzeciwia się synowa Natalii, w którą wciela się Olga Kalicka.

To z kolei oburzyło oglądające serial panie, które w komentarzach dały upust swojej frustracji związanej z karmieniem dzieci:

Oj tam, parę ziarenek cukru jeszcze nikogo nie zabiło. Co za paranoja. Cukier be, a warzywka pryskane z marketów na pewno bardzo zdrowe - piszą internauci.

Dietetyk Joanna Dronka-Skrzypczak postanowiła skomentować kontrowersyjny odcinek:

Jest tam motyw babci (Pani Kożuchowska), która chyba po tym jak została babcią upadła i mocno uderzyła się w głowę. (...) Fajnie pokazana moim zdaniem reakcja mamy dziecka, wyrażająca dezaprobatę. Konflikt powszechny na linii rodzic - dziadkowie więc patrzę w komentarze. A tam prawie żadnych pozytywnych reakcji na młodą matkę, która chce żywić swoje dziecko z sensem i bez cukru od pierwszych miesięcy życia. Zero zrozumienia i wsparcia - pisze Skrzypczak.

Natomiast biadolenie jak to teraz biedne babcie nie mogą w dzieci cukru ładować, jakie to niewdzięczne są te młode matki, jakie wymysły mają itd. (...) Wiele się jeszcze musi zmienić. Ja chcę tylko powiedzieć rodzicom - nie, nie jesteście nienormalni, że ograniczacie dziecku "słodkości". Nie, nie jesteście nienormalni, że nie dosładzacie wszystkiego - dodaje.

Zgadzacie się z ekspertką?

fot.: screen TVPfot.: screen TVP

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (206)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 181-206 z 206
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 09.10.2019 15:35
ludzie nie oglądali dokładnie.W ostatnich scenach ona płacze i mówi" co mi strzeliło do łba, przecież swoim dzieciom nie dawałam cukru!!!!
Odpowiedz
1 1
zgłoś
Gość 09.10.2019 15:36
Tom: A w reklamowanych napojach ktore sa pokazywane w serialach lokowanie produktu ile jest cukru?
ale nie podają ich niemowlakom
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 09.10.2019 15:41
Bardzo lubię ten serial..jeden z lepszych w TV..
Odpowiedz
0 1
zgłoś
Gość 09.10.2019 15:46
Kozuchowska zaczyna wygldac jak Dykiel.
Odpowiedz
0 1
zgłoś
Gość 09.10.2019 15:50
Oczywiście że zgadzam się z ekspertka. Cukier w ogóle nie jest człowiekowi potrzebny do życia zwłaszcza dziecku. Ograniczam ile się da.
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 181-206 z 206