Niedziela 27.09.2009

Nie wpuścili go do USA z powodu wizy!

Sebastian Karpiel-Bułecka Zakopower

Nie wpuścili go do USA z powodu wizy!Agencja My Photo

Wiemy już dlaczego członkowie grupy Zakopower zostali wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych. Do Polski cofnięto jedynie lidera i trzech towarzyszących mu muzyków. Natomiast reszta zespołu bez problemu przeszła przez kontrolę graniczną. Ponoć Sebastian Karpiel-Bułecka i kilku jego kolegów mieli niewłaściwie wystawione wizy i to spowodowało, że nie zostali przepuszczeni przez urząd imigracyjny. Piosenkarz i trzech jego towarzyszy podróżowali Lufthansą zaś pozostali członkowie grupy wylądowali w Chicago kilka godzin wcześniej.

Mieliśmy dokładnie takie same wizy, jak część naszej grupy, która wcześniej wylądowała w Chicago – oburzał się wokalista po powrocie do Polski.

Karpiel-Bułecka twierdzi, że postawione im zarzuty były bezpodstawne i "zupełnie nie rozumie zarzutów urzędu imigracyjnego". W rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim powiedział:

Byłem w Stanach kilkanaście razy. Nigdy nie było problemów. Oficerowi imigracyjni tym razem byli wobec nas bardzo agresywni.

W sprawie interweniował poseł Andrzej Gut-Mostowy, który natychmiast stanął w ich obronie, zarzucając "agresję wobec obywatela Polski". Na biurku konsula generalnego już znalazło się pismo z prośbą o niezwłoczne wyjaśnienie sprawy. Ciekawe, czy równie zdecydowane kroki zostały by podjęte w obronie "zwykłego" Polaka.

Agencja My Photo

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (364)

Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:55
Żeby rozumiec zarzuty trzeba znać j.angielski nieuki.
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:56
O lol patrzcie na jego twarz
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 15:58
a kto stanie w obronie zwykłego obywatela nikt i to jest przykre jestem oburzona zachowaniem amerykanów
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:03
I tym sposobem po raz kolejny dowiedzieliśmy się jak nasi "przyjaciele" Amerykanie maja nas w d....
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 27.09.2009 16:06
moze i my zaczniemy traktowac amerykancow jak oni nas, a nie tylko im czapkowac
Ładowanie komentarzy…