Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rosati żąda od Żuławskiego 200 tysięcy!

256
Podziel się:

Proces się odbędzie. Sąd oddalił wniosek pełnomocników reżysera o oddalenie pozwu.

Rosati żąda od Żuławskiego 200 tysięcy!

Zła wiadomość dla Andrzeja Żuławskiego: sąd oddalił wniosek jego pełnomocników o odrzucenie pozwu Weroniki Rosati. Oznacza to, że aby wyjaśnić "inspiracje", którymi posłużył się w swojej książce Nocnik, będzie musiał spotkać się z Werą na sali sądowej.

Proces o ochronę dóbr osobistych rozpoczął się we wtorek. Rosati wytoczyła go Żuławskiemu oraz wydawcy powieści. W marcu sąd zakazał dalszej publikacji i dystrybucji Nocnika, do czasu wydania wyroku w sprawie. Weronika żąda 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz przeprosin w mediach za, jak twierdzi, naruszenie jej dóbr osobistych, prawa do prywatności i godności jako kobiety.

Pełnomocnik wydawcy książki, mecenas Jerzy Naumann twierdzi, że Rosati nie jest opisaną w powieści Esterką, dlatego nie posiada tzw. legitymacji czynnej procesowej, więc nie może być powódką w tej sprawie. Pełnomocnik Weroniki, mecenas Maciej Lach ma dokładnie odwrotne zdanie - czyli potwierdza, że jest ona pierwowzorem "szmaty w którą spuszczają się hollywoodzkie ch..." - i to jemu rację przyznał sąd. Prawnik reżysera nie wyklucza odwołania. Uważa, że Nocnik w ogóle nie może być rozpatrywany w kategoriach prawdy i fałszu, dlatego pozew jest bezpodstawny.

Reprezentujący Rosati mec. Lach powiedział z kolei dziennikarzom:

W książce mamy wiele faktów biograficznych, które zostały okraszone licznymi informacjami nieprawdziwymi i krzywdzącymi ocenami. Z jednej strony mamy prawdę, a z drugiej fałsz, a czytelnik odnosi wrażenie, że wszystko jest prawdą.

Jak myślicie, czy Werze uda się wywalczyć 200 tysięcy? I czy to wystarczająco dużo za naruszenie godności kobiety? Przypomnijmy, że Żuławski już zapowiedział, że woli pójść do więzienia, niż zapłacić swojej kochance... (zobacz: Żuławski: "NIE ZAPŁACĘ ROSATI ANI GROSZA! Pójdę do więzienia!")

KOMENTARZE
(256)
gość
11 lat temu
jak młoda kobieta może iść do łóżka z takim starcem ....????????????
gość
11 lat temu
Zgodnie z prawem procesowym,to ona będzie musiała udowodnić,że jest "szmatą,w którą...itd.... hollywoodzkie chuuje",a nie on,jako pozwany.
gość
11 lat temu
czy tam czarno na białym pisze z imienia i nazwiska????? no to wówczas rozumiem!!!!!!!!!!!! a jeśli nie no to też już wszystko wiem - dobrą wywłoką musi być Werka skoro uznała i wzieła to wszystko do siebie święta tereska z kalkuty to raczej ona nie jest
gość
11 lat temu
Tak palnąłeś czy masz podstawy ?
gość
11 lat temu
rosatka ma to, na co w pełni zasłużyła. POWINNA SPALIĆ SIĘ ZE WSTYDU a nie ciągać się z nim po sądach. wyrzekłbym sie takiej córki!!!!!!
Najnowsze komentarze (256)
Annnnuszka
11 lat temu
Moim zdaniem powinna dostać co najmniej pół miliona, a on powinien ją przeprosić na łamach gazet i telewizji oraz mieć zakaz mówienia o niej i jej rodzinie.
gość
11 lat temu
Nie pociągneła ...., roli ?
gość
11 lat temu
Żuławski myślał ze na skandalu zarobi pieniądze i sie przeliczył .Raczej Rossati może wykończyć go finansowo.
gość
11 lat temu
jesteś nie lepsza, lepszy pewnie Tylko łatwiej jest osądzać innych..
gość
11 lat temu
No i dobrze to jej sprawa a on to wykorzystał bez jej zgody i opublikował. Dopuki sie dzieje w alkowie to jest w porzadku .Na swiatlo dzienne powinno wychodzić za obopulna zgoda.
gość
11 lat temu
no i dobrze niech siedzi .Wielki pisarz i rezyser .sam publicznie oswiadczył ze ta książka jest o niej .Niech wreszcie utrze ktoś nosa za robienie komuś krzywd nawet pudlowi.
itsy
11 lat temu
ona chyba niema dziadka....
gość
11 lat temu
g****a tandeciara tylko za kase
gość
11 lat temu
stary rzuc sie pod tira - i****a z tego Zulawskiego . powinni go zamknac w zakladzie dla oblakanych
gość
11 lat temu
dziewczyno co ty zrobilas ze swym zyciem ? czy masz malo kasy ? nawet za pieniadze ? ale z klasa? to chyba byla desperacja albo prpchy ?szok ty i taki staruch
gość
11 lat temu
najpierw sie puszcza z kim popadnie a potem wielkie pretensje, że ktoś jej powie prawde prosto w oczy... jak myślicie po co ona sie spotykala z Żurawskim? bo liczyla, że dzieki niemu uda jej sie wypromować i zagrać w czymś porządnym... Przez lóżko kariera. Proste
gość
11 lat temu
Kasy...kasy...i jeszcze raz kasy!!! zwykła dziw....a!
gość
11 lat temu
NAJPIERW SIE Z NIM PUSZCZA A POTEM CHCE KASY .MOŻE OD DZIECIŃSTWA SIĘ PUSZCZAŁA?
gość
11 lat temu
obrzydliwe............czego ona u niego szukała!!!!!!!!!!!!!?????????????.............. jak na żydówkę przystało szukała forsy i nadal szuka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie