Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gary Glitter nie otrzyma tantiem od twórców "Jokera", bo... SIEDZI W WIĘZIENIU

21
Podziel się

Artysta dopuścił się ohydnej zbrodni.

Gary Glitter nie otrzyma tantiem od twórców "Jokera", bo... SIEDZI W WIĘZIENIU
bDIvviXV

Joker z fantastycznym Joaquinem Phoeniksem wysoko ustawił tegoroczną poprzeczkę światowej kinematografii. Fani tuż po wyjściu z kin zaczęli wróżyć spektakularny sukces produkcji i Oscara dla tytułowego Jokera. Uwagę przyciągnęła równiez jego filmowa "dziewczyna" Sophie Dumond, w którą wcieliła się Zazie Beetz.

Okazuje się jednak, że nawet tak błyszcząca na tle pozostałych produkcji ma swoje ciemne strony. W filmie użyto bowiem utworu Rock and Roll Part 2, którego autorem jest Gary Glitter. Soundtrack spotkał się z oburzeniem z powodu mrocznej przeszłości muzyka. Paul Gadd - bo tak naprawdę nazywa się Gary Glitter - odsiaduje wyrok 16 lat pozbawienia wolności. Muzyk został skazany za seks z nieletnią poniżej 13. roku życia, próbę gwałty, cztery napaści na tle seksualnym oraz posiadanie zdjęć przedstawiających przemoc wobec dzieci.

bDIvviXX

Wytwórnie Snapper Music i Universal Music Publishing Group, które obecnie są właścicielami praw do twórczości Gary'ego zapowiedziały, że nie zamierzają wypłacić należnych mu tantiem:

Jako że prawa do pieniędzy z piosenek Gary'ego Glittera posiadają UMPG i inne podmioty, nie będą one wypłacać muzykowi tantiem i żadnych innych świadczeń.

Słusznie?

bDIvviYd
bDIvviYy
KOMENTARZE
(21)
gość
rok temu
Jaki biedny, chory Freddie na zdjęciu :(
Gość
rok temu
Nie ma czegoś takiego jak seks z 13latką. Jest gwałt, dlatego że takie dziecko jest zbyt młode, żeby wyrazić świadomą zgodę. Dlatego jest chronione prawem.
gość
rok temu
Nie przydadzą się, bo pewnie nie dożyje końca wyroku.
bDIvviYz
gość
rok temu
Czyli zrobił to samo co Polański, a polski zbok buja się po festiwalach, był gościem honorowym na krakowskiej offcamerze, kręci nowe filmy i dostaje nagrody. Żal
N.
rok temu
to niesprawiedliwe!
gość
rok temu
nowy sposób na cięcie kosztów i oszczędności, kradzież twórczości tych co są w więzieniu i nie mogą się bronić
gość
rok temu
Tantiemów...
gość
rok temu
Tantiemy oddać tej molestowanej dziewczynie !!!
Gość
rok temu
Dziś byłam w kinie A tym
gość
rok temu
Film rewelacja
gość
rok temu
Te zdjęcie pokazuje nowy świat którym się zachlystujemy
gość
rok temu
dzieci to jedna z głównych "uciech" w hollywood, ale o tym cisza
gość
rok temu
Ależ obleśny facet...niech tantiemy zamiast do niego czy innych dadzą na na walkę z agresją itp.na skrzywdzone dzieciaki.Mało opcji jest?
bDIvviYr
gość
rok temu
Na mnie Joaquin nie zrobił jakiegoś szczególnego wrażenia, po prostu wiedziałam, że ten aktor jest dobry dużo wcześniej i nie zawiódł moich oczekiwań.
bDIvviYT