Trwa ładowanie...
Przejdź na

Co dalej z Dubienieckim?

1255
Podziel się:

"Jeżeli członek rodziny prezydenckiej spotyka się z przedstawicielem mafii, to ich interesy mogą być groźne dla bezpieczeństwa kraju" - mówi oficer CBŚ.

Co dalej z Dubienieckim?
bEDDXWlh

Naczelna Rada Adwokacka wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie niedawnych wybryków Marcina Dubienieckiego. Już po jego wypowiedzi w wywiadzie dla Polityki o prowadzeniu interesów "z gangsterem Słowikiem" środowisko prawnicze nie kryło oburzenia (zobacz: "Dubieniecki się CAŁKOWICIE SKOMPROMITOWAŁ! Jest niegodny zawodu!"). A potem było tylko gorzej. Obraźliwe słowa skierowane do dziennikarza Dziennika Bałtyckiego dopełniły obrazu męża Marty Kaczyńskiej jako człowieka, który niezupełnie panuje nad własnymi emocjami oraz słownictwem.

To jednak wszystko nic w porównaniu z zarzutami Gazety Wyborczej, która zaraz potem doniosła, że mąż Marty Kaczyńskiej... rzeczywiście robi interesy w gangsterem. Konkretnie z niejakim Tomaszem M. pseudonim "Matucha", który zdaniem informatora Super Expressu, byłego oficera CBŚ, jest przestępcą pokroju "Słowika".

To osoba z bardzo groźnego świata przestępczego. Znana służbom w Polsce, w Niemczech i całej Europie. Jeżeli mówimy o polskiej mafii, to Tomasz M. był przedstawicielem tej mafii. I to z górnej półki. On był aktywnym uczestnikiem kreowania i zorganizowania grupy zajmującej się przemytem praktycznie wszystkiego - twierdzi oficer CBŚ.

bEDDXWlj

Kiedy zobaczyłem w "Super Expressie" zdjęcie Marcina Dubienieckiego razem z Tomaszem M., byłem oburzony. To skandal, że Dubieniecki będąc przecież członkiem rodziny prezydenckiej, spotykał się z gangsterem. Patrzę na to przez pryzmat bezpieczeństwa państwa. Jeżeli członek rodziny prezydenckiej spotyka się z przedstawicielem mafii, to ich interesy mogą być groźne dla bezpieczeństwa kraju.

To nie jest tylko kwestia etyki. Tomasz M. może w świecie przestępczym bardzo dużo. Pytanie, co mógł załatwić w Pałacu Prezydenckim, znając Dubienieckiego? Co grupa przestępcza, którą kierował, mogła załatwić w Pałacu? Marcin Dubieniecki mówił w tygodniku "Polityka", że jeśli zechce prowadzić kancelarię z gangsterem "Słowikiem", to jego prywatna sprawa. W mojej opinii, Tomasz M. "Matucha" jest mniej więcej takim samym gangsterem, jak "Słowik".

Naczelna Rada Adwokacka jest podobnego zdania. Jej członkowie sa oburzeni tym, że zięć zmarłego tragicznie prezydenta publicznie szarga opinię całego środowiska.

Moim zdaniem pan Dubieniecki nie dorósł do wykonywania zawodu adwokata - mówi w rozmowie z tabloidem prof. Piotr Kruszyński, członek Rady. Nie może ktoś, kto wykonuje zawód adwokata, tak się wypowiadać, bo znaczy, że jest niegodny tego zawodu. W tej sprawie ewidentnie powinien być wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.

bEDDXWlp

Na razie w sprawie Dubienieckiego trwa postępowanie sprawdzające. Decyzja o tym, czy wszcząć procedurę dyscyplinarną, zapadnie w przyszłym tygodniu. Konsekwencje mogą być różne - od upomnienia aż do usunięcia z palestry. Jak uważacie, czy Naczelna Rada Adwokacka powinna zakończyć jego karierę?

bEDDXWlK
KOMENTARZE
(1255)
gość
11 lat temu
dajcie spokoj facetowi, wychowuje nie swoje dziecko to taki zly chyba nie jest.
gość
11 lat temu
Jeżeli ubabrany jest w coś nieczystego to tak, Naczelna Rada Adwokacka powinna zakończyć jego karierę.
gość
11 lat temu
W PO wszyscy spotykają się z mafią i co nic im za to nie grozi.
bEDDXWlL
gość
11 lat temu
biedna marta
gość
11 lat temu
Najnowsze komentarze (1255)
gość
10 lat temu
Co takiego zrobił Lech Kaczyński? Po pierwsze podniósł polskość z kolan. Lata 90-te ubiegłego wieku były czasem kiedy wmawiano Polakom, że polskość to zaściankowość i obciachowość, że dość już mówienia o powstaniach, Katyniu, że lepiej wybrać przyszłość. Po drugie był politykiem który miał długofalową wizję polityki Polski, także polityki zagranicznej. Nie był to typ polityka który myśli słupkami a w zależności od doraźnego interesu politycznego potrafi w krótkim czasie zmienić poglądy o 180 stopni. Nie była to taktyka brzydkiej panny. Po trzecie był mężem stanu. Był twardzielem. Pomimo bezwzględnej i chamskiej nagonki jakiej był celem przez ostatnie lata, nie załamał się i do końca, konsekwentnie realizował swoją wizję polityki Był dumny z Polski, dzisiaj my możemy być dumni ze śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
gość
10 lat temu
Dla każdego przecietnie rozgarniętego człowieka sprawa jest jasna i oczywista , nagrane przez CBA rozmowy ministra Kaczmarka(uchowaj nas panie od takich minisrów),komendanta gł.policji Kornatowskiego i prezesa Netzla,to były rozmowy gansterów ,bo tak właśnie rozmawiają gansterzy a nie najwyżsi urzędnicy państwa,żeby nie było wątpliwości kim jest Kaczmarek pokazał to na korytarzach hotelu Mariott ,skomląc jak pies pod drzwiami oligarchy K. ,który zasłynął z kolei tym że jego firma Prokom zdobywała w niejasnych okolicznościach najbardziej intratne kontrakty na informatyzację najwiekszych firm państwowych i tym towarzystwie należy szukać rozwiązania sprawy.
gość
10 lat temu
PiS wracajcie! PO przed Trybunał Stanu i tłumaczyć się z rozpierdzielenia Polski! w PiSie nigdy nie było nepotyzmu. Chociaż dla niej mogliby zrobić wyjątek, bo to inteligentna kobieta, która zna bardzo dobrze kulisy polityki, a to się przydaje.
gość
10 lat temu
Za Kaczyńskiego stracha mieli ci, co mieli coś na sumieniu - SBki, złodzieje, kryminaliści, zboki, TW Stokrotki, itd. Gospodarczo kraj był stabilny, obniżono podatki, moja Firma miała pełno zleceń, były premie. Teraz jak rządzi PO- zleceń mało, był okres że cała załoga przeszła na 1/2 etatu, a premii nie było prawie 4 lata. PO popierają wymóżdżeńcy co w życiu książki nie przeczytali i spędzają czas przed TVNem ( w którym pełno prymitywków bez wykształcenia) it Głosowałam na PO a teraz wstyd mi za to : ( Tusk gra w piłkę,w Polsce każdy robi co chce,pracodawcy traktują pracownika jak niewolnika,średnia krajopwa w mediach to ponoć 3000 zł,a tak naprawdę 2000 ciężko wyciągnąć,drożeje wszystko z prędkością światła,bieda z nędzą spacerują wszędzie !!! Polsko dokąd zmierzasz ???
gość
10 lat temu
nagonka tak im przeszkadza tak boja sie kaczynskiego TO JEST JEDYNA CÓRKA PARY PREZYDENCKIEJ sa fajna para,i ona juz do końca życia będzie w centrum zainteresowania prasy bo jest jedyna córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej,,tak jak w usa z dziećmi zabitego prezydenta usa tak juz jest i ludzie zawsze będą jej ciekawi ,a poza tym ,dała przez ten rok tylko 3 wywiady to mało tuskowa wciąż lata po mediach tylko ludzi ona nie interesuje ,z Kwaśniewska ,też jest podobnie co ona w życiu zrobiła nic ,lata po programach a sympatii nie zdobyła Marta także przejęła sympatie po rodzicach którzy byli szanowani,a mamę miała cudowna, ludzie sa jej ciekawi a on jako prawnik ja reprezentujący musiał sie wypowiadać w jej imieniu ,obydwoje sa fajnymi ,młodymi wykształconymi ludźmi racja MA PRAWO I OBOWIĄZEK UDZIELAĆ WYWIADÓW DOTYCZĄCYCH JEJ RODZICÓW ja wiem ze to denerwuje wielu ,chętnie by o Kaczyńskich zapomnieli a córka przypomina ,Kaczyński byli uczciwi i to wielu dzisiejszym polityka sie nie podoba
gość
10 lat temu
Mało kto ma tyle na sumieniu co rodzina Michnika, np. brat Stefan Michnik właść. Szechter, uciekł do Szwecji, bo jest ścigany za zbrodnie komunistyczne. Polecam lekture w necie o tej postaci. Ale o tym cicho sza, bo kaczki to całe zło w/g koszernego szmatławca & comapny
gość
10 lat temu
Co za baran z Dubienieckiego... No i brawa dla Jarosława za to że jasno postawił sprawę:) PiS wracajcie! PO przed Trybunał Stanu i tłumaczyć się z rozpierdzielenia Polski! w PiSie nigdy nie było nepotyzmu. Chociaż dla niej mogliby zrobić wyjątek, bo to inteligentna kobieta, która zna bardzo dobrze kulisy polityki, a to się przydaje. HAHHA facet chyba nie wie na co się porywa! jarka wszyscy znamy i wiemy ze na razie jest cierpliwy ale jak ta wsza dubieniecki bedzie dalej prowokowal to jarek go po prostu zniszczy i tak dopier...i ze w polityce bedzie skonczony raz na zawsze rozkazywac to on se moze...ale nie komus kto od zawsze je wydawal i sterowal samym prezydentem :P bedzie wesolo co za rodzinka normalnie wesoly autobus JAGUAREK WUJEK ZABIERZE JAK BĘDZIESZ NIE GRZECZNY !!! facet chyba samobójcą jest Jarka wszyscy znamy to facet o paskudnym charakterku i jak będzie mu Dubieniecki dalej podskakiwał to go weźmie krótko za pysk albo tak mu dowali że w polityce będzie skończony raz na zawsze ta wredność prezia budzi moją sympatię (żeby było jasne nie znoszę PiS i PO to przynajmniej nie będę się z nikim kłócić i wyzywać bo jestem ponad te podziały to na zasadzie PiS robi polakom wstyd a PO ich okrada i sprzedaje innym państwom)
gość
10 lat temu
bEDDXWlD
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
Znając charakter prezesa to z Marcinka nawet mokra plama nie zostanie na scenie politycznej. A to się ubawiłam, kim jest ten chłoptaś co rozkazuje Kaczyńskiemu? Nie no zaczyna się robić ciekawie. Jedno jest pewne - kariery w polityce Marcinek nie zrobi. Ty jesteś chory? Marcinuś właśnie rozkazuje żonie i warczy na stryja, a ty mówisz że on jest wielki? Pierwszy raz słysze że jakiś szczeniak podskakuje Kaczyńskiemu - co znaczy że kariera Marcinka już dobiegła końca. Jarek zdania nie zmieni, a tyle co ten chłoptaś zrobił to przyniósł wstyd żonie!!! Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a ten chłopak to zwykły karierowicz. Czytam całą wypowiedz tego chłopaczka na Onecie. Ma manie wielkości, myśli że inni politycy w PiSie się go boją, mówi że Jarek nie bedzie żył wiecznie i nie namaścił jeszcze następcy... Oj dziecko dziecko takimi wypowiedziami w polityce kariery nie zrobisz, to się kieruje raczej do psychologa czy psychiatry takie zaburzenia osobowosci bo jesteś w PiSie nikim. I nikt nigdy nawet z PJN nie mówił do Jarosława w taki sposób. Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek i nie dz Sobą manipulowac jakiemuś cwaniaczkowi Do prezesa Kaczyńskiego tak się nie mówi p****u!!! Raz ci powiedział, że za nazwisko nie dostaniesz miejsca na liście! A twoja żona wogóle wie o tym że chcesz ją wcisnąć na listę? Jesteś szczurem, jak możesz własnej rodzinie, kochanej kobiecie robić takie rzeczy?? Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek
gość
10 lat temu
Znając charakter prezesa to z Marcinka nawet mokra plama nie zostanie na scenie politycznej. A to się ubawiłam, kim jest ten chłoptaś co rozkazuje Kaczyńskiemu? Nie no zaczyna się robić ciekawie. Jedno jest pewne - kariery w polityce Marcinek nie zrobi. Ty jesteś chory? Marcinuś właśnie rozkazuje żonie i warczy na stryja, a ty mówisz że on jest wielki? Pierwszy raz słysze że jakiś szczeniak podskakuje Kaczyńskiemu - co znaczy że kariera Marcinka już dobiegła końca. Jarek zdania nie zmieni, a tyle co ten chłoptaś zrobił to przyniósł wstyd żonie!!! Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a ten chłopak to zwykły karierowicz. Czytam całą wypowiedz tego chłopaczka na Onecie. Ma manie wielkości, myśli że inni politycy w PiSie się go boją, mówi że Jarek nie bedzie żył wiecznie i nie namaścił jeszcze następcy... Oj dziecko dziecko takimi wypowiedziami w polityce kariery nie zrobisz, to się kieruje raczej do psychologa czy psychiatry takie zaburzenia osobowosci bo jesteś w PiSie nikim. I nikt nigdy nawet z PJN nie mówił do Jarosława w taki sposób. Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek i nie dz Sobą manipulowac jakiemuś cwaniaczkowi Do prezesa Kaczyńskiego tak się nie mówi p****u!!! Raz ci powiedział, że za nazwisko nie dostaniesz miejsca na liście! A twoja żona wogóle wie o tym że chcesz ją wcisnąć na listę? Jesteś szczurem, jak możesz własnej rodzinie, kochanej kobiecie robić takie rzeczy?? Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek
gość
10 lat temu
Znając charakter prezesa to z Marcinka nawet mokra plama nie zostanie na scenie politycznej. A to się ubawiłam, kim jest ten chłoptaś co rozkazuje Kaczyńskiemu? Nie no zaczyna się robić ciekawie. Jedno jest pewne - kariery w polityce Marcinek nie zrobi. Ty jesteś chory? Marcinuś właśnie rozkazuje żonie i warczy na stryja, a ty mówisz że on jest wielki? Pierwszy raz słysze że jakiś szczeniak podskakuje Kaczyńskiemu - co znaczy że kariera Marcinka już dobiegła końca. Jarek zdania nie zmieni, a tyle co ten chłoptaś zrobił to przyniósł wstyd żonie!!! Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a ten chłopak to zwykły karierowicz. Czytam całą wypowiedz tego chłopaczka na Onecie. Ma manie wielkości, myśli że inni politycy w PiSie się go boją, mówi że Jarek nie bedzie żył wiecznie i nie namaścił jeszcze następcy... Oj dziecko dziecko takimi wypowiedziami w polityce kariery nie zrobisz, to się kieruje raczej do psychologa czy psychiatry takie zaburzenia osobowosci bo jesteś w PiSie nikim. I nikt nigdy nawet z PJN nie mówił do Jarosława w taki sposób. Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek i nie dz Sobą manipulowac jakiemuś cwaniaczkowi Do prezesa Kaczyńskiego tak się nie mówi p****u!!! Raz ci powiedział, że za nazwisko nie dostaniesz miejsca na liście! A twoja żona wogóle wie o tym że chcesz ją wcisnąć na listę? Jesteś szczurem, jak możesz własnej rodzinie, kochanej kobiecie robić takie rzeczy?? Kaczyński to porządny polityk z zasadami, a Kaczyński to jest piekielnie inteligentny człowiek
gośćbibi
11 lat temu
No ! Wydało się prawdziwe oblicze Kaczyńskiego i jego zięcia . To skandal że ktoś kto ułaskawił bandziora jest pochowany na Wawelu !
gość
11 lat temu
nie wiem dlaczego ale, jakos nie ufam temu czlowiekowi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDDXWmw
bEDDXWmx
bEDDXWmy
bEDDXWmz
bEDDXWmA
bEDDXWmf