Środa 09.10.2019 17:00

Anna Puślecka pokazuje swoje "śniadanie": trzy tabletki za 600 ZŁOTYCH. "To nie my jesteśmy chorzy, ale ten kraj"

Anna Puślecka

Anna Puślecka pokazuje swoje "śniadanie": trzy tabletki za 600 ZŁOTYCH. "To nie my jesteśmy chorzy, ale ten kraj"Anna Puślecka w maju wyznała, że zmaga się z rakiem piersi. Znana z organizowania eventów modowych dziennikarka opisała, jak wygląda leczenie nowotworu w Polsce. Okazało się, że roczna terapia kosztuje ponad 140 tysięcy złotych. We wszystkich innych krajach Unii Europejskiej lek, którego potrzebuje Ania, jest refundowany.

Zobacz: Chora na raka dziennikarka napisała list do Ministra Zdrowia."Czy ma Pan prawo skazywać nas na przedwczesną śmierć?"

Zobacz też: Anna Puślecka ZRZEKNIE SIĘ polskiego obywatelstwa? "Mój kraj nie daje mi szansy na życie"


W środę za pośrednictwem Instastories Puślecka opublikowała fotografię, która przedstawia dawkę leku, którą musi brać co rano. Trzy tabletki kosztują aż 600 zł:

600 złotych na śniadanie, rybocyklib. To nie my jesteśmy chorzy, ale kraj, w którym żyjemy! Jak długo jeszcze trzeba będzie płacić za leki, które w Unii są za darmo? - czytamy w relacji dziennikarki.

W rozmowie z Plejadą rozgoryczona kobieta stwierdziła, że choć na początku września mówiono o "sukcesie i zwycięstwie" ministra zdrowia, działania państwa w tym zakresie uważa za "porażkę":

Ta refundacja nie jest dla wszystkich. Ona ma bardzo wiele ograniczeń. Jest to zrobione tak, żeby jak najmniej osób dostało lek - tłumaczy Ania. Trzeba brać go codziennie przez 21 dni, potem siedem dni przerwy, a potem znowu. I tak do końca życia, mając nadzieję, że będzie długie. Wielu kobiet po prostu nie stać na taki lek. W mediach zostało to ładnie wygłuszone, a mówiono o "sukcesie i zwycięstwie" ministra zdrowia z początku września. To nie sukces, to jest porażka.

Dziennikarka ubolewa nad tym, że zamiast odpoczywać i regenerować siły, zmuszona jest podejmować się nowych zleceń i bez przerwy pracować. Przyznała, że sama finansuje sobie codzienną dawkę rybocyklibu, zatem leczenie stanowi lwią część jej wydatków:

Ja czyszczę swoje konto do cna. Staram się o nowe zlecenia, choć powinnam odpocząć - zdradza w rozmowie z portalem. Co z osobami, które zarabiają trzy tysiące złotych lub mniej i są zdane jedynie na zbiórki publiczne organizowane w Internecie?

Choć Puślecka próbowała nagłośnić problem, nikt z Ministerstwa Zdrowia się do niej nie odezwał:

Sądzę, że oni się nie zniżą do takiego poziomu, żeby odezwać się do "jakiejś Anny Puśleckiej". Po drugie, rozszerzenie refundacyjne trwa od około dwóch do siedmiu lat. Nie liczmy więc na to, że to nastąpi szybko.

Myślicie, że ministerstwo w końcu zareaguje?

fot. Instagram

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (507)

Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 10.10.2019 02:55
Pani Anno musi ktoś wkońcu zareagować bo to jest Skandal😔Moja mama zachorowała na raka okazał się nieoperacyjny 😔już powoli robi przerzuty a dlaczego a dlatego że od końca marca trwają Badania😢😢🙈Tak Mili Państwo od końca marca.Zielona karta,pilne....i cisza a to urlopy a to pomylone karty a chory człowiek cierpi i zostaje sam ze swoim bólem i strachem jest połowa października nie podjęto żadnego leczenia były 3 konsylia i tyle😢To jest hańba i porażka Państwa żeby chorzy na Raka pacjenci zostali bez opieki,wsparcia sami sobie.Z kolosalnymi cenami leków😔😔😔Pan Prezydent może się Ulituje i zrobi rewolucje w tej reformie:zapewni bezpłatne lekarstwa i humanitarne traktowanie człowieka. Zapewni szybką pomoc bez czekania i kolejek. Ludzie umierają w kolejce po życie.Krzyk Rozpaczy😭😢😢😢😢😭😭😭😭
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 10.10.2019 03:01
Boże kiedy się ktoś wreszcie Ulituje nad chorymi,bezbronnymi ludzmi🤕😥😓Serce boli jak się widzi taką znieczulicę i bezduszność.Wszyscy Politycy powinni odwiedzić Szpitale Onkologiczne😥Porozmawialiby z ludźmi i wiedzieliby co jest nie tak.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 10.10.2019 03:53
To jest dramat, co się w naszym kraju dzieje!
Odpowiedz
1 1
zgłoś
Gość 10.10.2019 03:54
gość:
Gość: Jakby wszystkie leki itd. Były za darmo to byśmy poszli z torbami. Sorry. Nie da się tak.
no ale to chyba po to sie refunduje leki, zeby chociaz czesc kosztow pokryc...
W Szkocji wszystkie leki na receptę są darmowe. Wszystkie.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 10.10.2019 04:35
Gość: To skandal!!!! :/ wspolczuje wszystkim chorym i zycze zdrowia. Kazdy powinien sie zainteresowac niech wladza pamieta ze ktos z ich rodziny tez moze kiedys zachorowac. Rak moze dopasc kazdego !
Tylko ze jak ktos z władzy zachoruje, to wiadomo, że ich takie procedury nie dotyczą. Sa natychmiast obejmowani opieka i nad finansami tez nie muszą myśleć. ....szkoda
Ładowanie komentarzy…