Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Puślecka pokazuje swoje "śniadanie": trzy tabletki za 600 ZŁOTYCH. "To nie my jesteśmy chorzy, ale ten kraj"

297
Podziel się

Walcząca z rakiem dziennikarka wyznała, że zamiast regenerować siły, musi podejmować kolejne zlecenia, by móc zaopatrzyć się w horrendalnie drogie leki.

Anna Puślecka pokazuje swoje "śniadanie": trzy tabletki za 600 ZŁOTYCH. "To nie my jesteśmy chorzy, ale ten kraj"
bCGwYVpN

Anna Puślecka w maju wyznała, że zmaga się z rakiem piersi. Znana z organizowania eventów modowych dziennikarka opisała, jak wygląda leczenie nowotworu w Polsce. Okazało się, że roczna terapia kosztuje ponad 140 tysięcy złotych. We wszystkich innych krajach Unii Europejskiej lek, którego potrzebuje Ania, jest refundowany.

bCGwYVpP

W środę za pośrednictwem Instastories Puślecka opublikowała fotografię, która przedstawia dawkę leku, którą musi brać co rano. Trzy tabletki kosztują aż 600 zł:

600 złotych na śniadanie, rybocyklib. To nie my jesteśmy chorzy, ale kraj, w którym żyjemy! Jak długo jeszcze trzeba będzie płacić za leki, które w Unii są za darmo? - czytamy w relacji dziennikarki.

W rozmowie z Plejadą rozgoryczona kobieta stwierdziła, że choć na początku września mówiono o "sukcesie i zwycięstwie" ministra zdrowia, działania państwa w tym zakresie uważa za "porażkę":

bCGwYVpV

Ta refundacja nie jest dla wszystkich. Ona ma bardzo wiele ograniczeń. Jest to zrobione tak, żeby jak najmniej osób dostało lek - tłumaczy Ania. Trzeba brać go codziennie przez 21 dni, potem siedem dni przerwy, a potem znowu. I tak do końca życia, mając nadzieję, że będzie długie. Wielu kobiet po prostu nie stać na taki lek. W mediach zostało to ładnie wygłuszone, a mówiono o "sukcesie i zwycięstwie" ministra zdrowia z początku września. To nie sukces, to jest porażka.

Dziennikarka ubolewa nad tym, że zamiast odpoczywać i regenerować siły, zmuszona jest podejmować się nowych zleceń i bez przerwy pracować. Przyznała, że sama finansuje sobie codzienną dawkę rybocyklibu, zatem leczenie stanowi lwią część jej wydatków:

Ja czyszczę swoje konto do cna. Staram się o nowe zlecenia, choć powinnam odpocząć - zdradza w rozmowie z portalem. Co z osobami, które zarabiają trzy tysiące złotych lub mniej i są zdane jedynie na zbiórki publiczne organizowane w Internecie?

Choć Puślecka próbowała nagłośnić problem, nikt z Ministerstwa Zdrowia się do niej nie odezwał:

bCGwYVpW

Sądzę, że oni się nie zniżą do takiego poziomu, żeby odezwać się do "jakiejś Anny Puśleckiej". Po drugie, rozszerzenie refundacyjne trwa od około dwóch do siedmiu lat. Nie liczmy więc na to, że to nastąpi szybko.

Myślicie, że ministerstwo w końcu zareaguje?

bCGwYVpX
bCGwYVqq
KOMENTARZE
(297)
Gość
9 miesięcy temu
Cholernie smutne i niesprawiedliwe
Gość
9 miesięcy temu
To jest chore. W każdym cywilizowanym kraju osoby z nowotworami i emeryci maja leki za darmo.
gość
9 miesięcy temu
Ale Toruń dostaje kasę, tam się zawsze znajdzie
bCGwYVqr
Gość
9 miesięcy temu
Pani Anno musi ktoś wkońcu zareagować bo to jest Skandal😔Moja mama zachorowała na raka okazał się nieoperacyjny 😔już powoli robi przerzuty a dlaczego a dlatego że od końca marca trwają Badania😢😢🙈Tak Mili Państwo od końca marca.Zielona karta,pilne....i cisza a to urlopy a to pomylone karty a chory człowiek cierpi i zostaje sam ze swoim bólem i strachem jest połowa października nie podjęto żadnego leczenia były 3 konsylia i tyle😢To jest hańba i porażka Państwa żeby chorzy na Raka pacjenci zostali bez opieki,wsparcia sami sobie.Z kolosalnymi cenami leków😔😔😔Pan Prezydent może się Ulituje i zrobi rewolucje w tej reformie:zapewni bezpłatne lekarstwa i humanitarne traktowanie człowieka. Zapewni szybką pomoc bez czekania i kolejek. Ludzie umierają w kolejce po życie.Krzyk Rozpaczy😭😢😢😢😢😭😭😭😭
Gość
9 miesięcy temu
Boże kiedy się ktoś wreszcie Ulituje nad chorymi,bezbronnymi ludzmi🤕😥😓Serce boli jak się widzi taką znieczulicę i bezduszność.Wszyscy Politycy powinni odwiedzić Szpitale Onkologiczne😥Porozmawialiby z ludźmi i wiedzieliby co jest nie tak.
Najnowsze komentarze (297)
Gość
9 miesięcy temu
Niestety ale rzadko wygrywa sie z rakiem szczegolnie rakiem piersi...Nawet leki nie pomoga.Nie wszytkie leki poczas leczenia raka sa drogie ta pani tak trafila akurat.
Gość
9 miesięcy temu
Ministerstwo zareaguje??? Nieeee...bo to ich nie dotyczy I nie interesuje ... Co za kraj??? Zalosneeeee..
Gość
9 miesięcy temu
Kobieto nie jesteś pępkiem świata inni tez chorują i nie afiszują się z tym ciekawe ile tobie płaci elita za te marudzenie i dokuczanie rządowi
Tynan
9 miesięcy temu
Hmm a wloski narzeczony nie pomaga niech wspera od czego jest...? Pani jest super kobieta...i wszystko bedzie o k
Gość
9 miesięcy temu
Straszne!chory kraj i tyle
stif102
9 miesięcy temu
Dalej uważam , że warto by było porozmawiać
gość
9 miesięcy temu
Ludzie ale wy głupi jesteście łykacie wszystko co wam podsuną pod nos .
qwerty
9 miesięcy temu
to się tam przenieś zaoszczędzisz 140 tysi.... gadanie głupot i sianie zamieszania. Zobaczysz ile tam zapłacisz za leczenie.
bCGwYVqj
zxc
9 miesięcy temu
Co za bzdury... W rodzinie i najbliższym otoczeniu było kilka przypadków nowotworu piersi... żadnych 140 000 zł za kurację nie było (może "celebryci" są inaczej w tym kraju traktowani). Sposób leczenia: mastektomia, chemia i modlitwa!
CNNNC
9 miesięcy temu
Trzeba zaczac od tego , ze mammografia jest bardzo grozna . Dozuj***ardzo wysokie dawki promieniowania . Biopsja jest niebezpieczna bo uwalnia komorki rakowe czynne i uspione . Dzisiaj juz inaczej sie leczy . Dlaczego lekarze nie mowia , ze piersi wymagaja tyle jodu co tarczyca . To dlaczego stosuja jod promieniotworczy ?? Wprowadzaja Czarnobyl ???
gość
9 miesięcy temu
Mam taka sama sytuacje, moje szczescie ze mieszkam w UK, w Polsce moje leczenie kosztowaloby 10000 pln miesiecznie W UK jest za darmo
gość
9 miesięcy temu
nikt nie jest uzdrowicielem, czasami trzeba umieć odpuścić, świat jest brudny, jak bedziemy starali się go oczyszczać na końcu staniemy się śmieciami
gość
9 miesięcy temu
Bardzo Pani wspolczuje , a gdzie jest Jurek z milionami orkiestry? Dlaczego on pani Niemcy pomaga?
gość
9 miesięcy temu
Lekarze zarabiają krocie , pielegniarki dużo więcej niż nauczyciele a apteki miliony a biedny człowiek jak nie ma pieniędzy na leczenie musi umierać. Pytam co na to państwo polskie
...
Następna strona
bCGwYVqL