Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zmarła gwiazda "Ostatniego tanga w Paryżu"

126
Podziel się

Maria Schneider przegrała walkę z rakiem.

Zmarła gwiazda "Ostatniego tanga w Paryżu"
bDJnNNnV

Maria Schneider wywołała ogromny skandal swoim występem w kultowym Ostatnim tangu w Paryżu, w którym wystąpiła u boku Marlona Brando mając zaledwie 19 lat. Taki początek kariery i dorosłości odbił się niekorzystnie na jej życiu. Po latach ostrego imprezowania trafiła do szpitala psychiatrycznego. Wczoraj, w wieku 58 lat, zmarła po długiej walce z rakiem.

Francuzka spore zainteresowanie swoją osobą wywołała po premierze filmu. W szczerych wywiadach opowiadała, że jest biseksualna i spała z kilkudziesięcioma mężczyznami i kobietami. Teraz nie robiłoby to już może takiego wrażenia, ale pamiętajcie, że był to zupełnie inne czasy. Po skandalu, jaki wywołał film, Schneider wpadła w uzależnienie od narkotyków. Brała kokainę i heroinę. W 1975 roku dobrowolnie zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego, by, jak twierdziła, "być przy swojej kochance", fotografce Joan Townsend.

Schneider wystąpiła w ponad 50 produkcjach, jednak żadna z nich nie przyniosła jej już takiej popularności, jak Ostatnie tango w Paryżu, w którym zagrała skandalizującą scenę erotyczną z Brando. We Włoszech zakazano rozpowszechniania filmu, a jego reżyser, Bernardo Bertolucci, został skazany na cztery miesiące aresztu oraz... pięć lat pozbawienia praw obywatelskich za "rozpowszechnianie pornografii". Sama Schneider do końca życia nie odezwała się do twórcy obrazu twierdząc, że po nakręceniu pamiętnej sceny czuła się zgwałcona i wykorzystana, a reżyser realizował jej kosztem swoje chore fantazje erotyczne.

bDJnNNnX
bDJnNNoy
KOMENTARZE
(126)
:):):)
10 lat temu
Film był niesamowity ,jak na tamte czasy ale i dzis byc moze by szokowal.
gość
10 lat temu
[*]
gość
10 lat temu
Tak to się kończy - najpierw "cudna" wolność seksualna a potem psychiartyk
bDJnNNoz
gość
10 lat temu
koltowy film żaden munie dorowna sexi Maria
gość
10 lat temu
brando byl i jest najlepszy
gość
10 lat temu
[*]
gość
10 lat temu
To jest,była przyrodnia siostra Romy Szchneider ich rodzice byli do du py,obie nie miały dzieciństwa i zostały wykorzystane jako kobiety.Tragiczne samotne postacie.
gość
10 lat temu
Zycie to ulotna chwila , smutne ale prawdziwe
gość
10 lat temu
Szkoda. Kolejna osoba, która przegrała z nowotworem. Czy to kiedyś się skończy? Wieczny odpoczynek...
gość
10 lat temu
Odpoczywaj w spokoju Mario!!!bylaś sliczna
gość
10 lat temu
[*] : (
gość
10 lat temu
[*][*] ..;((
gość
10 lat temu
szkoda żydówki
bDJnNNor
gość
10 lat temu
No wlasnie,sa rezyserzy ,ktorzy realizuja swoje chore fantazje erotyczne,a aktorki potem do psychiatryka ida...sa przyklady na to.
...
Następna strona
bDJnNNoT