Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tęczowa Małgorzata Godlewska PASTWI SIĘ nad "Rotą": "Napisana przez Marię Konopnicką - matkę Polkę i LESBIJKĘ"

307
Podziel się

Patocelebrytka tym razem wzięła na celownik polską pieśń patriotyczną. Ma zadatki na gwiazdę estrady?

Tęczowa Małgorzata Godlewska PASTWI SIĘ nad "Rotą": "Napisana przez Marię Konopnicką - matkę Polkę i LESBIJKĘ"
bDZUjyyJ

Podczas gdy Esmeralda Godlewska postanowiła poświęcić się regularnemu dostawaniu bęcków na Fame MMA, jej siostra Małgorzata kontynuuje swoją przygodę ze śpiewaniem. Początek swych medialnych karier obie panie zawdzięczają niezwykle barwnym aranżacjom najpopularniejszych polskich kolęd i piosenek świątecznych. Nie dziwi więc, że spragniona atencji Małgonia wzięła na ruszt hymny i pieśni narodowe, które publikuje przy okazji świąt niepodległości konkretnych państw.

Ofiarami ambicji Godlewskiej padły już Stany Zjednoczone i Niemcy, wszyscy czekali więc w trwodze, aby przekonać się, co celebrytka przygotuje dla Polaków na 11 listopada. Wybór padł na Bogu ducha winną Rotę.

bDZUjyyL

Poza zapewnieniem elementu rozrywkowego Małgorzata postarała się doedukować swych wiernych fanów w zakresie historii Roty. Recytowany przez nią tekst był co prawda w większości ściągnięty kropka w kropkę z pewnej popularnej strony, której domena rymuje się ze słowem "encyklopedia", ale przecież liczą się dobre chęci.

Wiersz, a także pieśń hymniczna powstała pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim, tak zwanej germanizacji. Napisana przez Marię Konopnicką, poetkę, matkę Polkę, feministkę i lesbijkę. Słowa do tej pieśni napisała w 1908 roku podczas trwającego od kilkunastu lat związku z Marią Dulębianką, którą pieszczotliwie nazywała "Piotrkiem" - informuje Godlewska.

bDZUjyyR

Po krótkim wstępie o charakterze edukacyjnym słynna posiadaczka imponujących rozmiarów warg przystąpiła do odśpiewania historycznej pieśni. Interpretacji Godlewskiej towarzyszyły, rzecz jasna, pełne dramatyzmu gesty, przepełnione pasją spojrzenia skierowane do kamery, oraz kiwanie się z lewa na prawo.

Mamy nadzieję, że Gosia już niedługo będzie w stanie zainwestować w nieco większy greenscreen i zobaczymy ją nareszcie w pełnym układzie choreograficznym. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak brzmiałby _**Hymn Państwowy Federacji Rosyjskiej**_ w jej wykonaniu. Oceniamy, iż God save the Queen też mogłoby wypaść nader intrygująco.

bDZUjyyS
bDZUjyzm
KOMENTARZE
(307)
Gość
2 lata temu
Aż się cofa kolacja jak oglądam te newsy
Dylan
2 lata temu
Dziewczyno jak ci ulżyć? Jesteś taka nieszczęśliwa ... jak można ci pomoc? Może zorganizować zbiórkę na jedzenie dla ciebie, żebyś nie musiała się poniżać jak tu?
Gość
2 lata temu
W sumie... biedna, chora dziewczyna...
bDZUjyzn
gość
2 lata temu
Ona ma coś z głową...
Gość
2 lata temu
Szkoda ze to nie parodia.
Najnowsze komentarze (307)
Bibek
rok temu
Czy to pierdolnięte jebadło nie powinno ponieść kary za brak rozumu ? A może uśpić gówno !!!
Leszek
rok temu
I wbija się w pamięć - super brawo.
danbod
rok temu
Fajne!!!! Coś jak Edzia i nasz hymn... Mówcie co chcecie ale to zabawne.
Haa
rok temu
Masakra ona jest straszna ten makijaż nacapkana na twarzy te ruchy ust twarzy Boże co z tym krajem że głupotę promujemy
Janusz
rok temu
Przecież celowo lansuje się ową pieśniarkę.
Lechu
rok temu
Mam swoje lata, ale kiedy pewnego dnia zobaczyłem śpiewające koledze siostry Godlewskie to pomyślałem, ze nigdy nie będę miał już chandry. Oglądam je kiedy mam dół i rycze ze smiechu. Dziękuje wam, ze jesteście!
Mmmm
rok temu
I taki glonojad myśli,że pomógł tęczy
Pieśniarka
rok temu
Ma potencjał w głosie, tylko ktoś jej powinien wytłumaczyć, na czym to polega.Te tandetne, cygańskie zawijasy są niedopuszczalne. I... w sumie wiele innych rzeczy też.
bDZUjyzf
Bob
rok temu
Gdzie to takie szlaufy się rodzą
Kaja
rok temu
Boże, widzisz i nie grzmisz?!
Zalamka
rok temu
Czy ona siebie slyszy?
Zniesmaczona
rok temu
Jej wygląd i w tle polska flaga...da się to podczepić pod jakiś paragraf? :)
Gość
2 lata temu
Pani Małgorzato absolutnie nie potrafi Pani śpiewać, naprawdę ciężko się tego słucha i większość słuchających jak nie wszyscy śmieje się z Pani. Tak jest, ale skoro spełnia Pani w ten sposób swoje marzenia to niech Pani śpiewa sobie dalej. W sumie kto nie chce to niech nie słucha.A kto chce będzie miał ubaw.
Dodaks
2 lata temu
Na nią nie na żadnego "paragrafu"?
...
Następna strona
bDZUjyzH