Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bronisław Cieślak ma raka: "Trudno go wyleczyć, ale nie poddaję się w walce"

138
Podziel się

Odtwórca kultowej roli Sławomira Borewicza przeszedł już operację. W najnowszym wywiadzie szczerze opowiedział o zmaganiach z chorobą.

Bronisław Cieślak ma raka: "Trudno go wyleczyć, ale nie poddaję się w walce"
bCGbJOER

Poziom diagnostyki chorób nowotworowych w Polsce niestety nadal pozostawia wiele do życzenia. Dlatego tak ważne jest, aby nasze gwiazdy dzieliły się swoimi własnymi doświadczeniami z chorobą. Każda taka historia ma bowiem potencjał zainspirować ich fanów do monitorowania stanu zdrowia.

Do walki z nowotworem przyznał się właśnie Bronisław Cieślak - legendarny aktor i polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej znany przede wszystkim z roli porucznika Sławomira Borewicza z serialu 07 zgłoś się. Gwiazdor postanowił udzielić wywiadu dziennikowi Fakt, w którym opowiedział, jak wyglądają jego zmagania z chorobą.

bCGbJOET

W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze - uspokaja aktor.

Większość wolnego czasu pan Bronisław spędza obecnie na rekonwalescencji. Nie mógł jednak odmówić występu w komedii Na bank się uda, która miała swoją premierę w połowie sierpnia tego roku.

Czuję się już lepiej. Odpoczywam w swoim domu w podkrakowskiej miejscowości. Moje ostatnie wyniki badań są obiecujące i wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą.

bCGbJOEZ

Na szczęście aktora nie opuściło poczucie humoru. Legenda telewizji ciągle nadrabia też braki w wiedzy na temat nowotworu prostaty, aby lepiej radzić sobie ze swoją przypadłością.

Z tą samą chorobą zmaga się też Włodzimierz Cimoszewicz, więc nie jestem osamotniony - komentuje w rozmowie z Faktem. - Staram się czytać różnego rodzaju książki, by wiedzieć coś na temat tej choroby. Raka prostaty ciężko jest wyleczyć, ale nie poddaję się w walce - zapewnia.

Panu Bronisławowi życzymy dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia!

bCGbJOFa
bCGbJOFu
KOMENTARZE
(138)
Gość
9 miesięcy temu
Legenda..dużo zdrowia dla pana 🥺
Gość
9 miesięcy temu
Zdrówka !
Gość
9 miesięcy temu
Cholerne raczysko...👿😕😤
bCGbJOFv
gość
9 miesięcy temu
zdrowia panie poruczniku:)!!!
Aga
9 miesięcy temu
Właśnie spotkałam go 2 listopada 2018 na cmentarzu w Krakowie, wyglądał na dosyć zmęczonego. Trzymam kciuki, by udało się wygrać z rakiem.
Najnowsze komentarze (138)
Halina
4 miesiące temu
Modlę się z PANA dużo zdrówka i powodzenia
gość
9 miesięcy temu
Panie borewicz proszę pojechać do regenclinic w Rzeszowie tam pana wyleczą
gość
9 miesięcy temu
Panie Bronku! Powodzenia, trzymamy kciuki! Jest pan super !!
Gość
9 miesięcy temu
Pozdrawiam serdecznie.
Gość
9 miesięcy temu
Przecież to malanowski
Gość
9 miesięcy temu
Rak to nie wyrok,teraz już wiem po tym jak mojego znajomego wyleczył z raka trzustki dr Volovyk z Warszawy:)przeżyłam szok.Najwazniejsze jest znalezienie przyczyny a nie leczenie skutków,które proponuje nasza medycyna zatruwając nas chemia i radioterapia.Wszyscy,którzy zmagają się z jakakolwiek choroba zgłoście sie do dr Volovyka jest niesamowity,w naszym przypadku niemożliwe stało sie możliwe:)))
anka
9 miesięcy temu
super facet, trzymaj się
gość
9 miesięcy temu
trzymam kciuki żeby się udało wyjść z choroby to bardzo fajny facet wręcz kultowy dla osób w moim wieku pozdrawiam serdecznie panie Bronisławie
bCGbJOFn
gość
9 miesięcy temu
ten to popukol w prlu to tero juz mu siurek niezabardzo potrzebny tak ze dawajta hopom dziewuhy nie trzymajta szpar na starosc
andi
9 miesięcy temu
zdrówka P,Bronku
Kasia
9 miesięcy temu
Duźo duźo zdrŏwka
Gość
9 miesięcy temu
Zdrowia dużo siły, niech humor Pana nie opuszcza.
gość
9 miesięcy temu
na chlanie jest zgoda a rak się nie podoba...?
PO OPERACJI ...
9 miesięcy temu
czy robił pan co roku / w tym wieku nawet co pół roku / tani prosty test psa /kluczowy !/ panowie !! badajcie krew ! macie szansę wcześnie uchwycić tego diabła !!
...
Następna strona
bCGbJOFP