Trwa ładowanie...
Przejdź na

Majka Jeżowska ostro o kościele katolickim: "Deprawowanie odbywa się często na lekcjach religii"

164
Podziel się

Majka wsparła akcję #TęczowyPiątek. Wyznała też, że gdy miała 14-lat, ksiądz próbował ją obmacywać.

Majka Jeżowska ostro o kościele katolickim: "Deprawowanie odbywa się często na lekcjach religii"
bCGcHuOd

Majka Jeżowska znana jest głównie z dwóch rzeczy: krzykliwych kreacji i utworu Wszystkie dzieci nasze są. Okazuje się też, że piosenkarka jest też sojuszniczką mniejszości LGBT. Majka, podobnie jak Małgorzata Rozenek, wsparła akcję #TęczowyPiątek organizowaną przez KPH.

W spotach akcji znane osoby czytają poruszające fragmenty listów młodzieży należącej do mniejszości seksualnej.

bCGcHuOf

Jeżowska nie tylko jest ambasadorką akcji, ale też głośno wypowiada się na temat mniejszości i ich praw. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej wypowiedziała się na temat rzekomej deprawacji - tak tęczowy Piątek określiła małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak.

Nie uważam, że otwieranie oczu na problem homofobii, budowanie tolerancyjnego światopoglądu u dzieci i młodzieży, jest deprawowaniem. Aż wstyd, żeby sprowadzać tę akcję do takiego poziomu - wyjaśniła Majka.

Jeżowska wykazała duże zrozumienie problemów młodzieży, nie tylko tej nieheteroseksualnej.

Nawet młodzież heteroseksualna w dzisiejszych czasach ma poczucie izolacji i osamotnienia. Dzieci wychowane na mediach społecznościowych są bardziej podatne na stres, nie mają przyjaciół. A co dopiero osoba, która jest piętnowana na co dzień, która nie może rozmawiać z nauczycielem, z najbliższymi w domu, bo nie jest tolerowana! - przekonuje piosenkarka. Poczucie odtrącenia u młodzieży homoseksualnej jest porażające. Nie czują się bezpiecznie, 70 proc. z nich ma myśli samobójcze. Czy ktoś, kto mówi o deprawowaniu, chce wziąć na siebie odpowiedzialność za te śmierci i depresje? - zaznaczyła.

bCGcHuOl

Piosenkarka skrytykowała dzielenie dzieci na "lepsze" i "gorsze".

Deprawowanie, owszem, odbywa się w szkole, ale często na lekcjach religii. Opowiem historię, która dotyczy córki mojej znajomej - zaczęła Majka. Katechetka na lekcji religii mówiła do 11-, 12-letnich dzieci, że homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym i za to powinno się trafić do więzienia. Córka znajomych wstała i powiedziała, że się z tym nie zgadza, bo pan Bóg kocha wszystkich jednakowo. Za nią podniosły się inne dzieci. Wyszły z lekcji. Byłam tą opowieścią wzruszona. Ale zdaję sobie sprawę, że w większości takich przypadków dzieci nie przeciwstawią się nauczycielowi. Ta indoktrynacja postępuje. Małe dziecko za chwilę będzie dorosłym człowiekiem i być może będzie myśleć, że ludzi homoseksualnych trzeba izolować - podkreśliła.

Jeżowska wspomniała też o skandalicznym zachowaniu księdza, które miało miejsce podczas jednego z festiwali sakralnych.

_**Jako 14-latka brałam udział w Festiwalu Pieśni Sakralnej. Ksiądz próbował mnie obmacywać. Podświadomie wiedziałem, że to jest złe. Przestałam przychodzić na zajęcia, zostałam skreślona z listy uczestników festiwalu.**_

bCGcHuOm

Gdyby większość była homoseksualna, a hetero byli tą napiętnowaną grupą, chciałabym, żeby ktoś wyciągnął do mnie rękę - dodała.

Spodziewaliście się, że Majka ma aż tak otwarty umysł?

ddd

bCGcHuOn
bCGcHuOG
KOMENTARZE
(164)
gość
9 miesięcy temu
Rodzic ma prawo decydować czego uczy się jego dziecko i jest to prawo zapisane w Konstytucji RP. Każda taka akcja która próbuje siłą narzucić nauczanie czegokolwiek wbrew woli rodzica jest łamaniem konstytucji.
gość
8 miesięcy temu
Wszystkie "gwiazdy" ktoś molestował a już księża to normalnie paranoja.
gość
8 miesięcy temu
Teraz jest bardzo modne walić w kościół za wszystko. Mają swoje za uszami, ale nie róbmy z księży wyłącznie zboków. A towarzystwo homo jets tak cholernie nietolerancyjne, że zgroza.
bCGcHuOH
LOLA
8 miesięcy temu
jak to sie dzieje ze ja samych pozadnych ksiezy w zyciu spotkalam a znam wielu i w mlodosci tez mialam z nimi czesty kontakt
Gość
8 miesięcy temu
Majka co z Sadowskim?
Najnowsze komentarze (164)
KaKa
8 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego teraz sobie przypomniała dawniej nie wiedziała , chyba dlatego że teraz to modne i wszyscy przebrzmiali celebryci tak mają obrzydliwość
gość
8 miesięcy temu
muslalem ze to to ra fa la la
gość
8 miesięcy temu
myslalam ze to rafalala
gość
8 miesięcy temu
na szczescie wiekszosc jest hetero
Gość
8 miesięcy temu
Nie wiem jak wtedy to wygladało ale teraz to chyba nikt
Tola
8 miesięcy temu
Pani Jezowska , raczej katechetka powiedziala ,, ze jest to grzech smiertelny za ktory trafia sie do piekla", a nie do wiezienia, ja taka wersje slyszalam
Lola
8 miesięcy temu
Pani Jezowska, a co ma zrobic moja przyjaciolka ktora w wieku 12 lat byla obmacywana przez lesbijke?
Gość
8 miesięcy temu
A pan z agencji artystycznej jej nie molestował czasem? Nie ukradła przypadkiem męża K.Prońko?
bCGcHuOz
jaity
8 miesięcy temu
Ma rację.
gość
8 miesięcy temu
żałosne
ala
8 miesięcy temu
a sama miala stryaja ksiedza, byl b wyksztalconym i prawym ksiedzem, wstyd, brak lojalnosci
gość
8 miesięcy temu
Brak wiedzy duchowej, dlatego takie wypowiedzi.
Gość
8 miesięcy temu
Zgadzam się .
Gość
8 miesięcy temu
Słabe jest to ustawiczne napier&@L@nie na księży i KK, bardzo słabe...
...
Następna strona
bCGcHuPb