Tęczowa Małgorzata Godlewska PASTWI SIĘ nad "Rotą": "Napisana przez Marię Konopnicką - matkę Polkę i LESBIJKĘ"

304 reakcje
0
0
304
Podziel się

Patocelebrytka tym razem wzięła na celownik polską pieśń patriotyczną. Ma zadatki na gwiazdę estrady?

Tęczowa Małgorzata Godlewska PASTWI SIĘ nad "Rotą": "Napisana przez Marię Konopnicką - matkę Polkę i LESBIJKĘ"

Podczas gdy Esmeralda Godlewska postanowiła poświęcić się regularnemu dostawaniu bęcków na Fame MMA, jej siostra Małgorzata kontynuuje swoją przygodę ze śpiewaniem. Początek swych medialnych karier obie panie zawdzięczają niezwykle barwnym aranżacjom najpopularniejszych polskich kolęd i piosenek świątecznych. Nie dziwi więc, że spragniona atencji Małgonia wzięła na ruszt hymny i pieśni narodowe, które publikuje przy okazji świąt niepodległości konkretnych państw.

Ofiarami ambicji Godlewskiej padły już Stany Zjednoczone i Niemcy, wszyscy czekali więc w trwodze, aby przekonać się, co celebrytka przygotuje dla Polaków na 11 listopada. Wybór padł na Bogu ducha winną Rotę.

Poza zapewnieniem elementu rozrywkowego Małgorzata postarała się doedukować swych wiernych fanów w zakresie historii Roty. Recytowany przez nią tekst był co prawda w większości ściągnięty kropka w kropkę z pewnej popularnej strony, której domena rymuje się ze słowem "encyklopedia", ale przecież liczą się dobre chęci.

Wiersz, a także pieśń hymniczna powstała pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim, tak zwanej germanizacji. Napisana przez Marię Konopnicką, poetkę, matkę Polkę, feministkę i lesbijkę. Słowa do tej pieśni napisała w 1908 roku podczas trwającego od kilkunastu lat związku z Marią Dulębianką, którą pieszczotliwie nazywała "Piotrkiem" - informuje Godlewska.

Po krótkim wstępie o charakterze edukacyjnym słynna posiadaczka imponujących rozmiarów warg przystąpiła do odśpiewania historycznej pieśni. Interpretacji Godlewskiej towarzyszyły, rzecz jasna, pełne dramatyzmu gesty, przepełnione pasją spojrzenia skierowane do kamery, oraz kiwanie się z lewa na prawo.

Mamy nadzieję, że Gosia już niedługo będzie w stanie zainwestować w nieco większy greenscreen i zobaczymy ją nareszcie w pełnym układzie choreograficznym. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak brzmiałby _**Hymn Państwowy Federacji Rosyjskiej**_ w jej wykonaniu. Oceniamy, iż God save the Queen też mogłoby wypaść nader intrygująco.

304
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(304)
Gość
3 miesiące temu
Aż się cofa kolacja jak oglądam te newsy
Dylan
3 miesiące temu
Dziewczyno jak ci ulżyć? Jesteś taka nieszczęśliwa ... jak można ci pomoc? Może zorganizować zbiórkę na jedzenie dla ciebie, żebyś nie musiała się poniżać jak tu?
Gość
3 miesiące temu
W sumie... biedna, chora dziewczyna...
gość
3 miesiące temu
Ona ma coś z głową...
Gość
3 miesiące temu
Szkoda ze to nie parodia.
Najnowsze komentarze (304)
Haa
2 miesiące temu
Masakra ona jest straszna ten makijaż nacapkana na twarzy te ruchy ust twarzy Boże co z tym krajem że głupotę promujemy
Janusz
2 miesiące temu
Przecież celowo lansuje się ową pieśniarkę.
Lechu
2 miesiące temu
Mam swoje lata, ale kiedy pewnego dnia zobaczyłem śpiewające koledze siostry Godlewskie to pomyślałem, ze nigdy nie będę miał już chandry. Oglądam je kiedy mam dół i rycze ze smiechu. Dziękuje wam, ze jesteście!
Mmmm
2 miesiące temu
I taki glonojad myśli,że pomógł tęczy
Pieśniarka
2 miesiące temu
Ma potencjał w głosie, tylko ktoś jej powinien wytłumaczyć, na czym to polega.Te tandetne, cygańskie zawijasy są niedopuszczalne. I... w sumie wiele innych rzeczy też.
Bob
2 miesiące temu
Gdzie to takie szlaufy się rodzą
Kaja
2 miesiące temu
Boże, widzisz i nie grzmisz?!
Zalamka
2 miesiące temu
Czy ona siebie slyszy?
Zniesmaczona
2 miesiące temu
Jej wygląd i w tle polska flaga...da się to podczepić pod jakiś paragraf? :)
Gość
2 miesiące temu
Pani Małgorzato absolutnie nie potrafi Pani śpiewać, naprawdę ciężko się tego słucha i większość słuchających jak nie wszyscy śmieje się z Pani. Tak jest, ale skoro spełnia Pani w ten sposób swoje marzenia to niech Pani śpiewa sobie dalej. W sumie kto nie chce to niech nie słucha.A kto chce będzie miał ubaw.
Dodaks
2 miesiące temu
Na nią nie na żadnego "paragrafu"?
Kate
2 miesiące temu
Ale jaja! Ciekawe czy ona te słowa rozumie , w innym wypadku nigdy by tego nie spiewała. Komedia
gość
2 miesiące temu
co to jest?
gość
2 miesiące temu
co to jest?
...
Następna strona